Risebyperformance's Instagram Audience Analytics and Demographics

@risebyperformance

Czech Republic

📲Protokoly, 📚knihy, 🗣přednášky, 🏋🏽‍♂️tréninková aplikace ▶️ odbojpt.cz 💻Blog a články ▶️ risebyperformance.cz
ada▓▓▓▓▓@risebyperformance.com
Czech Republic
25–34

Business Category

Personal Goods & General Merchandise Stores

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF RISEBYPERFORMANCE

24.5% of risebyperformance's followers are female and 75.5% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.60%. The average number of likes per post is 200 and the average number of comments is 3.

Risebyperformance loves posting about Fitness, Gym, Lifestyle.

Check risebyperformance's audience demography. This analytics report shows risebyperformance's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
33,107
Avg Likes
200
Avg Comments
3
Posts
3,466
Global Rank
897,654
Country Rank
1,586
Category Rank
192

GENDER OF ENGAGERS FOR RISEBYPERFORMANCE

Female
24.5 %
Male
75.5 %

AUDIENCE INTERESTS OF RISEBYPERFORMANCE

  • Fitness & Yoga 70.99 %
  • Healthy Lifestyle 49.16 %
  • Restaurants, Food & Grocery 49.16 %
  • Sports 46.46 %
  • Travel & Tourism 39.82 %
  • Entertainment 37.49 %
  • Business & Careers 36.24 %
  • Beauty & Fashion 34.47 %
  • Music 33.36 %
  • Photography 33.28 %

RECENT POSTS

183 2

Fotka není hozená do červené, takhle to skutečně u mě vypadá hodinu a něco před spaním (kdy v tomhle případě bohužel spojeno s pozdní prací, protože o víkendu máme (online) univerzitu).⁠ ⁠ Blokace modrého světla před spaním je krásným příkladem toho, jak se na jedné straně raketovým tempem vyvíjejí naše vědecké poznatky o vlivu zdánlivě neviditelných elementů jako světlo, na zdraví.⁠ A na druhé straně, že většina problémů skutečně pramení ze změn, které prodělala naše společnost často až ve 2. polovině 20. století.⁠ ⁠ A právě nyní jsme na prahu toho, abychom konečně smazali hříchy generací předcházejících.⁠ ⁠ Od nevědomosti ohledně jídla (skutečně ještě poměrně nedávno se věřilo, že jídlo jsou jen kalorie a neovlivňuje zdraví), přes zničení půdy a narušení ekosystémů, až po to, jak nás ovlivňují zdánlivě neviditelné elementy okolního prostředí (třeba jako viry).⁠ ⁠ Na celou aktuální krizi se můžeme dívat vícero optikou, z mého pohledu je to cenná zkušenost pro lidstvo, že nemůže jít cestou, jakou si egoisticky razilo.⁠ ⁠ Na jednu stranu bude potřeba vrátit se zpátky k více "naturálnímu" životnímu stylu, současně ale můžeme využít některé nové a moderní technologie, které nám umožňují posunout své zdraví, či výkonnost na novou úroveň.

