Vegankardesler's Instagram Audience Analytics and Demographics

@vegankardesler

Turkey

🌱 ✉️ iletişim için :
veg▓▓▓▓▓@gmail.com
Turkey

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

2

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF VEGANKARDESLER

Average engagement rate on the posts is around 10.70%. The average number of likes per post is 63 and the average number of comments is 3.

29.63% of the followers that engaged with vegankardesler regularly are from Turkey, followed by United States at 7.41% and Netherlands at 7.41%. In summary, the top 5 countries of vegankardesler's posts engager are coming from Turkey, United States, Netherlands, Italy, Togo.

Vegankardesler loves posting about Cooking, Health & Fitness, Food & Drink.

Check vegankardesler's audience demography. This analytics report shows vegankardesler's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
606
Avg Likes
63
Avg Comments
3
Posts
74
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR VEGANKARDESLER

Female
0 %
Male
0 %

AUDIENCE COUNTRIES OF VEGANKARDESLER

  • Turkey 29.63 %
  • United States 7.41 %
  • Netherlands 7.41 %
  • Italy 7.41 %
  • Togo 7.41 %

RECENT POSTS

125 3

Yine güzel bir pazar gününü Çiya sofrasıyla kapattık. Her gün yeni ve taze seçenekleri olması sonucu biz de düzenli ziyaretlerde bulunuyoruz. Herkese iyi pazarlar!

77 5

Pazartesiye sendromsuz başlayalım dedik, çözümü pancake'lerde bulduk. Daha önce de tarifini paylaştığımız pancake üzerine muz ve lotus kurabiyesi ezmesi. - Today's breakfast was oat pancakes with lotus spread. The best👌🏻👏🏻🍪🍽

51 0

Bu soğuk havada en güzeli sımsıcak bir bardak nane çayı. Hem mide, hem boğaz hem de içinizi rahatlacak.🌿☕️ - A cup of peppermint tea to go with this cold weather. It will sooth your stomach, sore throat and also will warm your insides.

60 5

Rulo bizce veganlığın basit, ucuz ve çok lezzetli olabileceğini kanıtlamış başlıca mekanlardan. Daha sağlıklı olsun diye düşünüp de böyle tabakta falan da almayın mutlaka dürüm alın. Fiyatı 8 lira. - The cheapest, simplest and quickest falafel place in Istanbul. Though this is a falafel plate, and It's really tasty, you should get the burrito type it's much better.🌺🌿🌸🐷🐮

68 3

Çok güzel yemek servisi yapan organik bir market. Vegan yoğurt, peynir, organik tofu vb. birçok ürünü bulabilirsiniz. Menüsünde ise vegan burger, sandviç, çorbalar, salatalar ve smoothieler var, hepsi de çok lezzetli. - An organic shop which also makes really good vegan food. They sell vegan yoghurt, cheese etc and they have vegan burgers, soups, salad and smoothies on their menu.

56 2

Bu sabahki kahvaltımız Trakya Çiftliği vegan yoğurt ve Mom's granola oldu. Haftaya hafif bir başlangıç yaptık. - Today's breakkie was soy yoghurt with all natural granola. A good and fresh start to the week ahead.

60 1

En güzel atıştırmalıklardan biri sebze ve humus. Eğer bilmiyorsanız dardanelin üzerinde vegan beslenmeye uygun yazan pestolu humusu çıktı. Şimdiden afiyet olsun!🌿🌱 - Hummus and veggies are the best afternoon snack ever. If you are too lazy to make your own hummus the brand called Dardanel has a certified vegan one with pesto. YUM!

60 2

Özel olarak vegan yemekler yapmasalar da birçok vegan seçenekleri bulunuyor. İçeri girip hangilerinin vegan olduğunu sorduğunuzda heme yardımcı oluyorlar. Bu tabakta nohut yemeği, bulgur pilavı, karnabahar yemeği ve kereviz var.👌🏻🌱🌿🌺 - A homecooked meal type restaurant. They don't cook especially for vegans but they will help you if you ask which meals are vegan. These are chickpea and cauliflower dish with rice and celery.

58 0

İnanılmaz güzel bir vegan pizza, mantar zeytin ve taze fesleğenli.🌱🌿🌸 Yemek sonrası kahveniz için ise soya sütleri mevcut. - A delicious vegan pizza, It has mushrooms, olives and fresh basil. They also have soy milk If you wanna enjoy a cup of fresh brewed coffee after your meal.

55 4

Ev yapımı vegan raw tiramisu. Çok hafif ama lezzetli.👌🏻🍰☕️ - Homemade vegan raw tiramisu. Very light, fresh and delicious.🌸🌿

73 2

Vegan seçenekli bir ev yemeği lokantası. Vegan köfte, tofulu gözleme ve daha birçoğu...Bu tabak 15 tl, mutlaka gidilmeli. - A restaurant with homecooked foods and a lot of vegan options. This is the mixed plate with vegan meatballs. Delish💘👌🏻🌱

58 5

Pişi tabağı sadece 15 tl, çok doyurucu ve güzel. Ayrıca Beşiktaş'ta da onları bulabilirsiniz. - Pişi is an AMAZING breakfast. It's a salty fried dough and taste amazing with both savoury and sweet stuff.👌🏻💘🍍🍌

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Turkey to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

162.6K
-
0.90 %
Turkey
57.6K
-
0.10 %
Turkey Fashion
10.3K
-
4.10 %
Turkey
59.5K
-
0.20 %
Turkey
48.8K
-
3.20 %
Turkey
31.4K
-
0.10 %
Turkey
5.9K
195 / post
4.10 %
Turkey Film, Music & Books, Technology, Cars & Motorcycles, Nature & Outdoors, Photography
1.7K
-
1.10 %
Turkey
11.5K
-
0.90 %
Turkey Actors, Modeling, Fashion
18.4K
-
0.10 %
Turkey Coaching, Training, Fitness
26.1K
-
0.10 %
Turkey Beauty
89.6K
-
1.40 %
Turkey
42.5K
-
0.50 %
Turkey Travel
63.4K
-
0.30 %
Turkey Beauty
1.6K
15 / post
0.30 %
Turkey Celebrities, Photography, Technology