Magelantours's Instagram Audience Analytics and Demographics

@magelantours

Albania

Address: Rr. Mine Peza, Pallati Nr 1, Tirana, ALBANIA #magelantours 📱Mob: + 355 67 2666552 Email: Facebook: magelantours
infâ–“â–“â–“â–“â–“@magelantours.com
Albania

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF MAGELANTOURS

Average engagement rate on the posts is around 0.50%. The average number of likes per post is 18 and the average number of comments is 1.

9.57% of the followers that engaged with magelantours regularly are from Albania, followed by Italy at 9.57% and United States at 8.51%. In summary, the top 5 countries of magelantours's posts engager are coming from Albania, Italy, United States, Japan, Spain.

Magelantours loves posting about Photography, Travel, Nature & Outdoors, Architecture.

Check magelantours's audience demography. This analytics report shows magelantours's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
3,158
Avg Likes
18
Avg Comments
1
Posts
326
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR MAGELANTOURS

Female
0 %
Male
0 %

AUDIENCE COUNTRIES OF MAGELANTOURS

  • Albania 9.57 %
  • Italy 9.57 %
  • United States 8.51 %
  • Japan 5.32 %
  • Spain 5.32 %

RECENT POSTS

17 0

‼Vjeshtë në Berlin, 5 Ditë €379, Nisja më 27 Nëntor. Vjeshtë në Berlin, 5 Ditë €379, Nisja më 27 Nëntor. Vizitohet: Berlin, Dresden, Leipzig, Potsdam. Fjetje 3 netë në Hotel në Berlin dhe 1 natë në Dresden. Fluturimi me avion Prishtinë - Berlin - Prishtinë. Transferimi me autobus në Aeroportin e Prishtinës. Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë udhëtim . . . . . #magelantours #tours #travelwithus #bookwithus #trip #amazing #cool #holiday #picoftheday #photoftheday #igtravel #igersoftheday #fun #friend #love #instatravelling #travelgram #instatraveling #albania #tirana #cruiseship #germany🇩🇪

22 0

‼Verë në Pragë, 7 Ditë €239, Nisja më 15 Gusht, 5 Shtator. Verë në Pragë, 7 Ditë €239, Nisja më 15 Gusht, 5 Shtator. Vizitohen: Pragë, Karlovy Vari, Vjenë, Dubrovnik, Split, Zagreb, Graz, Budapest, Beograd dhe Prishtinë. Fjetje: 2 netë në Pragë, 1 natë në Split ose Zadar, 1 natë në Vjenë, 1 natë në Bratislavë dhe 1 natë në Beograd. Udhëtimi me autobus Tiranë - Split - Zagreb - Vjenë - Pragë - Budapest - Beograd - Prishtinë - Tiranë, Shoqërues Shqiptar gjatë Udhëtimit.. . . . . . . #magelantours #tours #travelwithus #bookwithus #trip #amazing #cool #holiday #picoftheday #photoftheday #igtravel #igersoftheday #fun #friend #love #instatravelling #travelgram #instatraveling #albania #tirana #czechrepublic #prague

19 0

‼Verë në Paris dhe Mynih, 7 ditë €349, Nisja më 15 Gusht. Verë në Paris dhe Mynih, 7 ditë €349, Nisja më 15 Gusht. Vizitohen: Paris, Zadar, Ljubljane, Salszburg, Mynih, Gjenevë, Milano. Fjetje 2 netë në Paris, 1 natë në Bourg en Bresse, 1 natë në Zadar, 1 natë në Mynih dhe 1 natë në Trieste. Udhëtimi me autobus Tiranë - Ljubljanë - Mynih - Paris - Milano - Trieste - Tiranë. Shoqërues Shqiptar gjatë Udhëtimit. . . . . . #magelantours #tours #travelwithus #bookwithus #trip #amazing #cool #holiday #picoftheday #photoftheday #igtravel #igersoftheday #fun #friend #love #instatravelling #travelgram #instatraveling #albania #tirana #munchen #paris #france

