Mektrin.motors's Instagram Audience Analytics and Demographics

@mektrin.motors

Albania

Miresevini ne profilin zyrtar te Mektrin Motors Perfaqesuesi zyrtar i Jaguar, Land Rover dhe Volvo Makina te perdorura me garanci e mundesi financimi
inf▓▓▓▓▓@mektrin.al
+35▓▓▓▓▓00
Albania
25–34

Business Category

Auto Dealers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF MEKTRIN.MOTORS

6.9% of mektrin.motors's followers are female and 93.1% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.40%. The average number of likes per post is 175 and the average number of comments is 1.

Mektrin.motors loves posting about Cars, Luxury.

Check mektrin.motors's audience demography. This analytics report shows mektrin.motors's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
35,799
Avg Likes
175
Avg Comments
1
Posts
2,073
Global Rank
1,173,617
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR MEKTRIN.MOTORS

Female
6.9 %
Male
93.1 %

AUDIENCE INTERESTS OF MEKTRIN.MOTORS

 • Cars & Motorbikes 64.19 %
 • Beauty & Fashion 63.87 %
 • Fitness & Yoga 55.34 %
 • Art & Design 54.41 %
 • Luxury Goods 48.78 %
 • Entertainment 47.96 %
 • Music 47.96 %
 • Business & Careers 44.98 %
 • Photography 39.86 %
 • Restaurants, Food & Grocery 31.37 %
 • Healthy Lifestyle 31.37 %
 • Children & Family 30.28 %

RECENT POSTS

361 2

Repost from @speedhunters.al 
Patem fatin te provonim nje nga modelet me luksoze te Rolls Royce, 6.75 litra v12 biturbo perbindesh 563 hp dhe 850 nm torque e bejne Cullinan te pakrahasueshem me konkurentet ne treg. E gjeni tek @mektrin.motors ⭐ #rollsroyce #cullinan #rollsroycecullinan #speedhuntersal #luxury

150 1

New Entry! Peugeot 208 Motorri: 1.6 Naftë 75 Hp Viti i prodhimit: 2016 Nr. i km: 115,000 Çmimi: 6,700€ Parapagimi: 2,000€ Kësti mujor për 4 vite: 110€ Një vit garanci

99 0

New Entry! Skoda Citigo Motorri: 1.0 Benzinë 60 Hp Trasmisioni: Automatik Viti: 2015 Km: 130.000 Çmimi: 5,900€ Kësti mujor për 4 vite: 95€ Parapagimi: 1800€

191 2

Mektrin Motors është kompania e parë në sektorin automotiv në Shqipëri që kalon në energji të rinovueshme me një instalim Foltovoltaik me Panele SunPower 410Wp duke përmbushur ambicien dhe vizionin tonë për të qenë neutral ndaj klimës dhe duke zvogëluar gjurmën tonë të karbonit. #renewablenergy #sunpower #solarenergy #energyefficiency #photovoltaic #albania @euroelektra

267 0

Dorëzimet e ditës. Ti gëzojnë klientët tanë.

660 6

New Entry! BMW 750i Individual Motorri: 4.4 Benzinë 445Hp Viti i prodhimit: 2018 Nr. i km: 30,000 Mundesi financimi deri ne 5 vjet.

157 0

New Entry! Volvo XC60 B4 Inscription AWD Motorri: 2.0 Naftë / Mild Hybrid 197hp Trasmisioni: Automatik Viti: 2020 Garancia: 24 muaj pa limit km (me mundësi shtimi sipas dëshirës deri në 5 vite) Mundësi financimi deri ne 6 vjet.

148 0

New Entry! Volvo XC60 B4 Inscription AWD Motorri: 2.0 Naftë / Mild Hybrid 197hp Trasmisioni: Automatik Viti: 2020 Garancia: 24 muaj pa limit km (me mundësi shtimi sipas dëshirës deri në 5 vite) Mundësi financimi deri ne 6 vjet.

167 0

Dorëzimi i ditës pranë @volvocarsal Volvo XC90 B5 Inscription

131 1

New Entry: Renault Mildium VITI I PRODHIMIT: 2007 NGJYRA: E Bardhë NR. KM: 280’000 KM MOTORRI: 210 dci KAMBIO: Manuale HAPJA MAX: 8.74 M (650KG) PESHA MAX: 2465KG GJATËSIA: 743 CM LARTËSIA: 257 CM GJERËSIA: 230 CM KARROCERIA: 440 CM KOMANDIM I VINÇIT: TELEKOMANDË

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

7.2K
300 / post
0.04 %
Albania Fashion, Hair & Beauty, Celebrities, Health & Fitness
63.7K
-
3.70 %
Albania
28.5K
-
0.10 %
Albania Modeling, Fashion
9K
67 / post
5.50 %
Albania Photography, Travel, Nature & Outdoors, Architecture, Technology
15.9K
782 / post
0.05 %
Albania Celebrities, Fashion, Health & Fitness
9.1K
408 / post
2.70 %
Albania Fashion, Lifestyle, Hair & Beauty
53.1K
-
9.20 %
Albania
169.1K
-
0.70 %
Albania News&Politics
3K
-
0.03 %
Albania Travel, Photography
67.3K
-
0.10 %
Albania
30.5K
-
0.40 %
Albania Fashion
3.5K
164 / post
6.30 %
Albania Celebrities, Fashion, Hair & Beauty, Design
13.9K
109 / post
1.70 %
Albania Film, Music & Books, Photography
7K
-
3.50 %
Albania
565.8K
4K / post
0.01 %
Albania Health & Fitness, Humor, Food & Drink