169 0

🥦 Kvalita potravin je nad jejich kvantitou⁠ 🔸Performance princip #11🔸⁠ ---⁠ "Ať již chcete zhubnout nebo být zdravější, tak nemá smysl zaobírat se bazírovat nad celkovým stravováním či nastavením makroživin, dokud si neosvojíte nákup a přípravu kvalitních potravin."⁠ ⁠ To je základní princip, který v systému Performance učíme klienty celé roky.⁠ ⁠ Kvalitní potraviny, kam spadají vejce, maso a živočišné produkty ze zvířat krmených travou, z ekologického zemědělství či volného chovu. Stejně jako ovoce, zelenina a bylinky z farmařských trhů. Či případně i kvalitní biodynamické červené víno, či speciality jako lososový kaviár.⁠ ⁠ To vše jsou typy potravin v kvalitě, která zaručuje maximální množství esenciálních vitamínů, minerálů a mikronutrientů, které pak nemusíte jako ostatní dodávat ve formě syntetického multivitamínu.⁠ ⁠ V této přírodní podobě se navíc většinou vyskytují v širším komplexu fytonutrientů, které se navzájem podněcují.⁠ ⁠ Pokud však nejsou zdroje potravin pěstovány / chovány v adekvátních podmínkách (např. na slunci), nemají adekvátní pohyb (či kvalitu půdy) a nejsou dostatečně krmeny (či organicky hnojeny), tak se to vždy propisuje do toho, že na jedné straně neobsahují tyto látky v dostatečném množství nebo vůbec, a na druhé straně mohou obsahovat různý balast, polutanty a toxiny.⁠ ⁠ ‼️ POZOR: Investice do kvalitních potravin je tak investicí do Vašeho zdraví. Ano, takové potraviny bývají běžně dražší, než to, co koupíte běžně v supermarketu (i tam se ale dá nakoupit), současně je ale potřeba uvědomit si, že obsahují vyšší denzitu živin.⁠ ⁠ Krokem číslo jedna přitom je, naučit se, které potraviny obecně potřebujete ve svém jídelníčku (z hlediska pestrosti,vyváženosti a ideálně sezóny), a následně v jaké kvalitě a kde, je nakupovat.⁠ ⁠ Tyto informace najdete přehledně zpracovány v:⁠ 🔸 PL: Naturae (www.odbojpt.cz/start)⁠ 🔸 PL: Starter pack (podrobnější pojednání o skupinách potravin) - www.odbojpt.cz/somatotypy⁠ 🔸 A v řadě článků a diskuzí v klientské skupině Performance lifestyle na Facebooku.

122 0

🍣 Kaviár / jikry z lososa - pro zdravý mozek i oči.⁠ ---⁠ Jikry z lososa nejsou potravinou, která by se u nás úplně běžně jedla, a i když je naservírují na sushi, tak je často lidé dávají bokem. To je ale velká chyba!⁠ ⁠ Když si zvyknete na trochu rybí aroma a slizký pocit v puse (které se právě často přebíjejí spojením se zakysanou smetanou / creme fraiche), tak můžete brát jikry jako velice pozitivní boost pro Váš mozek.⁠ ⁠ 🐠 Jikry z lososa, které na rozdíl od tmavého kaviáru z jeseterovitých ryb, nejsou zase tak drahé, jsou nejlepším přírodním zdrojem omega 3, který dalece překračuje jakoukoliv suplementaci!⁠ ⁠ Důvodem je 70% koncentrace omega 3 mastné kyseliny DHA, navázané na fosfolipidy, ze které je tvořena větší část šedé kůry mozkové, a která je současně extrémně důležitá pro naše ok (jehož sítnice je tkání s nejvyšší koncentrací DHA v našem těle).⁠ ⁠ Je přitom důležité vědět, že konzumace fosfolipidové DHA je extrémně důležitá pro jeden ze čtyř neurotypů, kde se jinak rapidně zvyšuje riziko Alzheimerovy demence a kognitivního deficitu v pozdním věku.⁠ ⁠ 💠 Více o této problematice najdete v přednášce Performance neurotypy, aneb porozumění vlastní individualitě. www.odbojpt.cz/neurotypy