21 0

🛳Kroçiere në GRUP në Athinë, Santorini, Mykonos, Patmos, Kretë dhe Kushadasi, Ultra All Inclusive. Kroçiere në GRUP në Athinë, Santorini, Mykonos, Patmos, Kretë dhe Kushadasi, Ultra All Inclusive. Nisje më 22 Gusht 5 Ditë - 449 Euro Ndalesa në: Santorini, Mykonos, Patmos, Kretë dhe Kushadasi. Në pagesë përfshihen: - Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus. - Akomodim në Kroçieren Celestyal për 4 ditë Lundrim, 3 netë fjetje. - Mëgjeset, Drekat dhe Darkat në Kroçiere. - Pije Akoolike dhe Jo Alkoolike pa limit. - Shfaqje, Karaoke, Hyrja në Disko, Sauna dhe aktivitete të ndryshme në Kroçiere. - Ekskursion dhe Vizitë në Efes në Kushadasi dhe Ekskursion dhe Vizitë në Pallatin Minoan të Knossos në Kretë.. - Autobus nga Porti në Mykonos - Taksat Portuale. - Bakshishet. - Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë. . . . . . . #magelantours #tours #travelwithus #bookwithus #trip #amazing #cool #holiday #picoftheday #photoftheday #igtravel #igersoftheday #fun #friend #love #instatravelling #travelgram #instatraveling #albania #tirana #cruiseship #greece

18 1

‼Zbritje €50 për Nisje më 6 Gusht dhe Rezervim deri më 22 Korrik. Plazh në Maltë, 8 Ditë: Ishte €729 - Bëhet €679, Nisja më 6 Gusht. Zbritje €50 për Nisje më 6 Gusht dhe Rezervim deri më 22 Korrik. Plazh në Maltë, 8 Ditë: Ishte €729 - Bëhet €679, Nisja më 6 Gusht. - Fjetje 7 Netë në Hotel, - Mëngjes, Drekë dhe Darkë në Hotel, - Fluturimi Direkt Shkup - Maltë - Shkup, - Transfertat vajtje Ardhje nga Tirana në Aeroportin e Shkupit dhe nga Aeroporti Maltës në Hotel.🏝

16 1

Verë në Detin Balltik, 14 Ditë €669, Nisja më 28 Gusht. Verë në Detin Balltik, 14 Ditë €669, Nisja më 28 Gusht. Vizitohet: Kopenhagen, Stockholm, Oslo, Helsinki, Goteborg, Helsingor, Helsinborg, Zadar, Salzburg, Mynih, Hannover, Hamburg, Tallinn, Riga, Vilnius, Varshavë, Krakow, Budapest. Fjetje: 1 natë në Zadar, 1 natë në Mynih, 1 natë në Hannover, 1 natë në Kopenhagen, 1 natë në Goteborg, 1 natë në Oslo, 2 netë në Stockholm, 1 natë në Helsinki, 1 natë në Tallinn, 1 natë në Riga, 1 natë në Varshavë, 1 natë në Budapest. Udhëtimi me traget Stockholm - Turku. Mëngjeset në Hotele sipas programit. Shëtitjet me autobus sipas programit. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.

12 1

‼Zbritje €200 për Nisje më 31 Korrik. Plazh në Larnaca, Qipro, 8 Ditë: Ishte €699 - Bëhet €499, Nisja më 31 Korrik, 7 Gusht. Zbritje €200 për Nisje më 31 Korrik. Plazh në Larnaca, Qipro, 8 Ditë: Ishte €699 - Bëhet €499, Nisja më 31 Korrik, 7 Gusht. - Fjetje 7 Netë në Hotel 3*, - Mëngjes, Drekë dhe Darkë në Hotel, - Fluturimi Direkt Shkup - Larnaca - Shkup, - Transfertat vajtje Ardhje nga Tirana në Aeroportin e Shkupit dhe nga Aeroporti Larnacës në Hotel.🏝

19 1

‼Plazh All Inclusive në Ulqin, 8 Ditë €499, Nisja më 1, 8 dhe 15 Gusht. Plazh All Inclusive në Ulqin, 8 Ditë €499, Nisja më 1, 8 dhe 15 Gusht. - Hotel Long Beach Karisma 3* Dhomë Standart - €499 - Hotel Holiday Village Karisma 4* Dhomë Standart - €749 Çmimi përfshin: - Fjetje 7 Netë në Hotel sipas zgjedhjes, - All Inclusive në Hotele, (Mëngjes, Drekë dhe Darkë dhe Pije pa kufi) - Transferta Vajtje Ardhje me Autobus nga Tirana në Hotele në Ulqin.🏝

18 0

‼Zbritje €100 për Nisje më 6 Gusht dhe Rezervim deri më 22 Korrik. Plazh në Maltë, 8 Ditë: Ishte €729 - Bëhet €679, Nisja më 6 Gusht. Zbritje €100 për Nisje më 6 Gusht dhe Rezervim deri më 22 Korrik. Plazh në Maltë, 8 Ditë: Ishte €729 - Bëhet €679, Nisja më 6 Gusht. - Fjetje 7 Netë në Hotel, - Mëngjes, Drekë dhe Darkë në Hotel, - Fluturimi Direkt Shkup - Maltë - Shkup, - Transfertat vajtje Ardhje nga Tirana në Aeroportin e Shkupit dhe nga Aeroporti Maltës në Hotel.🏖

