Ministry_of_events's Instagram Audience Analytics and Demographics

@ministry_of_events

Albania

🔸Fan page: Ministry of Events © 🔸Info ℹ️ 📞0698718881😊
min▓▓▓▓▓@gmail.com
+35▓▓▓▓▓81
Albania
25–34

Business Category

Professional Services

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF MINISTRY_OF_EVENTS

42.4% of ministry_of_events's followers are female and 57.6% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.60%. The average number of likes per post is 179 and the average number of comments is 6.

Ministry_of_events loves posting about Modeling, Fashion.

Check ministry_of_events's audience demography. This analytics report shows ministry_of_events's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
29,713
Avg Likes
179
Avg Comments
6
Posts
1,089
Global Rank
221,417
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR MINISTRY_OF_EVENTS

Female
42.4 %
Male
57.6 %

AUDIENCE INTERESTS OF MINISTRY_OF_EVENTS

 • Beauty & Fashion 66.42 %
 • How-to & Style 53.88 %
 • Business & Careers 51.26 %
 • Art & Design 50.09 %
 • Music 47.53 %
 • Photography 44.15 %
 • Books and Literature 40.88 %
 • Movies and TV 40.25 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 39.99 %
 • Travel & Tourism 39.57 %
 • Luxury Goods 37.43 %
 • Technology & Science 33.94 %
 • Entertainment 33.10 %

RECENT POSTS

139 0

Gezuar Krishtlindjet 😍 ... Urojme te shihemi sa me shpejt dhe ti japim te gjithe sebashku gjalleri te gjitha festave ... ❤️

289 0

Pas lajmit të fundit nga Ministria e Shëndetësisë për mbylljen e aktivitetit të clube-ve të natës, diskove dhe lounge bare-ve, Shoqata e Bareve i kërkon qeverisë të tërhiqet nga ky vendim absurd dhe me pasoja më të rënda se vet Covid-19. Vatra e vërtet e Sars-Cov- 2 nuk janë baret dhe clube-t por spitalet Covid. Gjithashtu shoqata jonë i drejton qeverisë disa kërkesa: 1. Të shtohen masat e individece distancuese, pa mbyllur aktivitetet e bareve me ambiente të jashtme. 2. Nuk ka prova që baret me ambiente të hapura të jenë vatër shpërndarje për virusin. 3. Të monitorohen masat individuale te klienteve pa penalizuar biznesin qe eshte ne kushte falimenti 4. Të mbështetet sektori i argëtimit 5. Ne në sipërmarrjet tona kemi zbatuar me rigorozitet të lartë të gjitha udhëzimet e Ministrisë së Shëndetësisë përsa i përket masava kundër Covid-19. Secili të mbajë përgjegjësinë e tij. 6. Hapjen e industrise se jetes se nates me masa parandaluese anti Covid si sektori me i penalizuar deri tani ku bejne pjese dhe artistet. Ndërkohë apelojmë të gjithë individët që operojnë në këtë sektor, të na bashkohen në protestën e sotme që do të zhvillohet përpara Kryeministrisë në orën 20:00

141 5

Cfare deshironi te bejm ne per ju ne kte kohe ? 🙈 shprehuni 😍

213 24

Per cilen pije te ka shkuar ne mend pas karantines ? 🙈😍🙌

154 12

Pra si do ishte veshja juaj ne festen e pare pas karantines ? 🙈

249 59

Per ke te ka marr malli te t kapin oret e para te mengjesit 😍? Beji tagg

140 0

Sot ne oren 19:00 me zemer dhe piano @eriklloshi do te kujdeset live nga Ministry Of Events qe ju te kaloni disa momente te bukura kendoni me ne ne oren 19:00 😍

150 0

Muzike e mire ne kohe kolere patjeter 😈🙈 mendon @positivecuts sot Live ne fan pagen tone ne instagram ora 20:30 Hip Hop old school & new school ... Muzika smunde te ndaloje , muzika sdo luks behet dhe ne shtepi 😍🙈 kercejm sot bashk 🕺🏼💃🏼

142 1

Neser ora 17:00 @vinveli livestream on instagram 🙌

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

18.9K
-
3.90 %
Albania
24.7K
256 / post
1.90 %
Albania Film, Music & Books, Art
96.4K
-
4.10 %
Albania Actors
15.4K
2K / post
4.70 %
Albania Art, Education
1.4K
81 / post
0.06 %
Albania
105.6K
-
-
Albania Food, Cooking, Chef
50.2K
-
1.80 %
Albania Modeling, Photography, Fashion
11.6K
-
7.80 %
Albania
2.4K
108 / post
3.60 %
Albania Film, Music & Books
19.4K
-
2.40 %
Albania Modeling
17.6K
155 / post
0.70 %
Albania Architecture, Design
1.2K
103 / post
0.09 %
Albania Art
77K
2K / post
1.60 %
Albania Fitness, Coaching, Training, Health & Fitness, Food & Drink
95.3K
-
1.70 %
Albania Dance, Choreographer, Music
489.5K
-
0.90 %
Albania