Revista_bordo's Instagram Audience Analytics and Demographics

@revista_bordo

Albania

Dedikuar 100 % Artit, Modes dhe Stilit te Jeteses! Revista Bordo print cdo dy muaj! www.bordo.al cdo cast! Krijuar nga @enadaatnikolla & @ildalumani
ild▓▓▓▓▓@gmail.com
+35▓▓▓▓▓59
Albania
25–34

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF REVISTA_BORDO

63.9% of revista_bordo's followers are female and 36.1% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.10%. The average number of likes per post is 95 and the average number of comments is 1.

Check revista_bordo's audience demography. This analytics report shows revista_bordo's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
66,141
Avg Likes
95
Avg Comments
1
Posts
2,635
Global Rank
994,629
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR REVISTA_BORDO

Female
63.9 %
Male
36.1 %

AUDIENCE INTERESTS OF REVISTA_BORDO

 • Beauty & Fashion 73.68 %
 • How-to & Style 55.86 %
 • Entertainment 45.94 %
 • Sports 42.52 %
 • Art & Design 40.89 %
 • Business & Careers 38.19 %
 • Travel & Tourism 37.32 %
 • Luxury Goods 36.91 %
 • Restaurants, Food & Grocery 35.54 %
 • Music 34.50 %
 • Photography 32.74 %

RECENT POSTS

466 6

Përqafimi i përmalluar i Giorgos dhe Rosas gjatë qëndrimit në spital, teksa janë të infektuar me Coronavirus. Mjekët e spitalit të Cremonas, u dorëzuan para dashurisë 52 vjeçare të çiftit dhe i organizuan një takim suprizë.... #coronavirus #couple #love #hug

47 0

#repost @just_b_water ・・・ Ulja e peshës, eleminimi i toksinave apo përmirësimi i tretjes janë vetëm disa nga përfitimet që marrim nga uji detox.💦 B Beautiful! Mëso si të bësh ujë detox me Just B, ujë i pasur me minerale! Në 2 litra ujë shtoni: - 2 limonë të prerë në feta 🍋 - 1 kastravec të prerë në feta 🥒 - 1 copë e vogël xhinxhër - Nenexhik ose mente të freskët🌿 #BBeautiful #DetoxWater #minerals

75 0

Fileto pule me karrota, kunguj dhe krem bizelesh. Përbërësit: (Për 2 persona) 2 Gjoks pule 2 Karrota 2 Kunguj te njome ¼ gotë verë e bardhë Rigon 1 Thelbi hurdhë Vaj ulliri Kripë&Piper •Për kremin e bizeleve: 1 kanace bizele të ziera (ideal do ishte përdorimi i bizeleve të fresketa të ziera në shtëpi) 2 thelbinj hurdha 5 lugë gjelle vaj ulliri ½ limon i shtrydhur 2-3 lugë kos Kripe&Piper sipas dëshirës Përgatitja: Fillimisht nisim me pastrimin e perimeve dhe vendosjen e tyre ne furrë duke i spërkatur me vaj ulliri, kripë e piper. Unë i kam prerë së gjati, por ju mund ti jepni formën që dëshironi. Marim gjoksin e pulës dhe në rast se e keni së bashku me lëkurë i bëjmë 2-3 carje të vogla me thikë dhe e vendosim në zjarr nga ana e lekurës në një tigan ku më parë kemi vendosur vaj ulliri, pak gjalpë dhe 1 thelbi hurdhë. E skuqim mirë nga të dyja anët dhe e shuajmë me verën e bardhë. E kalojmë dhe rreth 10-15 në furrë bashkë me perimet në mënyrë që pula të jete e pjekur plotesisht. Në rast se keni fileto të hollë nuk ka nevojë të kalojë në furrë. Për përgatitjen e kremit të bizeleve mjafton të vendosim të gjithë ingredientët në blender dhe uaalaaa! Nga @wine_dine.al

48 0

Burrata mbi domate qershi sperkatur me nje “pesto” te shpejte! Përbërësit: 400g domate qershi 1 burrata 1 thelbi hurdhë Disa gjethe (5-6) borzilok i freskët 4 luge gjelle vaj ulliri Kripe Piper Përgatitja: Presim domatet në gjysma te vogla dhe i vendosim në pjatë. Vendosim burratën me kujdes mbi domate. Pergatisim një “pesto” të shpejtë duke vendosur në një shtypës hurdhën, gjethet e borzilokut (rreth 5-6 gjethe) dhe kripën e piperin. I shtypim në mënyrë që të përfitojmë një masë sa më homogjene. Shtojmë me pas vajin e ullirit dhe vazhdojme e punojmë dhe pak minuta. Një menyrë e shpejtë për ta perfituar këtë pesto mund te jetë dhe vendosja e produkteve në një blender elektrik. Nga @wine_dine.al