205 5

Proč nejíst pozdě večer?⁠ ---⁠ 😴 Naše tělo je konstruováno tak, že by v noci mělo být přirozeně utlumeno trávení, slinivka (inzulín) i činnost jater. Díky tomu pak naše tělo funguje ve shodě s 24 hodinovým biorytmem, kdy dáváme orgánům přes noc čas odpočinout a nabrat síly.⁠ ⁠ 🍗 Co se ale stane ve chvíli, když se pozdě večer nebo dokonce v noci najíte? ⁠ ⁠ 🕰️ V žaludku, střevech, a následně slinivce i játrech dojde k aktivaci cirkadiánních hodin, které díky jídlu dostanou signál "je den". Protože je tenhle stimul velice silný, tak dojde k odštěpení periferního času v orgánech od centrálního času v mozku.⁠ ⁠ 🎅🏻 A to vede (podle dnes už řady studií na lidech) k narušení metabolismu, a souvisí se vznikem diabetu, obezity nebo kardiovaskulárních onemocnění (kterými dnes trpí více jak miliarda lidí).⁠ ⁠ 🕟 Sekundárním efektem pak je, že taková noční aktivace trávení povede k narušení cirkadiánního rytmu pro další den, který se začne opožďovat. A na ten, jak už víme, je navázána správná funkce hormonů, rychlosti metabolismu, nervové soustavy, energie, a dokonce i mikrobiomu. ⁠ ⁠ Posledních minimálně 20 let přitom pozorujeme nebývalý trend, kdy se posunuje stravování většiny lidí směrem k večeru. ⁠ ⁠ 🔜 Cirkadiánní stravování je vyhlídkou do budoucna toho, jak se vrátit ke stravování v souladu s našimi vnitřními hodinami, a téměř bez úsilí tak pracovat na své postavě, energii, a hlavně zdraví.⁠ ⁠ Více o této problematice si řekneme v zítřejším článku na blogu www.risebyperformance.cz, který nám pěkně završí tenhle týden cirkadiánní výzvy.⁠ ⁠ PS: Práce na směny bude vždy nezdravá (však je taky klasifikována jako karcinogen). Nejhorší efekt ale můžete odstranit tím, že se během směny budete postit, a zachováte každý den stejné rozložení jídel (= velká snídaně po příchodu domů, poslední jídlo před nástupem na noční).⁠ Aneb to nejhorší, co na směně můžete udělat, je jíst koblížky ve tři ráno u monitoru.

168 1

🔥 Největší prohřešky proti cirkadiánnímu rytmu:⁠ ---⁠ Příroda je mocná čarodějka. Dokonce tak mocná, že máme její fungováni zapsáno ve vlastních genech. Všimněte si, jaké oranžové světlo vydává slunce těsně před svým západem. A právě podle takové barvy se řídí přes oko náš mozek, který pak ovlivňuje to, že nám poklesnou aktivační hormony, a tělo se začne připravovat na spánek.⁠ ⁠ Pokud pak nic nepokazíme, tak se tělo přes noc opraví, další den máme dostatek energie, a všechno funguje tak, jak má.⁠ Přesto většina lidí tento svůj naturální 24 hodinový biorytmus nedodržuje, a uměle si svůj den natahuje prostřednictvím stresorů, které pak z dlouhodobého hlediska negativně ovlivňují spánek, náladu, energii, postavu, výkonnost i imunitu. ⁠ ⁠ Největšími prohřešky proti cirkadiánnímu rytmu přitom jsou:⁠ ⁠ 🔻 Vystavování se umělém světlu před spaním (zejména zářivé displeje).⁠ 🔻 Chození spát po půlnoci.⁠ 🔻 Jedení těsně před spaním (ať již zdravého jídla nebo kvalitního syrovátkového proteinu).⁠ 🔻 Elektronika a diody v místnosti pro spánek.⁠ 🔻 Probouzení se v noci a svícení si čímkoliv do obličeje (včetně cesty na wc).⁠ 🔻 Záplava stresu během dne, která nám večer znesnadňuje usnout.⁠ ⁠ Nemusíte přitom mít obavy, všechny tyto faktory lze velice rychle a efektivně optimalizovat v rámci toho, čemu říkáme večerní rutina. Ta je spojená nejen s tím co dělat a nedělat, ale také jak vyplnit efektivně čas hodinku před spaním, když na televizi byste se už dívat neměli.⁠ ⁠ 🌄 Více informací pro optimalizaci cirkadiánního rytmu a spánku najdete v PL: Cirkadiánní protokol - www.odbojpt.cz/cr

