Kastro_zizo_'s Instagram Audience Analytics and Demographics

@kastro_zizo_

Albania

-Martist- ℹ Producer/Singer/ Director ℹ Writer /Astrophysics ℹ Autor-Moderator ◻Late Night Show ℹ URTA FEST
syn▓▓▓▓▓@yahoo.it
Tirana
Albania
25–34

Business Category

Creators & Celebrities

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF KASTRO_ZIZO_

47.6% of kastro_zizo_'s followers are female and 52.4% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.50%. The average number of likes per post is 179 and the average number of comments is 8.

68.18% of the followers that engaged with kastro_zizo_ regularly are from Albania, followed by United States at 9.09% and Italy at 9.09%. In summary, the top 5 countries of kastro_zizo_'s posts engager are coming from Albania, United States, Italy, Canada, Germany.

Kastro_zizo_ loves posting about Fashion, Modeling, Humor, Film, Music & Books, Celebrities, Art.

Check kastro_zizo_'s audience demography. This analytics report shows kastro_zizo_'s audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
36,495
Avg Likes
179
Avg Comments
8
Posts
1,869
Global Rank
1,020,849
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR KASTRO_ZIZO_

Female
47.6 %
Male
52.4 %

AUDIENCE INTERESTS OF KASTRO_ZIZO_

 • Beauty & Fashion 49.63 %
 • Restaurants, Food & Grocery 44.36 %
 • Art & Design 39.75 %
 • Sports 38.62 %
 • Fitness & Yoga 36.78 %
 • Healthy Lifestyle 36.32 %
 • Music 35.82 %
 • Cars & Motorbikes 35.44 %
 • Business & Careers 34.52 %
 • Movies and TV 32.52 %

AUDIENCE COUNTRIES OF KASTRO_ZIZO_

 • Albania 68.18 %
 • United States 9.09 %
 • Italy 9.09 %
 • Canada 4.55 %
 • Germany 4.55 %

RECENT POSTS

964 42

Kisha nja 15 vjet qe doja 1 linje bluzash, çantash, kapelesh etj vetem per qejfin tim dhe kisha veshtirsi per te gjetur verdalle ose ishin te shemtuta😁! Keshtu lindi @zizo_by_zizo ne fillim per mua (🤣🤣🤣) pastaj per kedo qe e gjen veten te produktet qe jane krijuar me aq shume dashuri. Jane disa epoka te jetes sime ne çdo çant dhe kam pershtypjen jo vetem te miat. Me kujtime qe fillojne ne vitet 80 dhe shtrihen ne gjithe ndjesite dhe ngjarjet e 3 dekatave te fundit. Jam i lumtur qe bera bashke 6 artizane Turq per te qepur me dore cdo cante me cilesi maximale dhe 100% lekure. ( si per ti kthyer nderin e shekujve te ne🤣🤣, kujdes! shaka) Jam i lumtur qe gjeta nje bashkpuntore kaq te talentuar qe ka bere te mundur ilustrimet ne bluza, duke vazhduar dhe kuptuar konceptin qe dua te jap ( Nje shtremberim i eventeve ne historine e rraces njerezore, qe jo detyrimisht jane te tilla😉) @jona_ademi 😊. Kush me njeh e di qe kam parime te majta ( ndoshta nga ato utopiket) dhe ne cmime jemi munduar qe te jemi prane cdo njeriu qe ndoshta ne nje dite te muajt (kryesisht kur merret rroga🤣) ta kete 1 produkt per qejfin e vet. E kshuu kshuuu...perfundimisht sdi te dal ne foto( dhe mkishte ik petlla se po dilja te pagoja nja 2 muaj drita🤣) Shpresoj tju pelqej cdo gje! Love😍 @zizo_by_zizo

201 2

T-shirt “ Envailen “ ( 100% pambuk) E disponueshme he ngjyren bojeqielli. @zizo_by_zizo

145 0

T-shirt “ Ethics “ (100% pambuk) Ngjyrat e disponueshme : e zeze, bojeqielli. @zizo_by_zizo

134 1

T-shirt “Skull as we don’t know it” (100% pambuk) Ngjyrat e disponueshme: e bardhe, e zeze. Te gjitha masat s-xxl @zizo_by_zizo

171 0

T-shirt “Discovering the fire” (100% pambuk) Ngjyrat e disponueshme e zeze, bojeqielli. Te gjitha masat s-xxl @zizo_by_zizo

169 8

T-shirt “Alexander the great and also cool “😎 (100% pambuk) Ngjyrat e disponueshme: e bardhe, e zeze. Te gjitha masat s-xxl @zizo_by_zizo

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

45.1K
-
4.20 %
Albania Music, Fashion, Modeling
2K
108 / post
4.60 %
Albania Photography, Nature & Outdoors, Travel, Architecture
19.3K
-
-
Albania
1.8K
72 / post
1.10 %
Albania Photography, Nature & Outdoors, Architecture, Travel
2.1K
263 / post
12.00 %
Albania Technology, Photography, Celebrities
111.3K
-
5.50 %
Albania Modeling, Music
515.5K
-
3.00 %
Albania
41K
-
4.40 %
Albania Modeling
3.5K
120 / post
0.03 %
Albania Film, Music & Books, Celebrities, Humor
38K
-
0.10 %
Albania Fashion, Luxury, Lifestyle
9.5K
319 / post
5.50 %
Albania Hair & Beauty, Celebrities, Fashion, DIY & Crafts
18.2K
-
0.30 %
Albania Modeling
23.6K
-
3.40 %
Albania Dance, Modeling
12.5K
-
1.50 %
Albania
16.5K
-
-
Albania Fashion