61 0

Bukë integrale me avocado dhe vezë “me këmishë”! Përbërësit: ½ avocado e pjekur mirë 2 feta bukë integrale ¼ limon 1 vezë Djathë i bardhë dhie (ose sipas deshirës tuaj) Fara të ndryshme (në rastin tim: fara chia, lini, susami, kunkulli, luledielli) Kripë Piper Përgatitja: Ndërsa 2 fetat e bukës i kemi vendosur në thekëse, gjysmën e avocados te ciles i kemi shtrydhur limonin dhe i kemi hedhur kripë sipas dëshirës e shtypim me një pirun deri sa të përftohet një mase homogjene. E lyejmë bukën e thekur me kremin e krijuar dhe i hedhim sipër miksin e farave dhe pak djathë te thërrmuar. Për pergatitjen e vezës, vendosim nje tenxhere të vogël me ujë në zjarr. Kur uji te ketë vluar shtojmë kripë dhe e ulim zjarrin në minimum. Me një lugë perziejme ujin në mënyrë që të krijohet një vorbull në mes të së cilës te hedhin vezën te cilës i duhen rreth 3-4 minuta të gatuhet. (Vezën e hedhim pa levozhgë, njesoj si kur bëjmë vezë sy). Më pas, e nxjerrim me shumë kujdes nga uji dhe e vendosim mbi bukë. I shtojmë kripë e piper sipas deshirës. Nga @wine_dine.al

83 1

Andrea Bocelli përlot botën! Koncert drithërues në Milanon ‘fantazmë’ nga koronavirus Andrea Bocelli, tenori i madh italian ka realizuar (ndoshta) koncertin më domethënës dhe ikonë të karrierës së tij. Në mbrëmjen e djeshme të Pashkëve një koncert mahnitës, u transmetua live në të gjithë botën, si një përpjekje për të dërguar ‘dashuri, shërim dhe shpresë’ në Itali në mes të krizës COVID-19. Artisti 61 vjeçar ka përlotur shikuesit në mbarë botën, 3.4 milionë e të cilëve kanë ndjekur koncertin e tij “Music For Hope” drejtpërdrejt në “YouTUbe” nga Sheshi i boshatisur “Duomo” i Milanos, ndërsa 12 orë pas moncerti numëroj mbi 23 milionë shikime në kanalin muzikor. Ndjekësit të emocionuar nga koncerti e ka ë vlerësuar performancën e fuqishme të Bocellit si: “Prekëse, mahnitëse dhe madhështore!” Andrea Bocellit iu dha akses ekskluziv në katedralen e mbyllur të në Milanos nga Kryeprifti, Imzot Gianantonio Borgonovo, dhe Kryetari, Giuseppe Sala, për koncertin e tij të bujshëm “Music For Hope”- Muzikë për shpresë, i shoqëruar nga muzokanti Emanuele Vianelli, ndërsa performonte “Ave Maria” dhe “Sancta Maria”. “Në ditën në të cilën ne festojmë besimin në një jetë që triumfon, unë jam i nderuar dhe i lumtur t’i përgjigjem me ‘Po’ ftesës së qytetit dhe katedrales Duomo të Milanos”. Ai shtoi: “Unë besoj në forcën e lutjes së bashku; Unë besoj në Pashkën e krishterë, një simbol universal i rilindjes për të cilën të gjithë – pavarësisht nëse janë besimtarë apo jo – me të vërtetë kemi nevojë tani. Falë muzikës, transmetuar live, duke bashkuar miliona duar të kapura kudo në botë, ne do të përqafojmë këtë zemër të plagosur të Tokës së plagosur. Milano bujare, kurajoze, proaktive dhe e gjithë Italia do të jetë përsëri, dhe shumë shpejt, një model fitues, motori i një rilindjeje për të cilin shpresojmë të gjithë. Do të jetë një gëzim për ta dëshmuar atë, në Duomo, gjatë festimit të Pashkëve i cili ngjall misterin e lindjes dhe rilindjes”.- tha ai në fjalën para nisjes së koncertit.

162 2

Miremengjesi! Per ata qe nuk e dine, sot eshte e hene, data 13 Prill 2020! Ju urojme te hene dhe jave te qete! #mondaymotivation #monday #mondaymorning #quarantine #quarantinelife #tulips

278 3

Kushtuar mjekeve dhe infermiereve ne te gjithe boten, vecanerisht Italise! 👏🏻👏🏻👏🏻 Nga @agim.sulaj

79 1

93 0

BORDO - Spring 2016! #bordo #bordomagazine #revistabordo #magazine #magazinecover #bordoisalifestyle #enadaatnikolla #styling #ildalumani #editorinchief #geljantkaleciphotography #tirana #albania #2016 #beauty #fashion #throwback #endicini #fentimans #fentimansroselemonade #fridaxhoiandxhei

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

7.5K
-
5.30 %
Albania
12.2K
-
0.60 %
Albania
111.5K
-
1.80 %
Albania Journalists
11.6K
-
7.80 %
Albania
347K
-
17.30 %
Albania
326K
2K / post
1.60 %
Albania Fashion, Modeling, Travel, Kids & Parenting, Humor, Food & Drink, Health & Fitness, Hair & Beauty, Film, Music & Books, Celebrities, Cooking
8.4K
121 / post
0.90 %
Albania Celebrities, Hair & Beauty, Fashion, Technology
1.5K
223 / post
15.10 %
Albania
31.2K
-
0.01 %
Albania Fashion, Lifestyle
44.7K
-
0.10 %
Albania Jewelry, Fashion, Design
39.2K
-
0.80 %
Albania Nails, Art
61K
-
1.20 %
Albania
25.8K
51 / post
0.30 %
Albania Photography, Celebrities
1.1K
53 / post
7.50 %
Albania Art, Design, Celebrities
186.1K
-
2.00 %
Albania