367 2

Víte proč je dobré, do svého jídelníčku zařadit hovězí vývar z kostí ? 🍲⁠ ⁠ Jedná se o velice efektivní , praktické a chutné řešení pro celkové zdraví střev, na které mě poprvé upozornil MUDr. David Frej ve své knize Zdravé střevo, a od té doby zaujaly vývary stabilní místo v mém jídelníčku i stravování většiny studentů a klientů.🥩⁠ ⁠ Hovězí vývar (čímž se tedy myslí pouze ona tekutina, nikoli zelenina, maso a těstoviny, které pak tvoří polívku), totiž obsahuje kompletní balík prospěšných nutrientů, kde mezi ty nejdůležitější patří:⤵️⁠ ⁠ 🔹 Prolin - proteinogenní aminokyselina, která zaceluje⁠ střevní sliznici.⁠ 🔹 Glutamin, který jak zjistíte dále obnovuje buňky epitelu i⁠ těsné spoje.⁠ 🔹 Gelatin (želatinu) a kolagen, které jsou velice efektivní v⁠ obnově leaky gut (hlavně v té biodostupné podobě)⁠ ⁠ Pamatujte, když se zlepší trávení, zlepší se celý imunitní systém i funkce Vašeho těla, protože Vám méně potravin a jídel bude dělat špatně a naopak bude Vaše tělo lépe asimilovat ostatní.⁠ ⁠ 📘 Protokoly pro obnovu střeva, stejně jako obsáhlé pojednání o spojení mezi střevem, mikrobiomem a imunitou najdete na http://www.odbojpt.cz/leakygut

338 5

Existuje 5 základních faktorů, které potřebujeme přijímat z prostředí, aby naše tělo optimálně fungovalo, měli jsme energii, byli zdraví a odolní na nemoci.⁠ ⁠ Se všemi jsme se vyvíjeli po celou dobu evoluce. A přesto jsme za posledních 50 let udělali obrovský kus k tomu, abychom 4 z nich co nejvíce odstřihli.⁠ ⁠ Lidé tak pijí chemicky znehodnocenou vodu bez minerálů, nebo spíše různé varianty s cukry a alkoholem. I když jdou ven, tak se vyhýbají přímému kontaktu se zemí. Před sluncem a denním světlem se schovávají za skla brýlí, dopravních prostředků a obrazovek. A zapomněli na to, jak chutná čistý vzduch, respektive i na to, jak správně dýchat.⁠ ⁠ Jako lidé, kteří se narodili do takového prostředí, máme amnézii na to, jak vypadal skutečný život. ⁠ ⁠ Je pouze na nás, jestli se necháme unášet aktuálně přijímaným narativem o tom, že všechno je tak, jak má být, a potřebujeme jen více chemie, léků a technologií.⁠ ⁠ Nebo zda se vypravíme na cestu za vlastním poznáním, a zjistíme, že jídlo je pouze jednou pětinou výživy, kterou naše tělo potřebuje.⁠ ⁠ The best is yet to come....⁠