9 0

‼All Inclusive, Surprizë, 4 Ditë €99 dhe 5 Ditë €129, Nisje më 23, 26 Korrik. Transporti i përfshirë. All Inclusive, Surprizë, 4 Ditë €99 dhe 5 Ditë €129, Nisje më 23, 26 Korrik. Transporti i përfshirë. Me €99 Surprizë 2* klientët për datën 23 Korrik mund të marrin për 4 Ditë:🏝 - Calypso 2*S - Halkidiki, qe kushton €129 - Kassandra Bay 2*S - Halkidiki, qe kushton €179 - Telemachos 2*S - Korfuz, qe kushton €129 - Platon Beach 2*S - Riviera Olimpike, qe kushton €129 - Niko 2*S - Parga - Preveza, qe kushton €109 Me €129 Surprizë 3* dhe 3*S klientët për datën 23 Korrik mund të marrin për 4 Ditë: - Posseidon Beach 3* - Parga - Preveza, qe kushton €179 - Corfu Belvedere 3*, Korfuz, që kushton €219 Çmimi përfshin: Fjetje në All Inclusive në Hotel, Mëngjese, Dreka, Darka dhe Pije dhe Transportin me Autobus.

20 1

Plazh dhe Kroçiere në Ishujt Grekë, 8 Ditë €699, Nisje çdo të Hënë. Plazh dhe Kroçiere në Ishujt Grekë, 8 Ditë €699. Nisje 15 Korrik, 19, 26 Gusht, nga Pireus, Athinë, nga Pireus, Athinë. Ndalesa në Mykonos, Milos, Santorini, Kretë dhe Kushadasi. Çmimi përfshin: Udhëtimi dhe Akomodimi në Kroçieren Celestyal në Ultra All Inclusive (Mëngjes, Drekë, Darkë, Pije pa limit) Shfaqje, Karaoke, Hyrja në Disko, Pishinë, Sauna dhe aktivitete të ndryshme në Kroçiere, Ekskursion dhe Vizitë në Efes, Kushadasi, Santorini dhe Kretë. Taksat Portuale dhe Bakshishet janë përfshirë. Udhëtimi nga Tirana për në Athinë nuk është përfshirë. Çmimet janë te ndyshme në sezone të ndryshme dhe për Kabina të ndryshme. Fëmijët përfitojnë zbritje të konsiderueshme. Këtë itinerar mund ta rezervoni për INDIVIDE me Nisje çdo të Hënë në: #magelantours #tours #travelwithus #bookwithus #trip #amazing #cool #holiday #picoftheday #photoftheday #igtravel #igersoftheday #fun #friend #love #instatravelling #travelgram #instatraveling #albania #tirana #cruiseship #greece

16 0

Plazh All Inclusive në Burgas, 8 Ditë €329, Nisja më 1, 8 dhe 15 Gusht. Plazh All Inclusive në Burgas, 8 Ditë €329, Nisja më 1, 8 dhe 15 Gusht. - Hotel Svejest 3* - €329 - Hotel Azurro 3* - €349 - Hotel Chaika 4* - €449 - Hotel Victoria Palace 5* €489 Çmimi përfshin: - Fjetje 7 Netë në Hotel sipas zgjedhjes, - All Inclusive në Hotele, (Mëngjes, Drekë dhe Darkë dhe Pije pa kufi) - Transferta Vajtje Ardhje me Autobus nga Tirana në Hotele në Burgas. Fëmija i parë falas në Hotel. #magelantours #tours #travelwithus #bookwithus #trip #amazing #cool #holiday #picoftheday #photoftheday #igtravel #igersoftheday #fun #friend #love #instatravelling #travelgram #instatraveling #albania #tirana #Bulgaria #burgas

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

54.2K
-
-
Albania Fashion
41.6K
-
3.10 %
Albania Fashion, Modeling
55.6K
-
3.70 %
Albania
21.7K
-
0.20 %
Albania
169.1K
-
0.70 %
Albania News&Politics
2.8K
140 / post
6.80 %
Albania Architecture, Art
47.2K
-
5.90 %
Albania Music
59.3K
-
1.80 %
Albania Cars, Luxury
4.8K
86 / post
1.70 %
Albania Architecture, Design, Art
402.8K
-
3.90 %
Albania Moms, Music
777.4K
-
5.80 %
Albania
565.8K
4K / post
0.01 %
Albania Health & Fitness, Humor, Food & Drink
153.5K
-
1.40 %
Albania Events, Fashion, Modeling
36.3K
-
0.40 %
Albania Fashion, Modeling
1.9K
360 / post
20.80 %
Albania Art, Photography