Post.tirana's Instagram Audience Analytics and Demographics

@post.tirana

Albania

Leximi është ushqim për shpirtin dhe për mendjen
tir▓▓▓▓▓@gmail.com
+35▓▓▓▓▓90
Albania
25–34

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF POST.TIRANA

67.3% of post.tirana's followers are female and 32.7% are male. Average engagement rate on the posts is around 0%. The average number of likes per post is 32 and the average number of comments is 1.

Check post.tirana's audience demography. This analytics report shows post.tirana's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
50,751
Avg Likes
32
Avg Comments
1
Posts
32,341
Global Rank
1,262,696
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR POST.TIRANA

Female
67.3 %
Male
32.7 %

AUDIENCE INTERESTS OF POST.TIRANA

 • Beauty & Fashion 83.20 %
 • How-to & Style 61.22 %
 • Travel & Tourism 56.77 %
 • Art & Design 53.69 %
 • Business & Careers 46.07 %
 • Restaurants, Food & Grocery 32.48 %
 • Books and Literature 32.12 %
 • Entertainment 32.03 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 31.29 %
 • Home & Garden 30.97 %
 • Luxury Goods 30.54 %
 • Music 29.40 %
 • Movies and TV 29.37 %

RECENT POSTS

11 0

Nuk besonte tek ekzistenca e virusit, por Covid i merr jetën blogerit të famshëm të fitnesit në Ukrainë Artikullin e plotë e gjeni në linkun në bio👆ose në InstaStory #tiranapost.al

38 1

Si dukej mbrëmë Parisi me Lockdown për herë të dytë Rrugët e Parisit dhe tetë qyteteve të tjera franceze dukeshin të shkretuara mbrëmë për shkak të izolimit që ka vendosur qeveria. Koronavirusi në Francë është kthyer në një nga hot spotet më të rrezikshme në Europë. Për artikullin e plotë klikoni linkun në bio👆ose në InstaStory #tiranapost.al

10 0

'Përplasja' nga FB për testimet, Brataj-Dashos: Je bërë pengesë e mjekësisë, një Zot e di kur ke vizituar pacientin e fundit! Një status i ekspertit të Shëndetit Publik, Erion Dasho, ku shkruante se Ministria e Shëndetësisë dhe Komiteti Teknik, ose duhet të rrisin tetimet ose të bëjnë testin e inteligjencës së tyre ka sjellë reagimin e kreut të Urgjencës Kombëtare Skender Brataj. Brataj ka postuar mesazhin në Facebook-un e tij, pasi thotë se Dasho ia ka fshirë komentin nga faqja e tij. Artikullin e plotë e gjeni në linkun në bio👆ose në InstaStory #tiranapost.al

15 0

3 viktima nga koronavirusi, numri i të infektuarve në rritje: Tirana mbi 100 raste Për përditësimin e plotë të situatës me koronavirusin klikoni në linkun në bio👆ose në InstaStory #tiranapost.al

92 0

‘Nëna duam të hapësh Tik Tok’. Nipërit binjakë surprizojnë aktoren e njohur të Teatrit të Kukullave Dean dhe Erin, binjakët 11-vjeçarë sollën përballë tyre gjyshen, aktoren e njohur të Teatrit të Kukullave Florinda Mazreku që duan ta bëjnë edhe më të famshme nga sa është Për më shumë detaje kliko linkun në bio 👆 ose në InstaStory

19 0

Si t`i rritësh vetëbesimin fëmijës Mëso 5 gjërat që duhen shmangur dhe 5 gjërat që duhet t`i bësh duke klikuar në linkun në bio ose në Instastory #tiranapost.al

135 0

5 gabimet e filmit ‘Emily in Paris’, gjetur nga një vajzë që jeton atje Po ti e ke parë “Emily in Paris” në Netflix? Nise këtë të diel, por më parë shiko çfarë nuk shkon. Për më shumë detaje kliko linkun në bio 👆 ose në InstaStory

22 0

Teksa gjithë Evropa po shtrëngon masat ndaj Covid, ka një vend që sapo i lehtësoi ato  •Në Australi njerëzit nuk janë më të kufizuar të lëvizin vetëm 2 orë në ditë dhe gjithashtu janë të lirë të lëvizin deri në 25 km larg shtëpisë së tyre. •Lokalet nuk janë hapur ende dhe funksionon vetëm shërbimi taksi ose porosit dhe merr me vete. •Tubimet janë gjithashtu të ndaluara ende. Për më shumë detaje kliko linkun në bio 👆 ose në InstaStory

32 0

Ndahet nga jeta trajneri i Atletikës, Vildan Tufi Për më shumë detaje kliko linkun në bio 👆 ose në InstaStory

40 1

‘E pyeta, përse nuk e thoni publikisht ju duam shumë, por duhet të lyejmë shtëpinë?’ Rama tregon bisedën me Macron në Forumin “Europa Park”, në Mynih Për më shumë detaje kliko linkun në bio 👆 ose në InstaStory

26 0

Marrëdhënia ime aspak e mërzitur me Edi Ramën. Fundi im politik, ditën që s’do jem më kandidat i Korçës Niko Peleshi ka folur si Drejtues Politik për përgatitjen për zgjedhjet, për marrëdhënien me kryetarin e partisë, Edi Ramën dhe vazhdimësinë e tij në politikë. Për më shumë detaje kliko linkun në bio 👆 ose në InstaStory

20 0

Mbase i ke dëgjuar pa mendje dhe nuk je thelluar kurrë për t`i hyrë në detaje tekstit. Janë disa këngë të famshme që nuk flasin as për dashurinë, as për jetën në përgjithësi e për asgjë veçse për ankthin dhe krizat e panikut. Je kurioz t`i zbulosh? Për më shumë detaje kliko linkun në bio 👆 ose në InstaStory

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

79.9K
3K / post
1.30 %
Albania Fashion, Modeling, Travel, Photography, Architecture, Nature & Outdoors, Technology
25.8K
51 / post
0.30 %
Albania Photography, Celebrities
218.1K
-
3.30 %
Albania Fashion, Modeling, Lifestyle
35.2K
-
0.60 %
Albania
53.5K
-
0.90 %
Albania
60.1K
-
6.00 %
Albania Fashion, Lifestyle, Styling
27K
-
0.07 %
Albania
73.1K
1K / post
2.10 %
Albania Fashion, Lifestyle, Styling, Celebrities, Design, Hair & Beauty
52.4K
-
6.10 %
Albania Music
3.1K
104 / post
-
Albania Hair & Beauty, Fashion, Celebrities, DIY & Crafts
427.1K
-
1.20 %
Albania
158.1K
-
19.90 %
Albania
5.3K
-
6.00 %
Albania Fashion, Modeling, Travel
488.8K
-
0.50 %
Albania Singer, Music, Modeling
169.1K
-
0.70 %
Albania News&Politics