134 0

👩🏼‍🌾 Sběr hub patří v ČR mezi oblíbené volnočasové aktivity a má hluboké historické kořeny. Kdysi se houby nazývaly masem chudých, a byly často dostupným zdrojem obživy. ⁠ ⁠ Houbaření se stalo vyhledávanou aktivitou, které můžeme přisuzovat pozitivní účinky na naše zdraví a psychiku, protože se během ní většinou noříme do lesů, a jsme v kontaktu se zemí (viz také článek o lesní terapii).⁠ ⁠ Po pracovním týdnu plném povinností, úkolů a každodenního stresu může být takový výlet do přírody na houby, doslova balzám na duši. ⁠ ⁠ Pobytem v přírodě, v kontaktu se zemí, ať už sami nebo s přáteli či rodinou dojde k snížení stresových hormonů, a vy se tak můžete ponořit hlouběji do sebe, regenerovat a načerpat sílu na nadcházející dny. ⁠ ⁠ Příroda má schopnost léčit a to na mnoha úrovních, proto je důležité se přírodě pravidelně vystavovat. ⁠ ⁠ Sběr hub může být výbornou motivací pro to, se vydat i za deštivého počasí do přírody, vypnout hlavu, a relaxovat.⁠ ⁠ Pokud vás více zajímá více o vlivu přírody na zdraví a psychiku, tak doporučuji rozsáhlý článek na blogu o metodě SHINRIN YOKU:⁠ http://risebyperformance.cz/2020/05/priroda-psychika/

742 6

Vaše tělo i mozek se velice rychle stanou závislé na tom, co vzbuzuje silnou reakci. Ať již je to modré světlo z obrazovek po setmění, kombinace cukrů a tuků v řadě pochutin, nebo třeba i zdánlivě stresující zprávy, novinky, komentáře, a diskuze. I na aktivaci stresové osy se můžeme stát lehce závislí (s čímž samozřejmě média pracují, a proto se permanentně snaží takovou reakci vyvolávat).⁠ ⁠ Pokud se Vám tedy v posledních dnech stává, že chodíte spát později než normálně, protože ještě přece jen potřebujete sjet všechno to aktuální dění a diskuze, vášnivě debatovat nebo studovat nové teorie, a pak nemůžete usnout, protože se Vám hlavou honí tolik myšlenek a emocí.⁠ ⁠ Tak je na čase přestat!⁠ ⁠ A večer se jednoduše odpojit od okolního světa, udělat si doma svůj posvátný prostor, a využít několik hodin před spaním k tomu, abyste si užili, a vychutnali zbytek dne, abyste začali pracovat na obnově své energie, a ne abyste ji dávali lidem tam venku, nebo celé té situaci.⁠ ⁠ Večery by měly patřit socializaci s rodinou, partnery či spolubydlícími. Můžete je věnovat četbě knih, ať již seberozvojových, naučných nebo i beletrie. Můžete poslouchat podcasty, psát si nebo si kreslit (arteterapie je mocným nástrojem pro kontakt s podvědomím).⁠ ⁠ Můžete se vydat do nitra vlastní duše prostřednictvím různých typů meditací a technik práce se sebou (a mj. tím snižovat své stresové hormony, a zvyšovat imunitu).⁠ ⁠ A nebo můžete jen tak relaxovat, pozorovat plápolající oheň, poslouchat relaxační hudbu, a jen tak "být v přítomném okamžiku".

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Czech Republic to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

1.6K
153 / post
6.20 %
Czech Republic Food & Drink, Travel
12.5K
394 / post
2.30 %
Czech Republic Animals & Pets, Nature & Outdoors, Photography
17.7K
713 / post
1.10 %
Czech Republic Photography, Architecture, Nature & Outdoors, Travel, Technology
23.9K
-
3.00 %
Czech Republic
113.7K
-
0.70 %
Czech Republic
7.2K
-
1.80 %
Czech Republic
41.4K
-
0.10 %
Czech Republic
98.1K
-
16.30 %
Czech Republic
522.7K
-
2.80 %
Czech Republic Video Blogger
111K
-
0.90 %
Czech Republic Modeling, Publishing
18.5K
98 / post
-
Czech Republic Health & Fitness, Food & Drink, Cooking
20.5K
-
1.30 %
Czech Republic
4.1K
-
0.03 %
Czech Republic Bikini, Fitness, Gym
18.4K
-
2.30 %
Czech Republic Dogs, Gym
4.4K
90 / post
4.00 %
Czech Republic Fashion, Fashion Design, Modeling, Art, Design, Architecture