Kleahuta's Instagram Audience Analytics and Demographics

@kleahuta

Albania

ᴛᴠ ʜᴏsᴛ | ᴍᴏᴅᴇʀᴀᴛᴏʀ | ᴀᴄᴛʀess | sɪɴɢᴇʀ • antique/vintage lover 📜 • nature lover 🦋 • pink lover🦄 —————————————— 𝙲eo — @kleahuta_academy LARG @elgitdoda
kle▓▓▓▓▓@ymail.com
Albania
18–24

Business Category

Content & Apps

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF KLEAHUTA

55.1% of kleahuta's followers are female and 44.9% are male. Average engagement rate on the posts is around 4.80%. The average number of likes per post is 11594 and the average number of comments is 64.

Kleahuta loves posting about Singer, Music, Songwriting.

Check kleahuta's audience demography. This analytics report shows kleahuta's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
240,133
Avg Likes
11,594
Avg Comments
64
Posts
121
Global Rank
69,371
Country Rank
130
Category Rank
33

GENDER OF ENGAGERS FOR KLEAHUTA

Female
55.1 %
Male
44.9 %

AUDIENCE INTERESTS OF KLEAHUTA

 • Beauty & Fashion 80.80 %
 • Art & Design 49.65 %
 • Business & Careers 46.14 %
 • Entertainment 45.54 %
 • Photography 37.91 %
 • Fitness & Yoga 34.40 %
 • Books and Literature 34.02 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 33.68 %
 • Children & Family 32.19 %
 • Restaurants, Food & Grocery 31.83 %
 • Music 31.65 %

RECENT POSTS

18,392 105

can’t wait for the new things... 🙈

11,787 46

@nokwol_ 👟 my favorite of all times 🖤

9,457 38

Global Women Gala Dinner Prishtine! 🖤 Faleminderit @vjosamakeup_pro qe mkeni qare mbreme. I love your staff 🖤

1,828 8

“Klea Huta Academy” 6 Disiplinat 😍 •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• Disiplina me e re PIKTURA, nuk do te kete vetem thjeshte pikture, por shume me teper se kaq. Pervec se do mesojne te vizatojne dhe pikturojne, do jete ora me kreative dhe me e bukur ndonjehere per ata qe duan te krijojne, qe cdo gje duan ta kthejne ne art, edhe gjeja me e pavlere per ta eshte e thjeshte ta kthesh ne art, duke perfshire crafts, pune dore, te krijojme me sende te ricikluara, te krijojme me makarona, tullumbaca dhe shume e shume gjera te tjera, sa ne kemi frike se nuk do na ndahen prinderit nga salla e piktures 🙈 •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• NXITO TE MARRESH OFERTEN TENDE! Nese regjistrohesh deri me 15 Shtator do te perfitosh nje tjeter cmim 🙈❤️ Kontakto per detajet! •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• 💗Disiplinat ne programin e KHA zhvillohen te gjitha dy here ne jave, pasdite. 🕞 💜Femija nuk ka impenjim shkollor, pra, NUK KA DETYRA SHTEPIE 📚❌ 💛E vetmja detyre per ta do jete, detyre per pasionin qe po ndjekin, e cila ka per qellim te nxise tek femijet imagjinaten dhe kreativitetin!🎨🎭🎸🎤🎹🎬👯‍♀️ 💙Duke i zhvilluar keto, femija njeh me mire vetveten dhe fiton vetbesim me boten e brendshme dhe te jashtme te tij! 🤴🏼👸🏻 Ne kete moment prindi vjen prane nesh dhe na thote: “Femija im ka ndryshuar 100%, jemi shume te lumtur qe e kemi sjelle ketu” 😍❤️ @kleahuta_academy eshte planeti yt i preferuar! 🦄

3,996 14

ᐯEᗰEᑎᗪᒍE!!! Një psikiatër Italian shkruan 7 rregulla për edukimin e fëmijës. Një ndër rregullat ishte dhe ky: “Duhet të inkurajoni kulturën artistike tek fëmijët që të mësohen me të bukurën. Teatri, muzika, vizatimet artistike krijojnë dëshirën për tu përmirësuar. Të ardhurat e shpenzuara për kulturën janë ato që vlejnë më shumë.” —————————————————————— paѕ nje ѕezonι ѕυper тe ѕυĸѕeѕѕнeм, garanтojмe qe @kleahuta_academy eѕнтe vendι ιdeal per ғeмιjen тυaj. 2 ᔕᕼTᗩTOᖇ 🦉 ••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••• Regjistrimet kanë filluar, nxito të kapësh fatin! Per pyetje shkruani ne inbox 📨 ~ Video @anibarjami 🎥 ~

13,614 126

👸🏻 Cohl’s Lover 👸🏻

1,954 31

Jemi shume te lumtur te ndajme nje tjeter lajm me ju 💡 Tashme zyrtarisht ne treg do te jete agjensia me e re e castingut dhe menaxhimit “KH Casting Agency” @kh_casting_agency per model/e, aktor/e, te rritur & te vegjel! Per filma, teater, reklama & organizime te ndryshme artistike! ——————————————————————————————— Working so hard just to make dreams come true! Nothing is free & don’t take nothing for granted! Work Work Work & they will applause 👏🏻 ❤️ —————————————————————————————— #castingcall #casting #kids #teens #teengirl #teenmodel #teenboys #children #castingdirector #castingcouch #workhard #movie #theatrekids #theatre #advertising #advertisingagency

14,656 95

Crazy big ideas running in my mind ⚡️🌈🌪☄️

18,944 117

Vendoseni ju description 🐨💕

17,210 74

Nothing is more impressive than a person who is secure in the unique way God made her

18,790 74

Keep your face to the sunshine and you cannot see a shadow 🦄

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

6.9K
-
1.00 %
Albania Coaching, Fitness, Training
104.6K
-
4.60 %
Albania Photography
6.5K
-
0.20 %
Albania Video Games, Moms
171.5K
-
0.10 %
Albania
3.1K
-
14.20 %
Albania Music, Singer, Entertainment
70.4K
-
11.00 %
Albania Art, Beauty, Fashion
101.3K
-
-
Albania
56.3K
110 / post
0.50 %
Albania Technology, Photography, Film, Music & Books
1.9K
-
0.12 %
Albania Photography, Modeling, Fashion
146.5K
-
4.10 %
Albania Fashion, Modeling, Lifestyle
14.5K
510 / post
0.70 %
Albania Health & Fitness, Food & Drink, Cooking, Humor, Education
8.9K
-
0.60 %
Albania Fashion, Modeling
55.6K
-
3.70 %
Albania
27.1K
-
1.10 %
Albania Travel, Photography
7.2K
300 / post
0.04 %
Albania Fashion, Hair & Beauty, Celebrities, Health & Fitness