Topchannel_news's Instagram Audience Analytics and Demographics

@topchannel_news

Albania

Faqja zyrtare e Top Channel për lajmet, fotot dhe videot më interesante të ditës.
web▓▓▓▓▓@top-channel.tv
Albania
25–34

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF TOPCHANNEL_NEWS

36.4% of topchannel_news's followers are female and 63.6% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.30%. The average number of likes per post is 236 and the average number of comments is 4.

Topchannel_news loves posting about Journalists.

Check topchannel_news's audience demography. This analytics report shows topchannel_news's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
66,995
Avg Likes
236
Avg Comments
4
Posts
8,456
Global Rank
1,494,285
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR TOPCHANNEL_NEWS

Female
36.4 %
Male
63.6 %

AUDIENCE INTERESTS OF TOPCHANNEL_NEWS

 • Music 64.81 %
 • Art & Design 53.17 %
 • Travel & Tourism 53.17 %
 • Beauty & Fashion 47.34 %
 • Photography 46.34 %
 • Restaurants, Food & Grocery 38.44 %
 • Movies and TV 34.59 %
 • Cars & Motorbikes 34.59 %
 • Luxury Goods 30.74 %
 • Business & Careers 30.74 %
 • Books and Literature 30.74 %

RECENT POSTS

1,034 7

“Na duhej një shenjë”/ Fotoja ku foshnja i heq maskën mjekut mallëngjen rrjetin. Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

400 10

Kapen shqiptarët me diskotekën 3-katëshe të kthyer në “shtëpi bari” në Angli. Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

250 1

Foka leopard brutalizon pinguinin e kapur në pamjet e pabesueshme të natyrës së egër. Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

201 16

“Shumë fëmijë do vdesin nga pandemia”, OBSH bën paralajmërimin e frikshëm Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

402 8

Me mushama mes shiu, Rama shfaqet me maskën ndryshe në kantierin e ndërtimit në Fushë Krujë #tchlajme #TopChannel

56 0

Ekskluzive/ “Atentati” dhe “komploti” ndaj Bashës/ Prokuroria pushon çështjen penale ndaj një maqedonasi dhe 2 kosovarëve Për të lexuar lajmin vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

157 0

Fermerë duke vjelë mollë në fshatin #Cangonj në #Korçë. Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

91 0

Kjo ëmbëlsirë e frymëzuar nga COVID-19 u bë virale në Pragë! Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

352 8

Drama e tre fëmijëve sirianë që “të këput shpirtin”/ Gjithçka u zbulua pasi qanin në dritare për ushqim… Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

124 0

Repost from @veliu_muhamed Live edicioni lajmeve ora 12:00 @topchannelalbania. A do të ketë ndonjë "kurban" ministror nesër në Asamblenë Kombëtare të PS?

197 2

Pence në siklet/ SHBA, miza ‘fiton’ debatin Për më shumë vizitoni faqen tonë top-channel.tv #tchlajme #TopChannel

177 0

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj përshëndetet me ministren e Punëve të Jashtme në Suedi Ann Linde. #tchlajme #TopChannel

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

155.3K
-
1.50 %
Albania
4.1K
150 / post
10.30 %
Albania Photography, Technology, Travel
28K
-
3.20 %
Albania Music, Singer, Modeling
24.7K
256 / post
1.90 %
Albania Film, Music & Books, Art
14.7K
184 / post
2.50 %
Albania Film, Music & Books, Photography
197.3K
-
3.10 %
Albania
54.9K
-
6.50 %
Albania
27.8K
-
3.30 %
Albania Music, Singer, Entertainment
59.7K
-
0.10 %
Albania
40.2K
-
16.60 %
Albania Modeling, Fashion
127.7K
-
0.70 %
Albania Fashion
13.3K
237 / post
0.02 %
Albania Film, Music & Books, Art, Photography
127.6K
-
0.60 %
Albania Modeling
1.9K
184 / post
0.10 %
Albania Celebrities
73.7K
-
11.50 %
Albania