Opinion.al's Instagram Audience Analytics and Demographics

@opinion.al

Albania

I pari emision politik ne Shqiperi, qe prej 31 gushtit 1997 nga gazetari @blendifevziu #opiniontvshow
son▓▓▓▓▓@gmail.com
Albania
25–34

Business Category

Content & Apps

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF OPINION.AL

32.8% of opinion.al's followers are female and 67.2% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.20%. The average number of likes per post is 183 and the average number of comments is 7.

Check opinion.al's audience demography. This analytics report shows opinion.al's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
89,025
Avg Likes
183
Avg Comments
7
Posts
4,558
Global Rank
1,019,480
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR OPINION.AL

Female
32.8 %
Male
67.2 %

AUDIENCE INTERESTS OF OPINION.AL

 • Beauty & Fashion 69.31 %
 • Art & Design 41.88 %
 • Restaurants, Food & Grocery 39.61 %
 • Home & Garden 38.64 %
 • Music 37.23 %
 • Photography 37.03 %
 • Cars & Motorbikes 36.51 %
 • Fitness & Yoga 36.36 %
 • Business & Careers 35.22 %
 • Luxury Goods 34.80 %
 • Sports 33.77 %
 • Entertainment 33.57 %
 • Technology & Science 32.33 %
 • Travel & Tourism 32.07 %

RECENT POSTS

754 116

Edi Rama! Te ftuar: Robert Rakipllari, Armand Shkullaku, Fatjona Mejdini, Lorenc Vangjeli. #opiniontvshow #live #tetor2020

210 5

Maskat e detyrueshme, c’do te ndodhe? Te ftuar: Ogerta Manastirliu, Mentor Kikia, Juli Xhokaxhi, Rashel Shehu. #opiniontvshow

155 1

#Repost @rtvklan with @make_repost ・・・ Ambasadori zvicerian për Shqipërinë, Adrian Maître i ftuar në @opinion.al! #BlendiFevziu #AdrianMaitre #OpinionTvShow #politics #talkshow #embassy #switzerland #TvKlan www.tvklan.al

229 2

Si po vret kanabisi? Te ftuar: Tonin Vocaj, Artan Hoxha, Klodiana Lala dhe Spartak Koka. Ne lidhje skype: Simon Shkreli dhe Elvis Nabolli. #opiniontvshow #live #tetor2020

170 5

Perse perplaset Rama me Meten? Te ftuar: Armand Shkullaku, Mark Marku, Baton Haxhiu, Lorenc Vangjeli. #opiniontvshow #live #tetor2020

248 9

Perse perplaset Rama me Meten? #opiniontvshow #live #tetor2020

158 9

Humb apo fiton Trump mga infektimi me Covid-19? Të ftuar: Redi Shehu, Blendi Salaj, Fitim Zekthi, Julian Zyla, Bruna Çifligu. Ne lidhje direkte, Evi Kokalari, Ilir Ikonomi, Arjan Mezini. #opiniontvshow

151 5

Ke provokoi votimi i sotem? Te ftuar: Robert Rakipllari, Lorenc Vangjeli, Taulant Balla, Rudina Hajdari, Petrit Vasili. #opiniontvshow #live #tetor2020

156 12

Ke provokoi votimi i sotem? Te ftuar: Robert Rakipllari, Lorenc Vangjeli, Taulant Balla, Rudina Hajdari, Petrit Vasili, Enkelejd Alibeaj. #opiniontvshow #live #tetor2020

247 4

Ke provokoi votimi i sotem? Te ftuar: Robert Rakipllari, Lorenc Vangjeli, Taulant Balla, Rudina Hajdari, Petrit Vasili, Enkelejd Alibeaj. #opiniontvshow #live #tetor2020

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

69K
-
1.60 %
Albania Fashion
19.9K
-
1.60 %
Albania Fashion
19.5K
528 / post
2.50 %
Albania Events, Photography, Travel, Landscaping, Nature & Outdoors, Architecture
1K
247 / post
2.30 %
Albania Celebrities, Photography
43.9K
-
3.00 %
Albania Fashion, Modeling
3.7K
102 / post
2.90 %
Albania
60.3K
110 / post
0.70 %
Albania Technology, Photography, Film, Music & Books
46.7K
-
3.80 %
Albania Music
515.5K
-
3.00 %
Albania
110.5K
-
0.70 %
Albania Soccer
292.5K
-
2.10 %
Albania
96.7K
-
0.30 %
Albania
43.6K
-
24.10 %
Albania Events, Travel
197.3K
-
3.10 %
Albania
43.2K
-
5.10 %
Albania Music