Kalemi_travel's Instagram Audience Analytics and Demographics

@kalemi_travel

Albania

📞0695884999
tur▓▓▓▓▓@kalemitravel.com
+35▓▓▓▓▓56
Albania
25–34

Business Category

Transportation & Accomodation Services

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF KALEMI_TRAVEL

65.2% of kalemi_travel's followers are female and 34.8% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.10%. The average number of likes per post is 140 and the average number of comments is 1.

Kalemi_travel loves posting about Fashion, Travel, Photography.

Check kalemi_travel's audience demography. This analytics report shows kalemi_travel's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
86,206
Avg Likes
140
Avg Comments
1
Posts
7,031
Global Rank
791,087
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR KALEMI_TRAVEL

Female
65.2 %
Male
34.8 %

AUDIENCE INTERESTS OF KALEMI_TRAVEL

  • Beauty & Fashion 73.08 %
  • Photography 54.63 %
  • Art & Design 47.38 %
  • Movies and TV 43.36 %
  • Entertainment 42.76 %
  • Travel & Tourism 42.05 %
  • Business & Careers 38.86 %
  • Fitness & Yoga 35.59 %
  • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 34.94 %

RECENT POSTS

103 0

🎈 𝓑𝓾𝓭𝓪𝓹𝓮𝓼𝓽 & 𝓥𝓳𝓮𝓷𝓮 𝓷𝓮 𝓷𝓳𝓮 𝓾𝓭𝓱𝓮𝓽𝓲𝓶 𝓽𝓮 𝓿𝓮𝓽𝓮𝓶 🎈 📆7-12 mars 175 euro 🎈Ne cmim perfshihet : ✈️bileta e avionit Tirane - Budapest ✈️bileta e avionit Vjene - Tirane 💒akomodimi ne hotel Atlas 3* per 3 nete qendrimi 💒akomodimi ne hotel Mozart 3* per 2 nete qendrimi 🥪mengjeset e perfshira Cmimet momentale ‼️ _________________ Te gjitha sugjerimet tona per pushime i gjeni duke klikuar ketu: https://kalemitravel.com/pushime-verore-2019/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

151 1

🍍8 ne DUBAI per vetem 629 eur 🍍 🍓 17-24 Tetor 🍓 Ne cmim perfshihen: ☘Bileta e avionit nga Tirana ☘Akomodimi ne hotel Auris Inn Al Muhanna Hotel 4* ☘Mengjeset per te gjitha ditet ☘Viza Cmimi momental! _________________ Te gjitha sugjerimet tona per udhetime individuale (avion + hotel) i gjeni ketu: https://kalemitravel.com/category/udhetime-individuale/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

44 1

🎉 Zyrtarisht dhe per Instagram! . . 🔬 Pas muajsh te tere testimesh, tashme mund te perdorni @publer.me per te planifikuar apo edhe thjesht per te postuar ne Instagram direkt nga kompjuteri. . . 💻 Me disa klikime mund te planifikoni apo shperndani postimet tuaja ne cdo profil social qe menaxhoni (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, Pinterest dhe Google My Business). . . 👜 Provojeni falas deri ne 14 dite: https://publer.me/plans . . #publer #socialmediamanagement #socialmediamarketing

273 1

🥥Cuba🥥 🌈8 dite 1220 euro / 29 nentor🌈 Perfshihet: 🍓Fluturimi nga Tirana 🍓5 nete akomodimi ne Varadero all inclusive 🍓2 nete akomodimi ne Four Points by Sheraton 5* ne Havana me mengjes 🍓Viza turistike 🍭Fiesta Americana 5* 1220 euro 🍭Meliá Las Américas 5* 1410 euro 🍭Iberostar Varadero 5* 1550 euro 🍭Royalton Hicacos 5* 1550 euro Cmimet momentale! _________________ Te gjitha sugjerimet tona per pushime i gjeni duke klikuar ketu: https://kalemitravel.com/pushime-verore-2019/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

35 0

I keni pare sa lire dalin cmimet online per hotele dhe bileta? Rezervoni online ne ➡️ www.hobi.al ⬅️ per hotele dhe bileta ne gjithe boten. Ju garantojme qe do gjeni cmime me te lira se cdo agjensi, apo cdo portal online. Nuk besoni? Testojeni vete ;)

130 0

📆13-20 nentor 🐫Marrakech duke filluar nga 750 euro/p ✔️Perfshihet ✈️Biletat e avionit 🏨Akomodimi tek Riad Habib 4* 🍔Mengjeset 🛃Vizat ⚠️Cmimet momentale⚠️ _________________ Te gjitha sugjerimet tona per pushime i gjeni duke klikuar ketu: https://kalemitravel.com/pushime-verore-2019/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

305 1

😍Singapor - Bali - Phuket😍 🌺Peisazhe magjike, plazhe magjepsëse dhe pushime të paharrueshme.🌺 🌈13 dite 1590 euro / 13-26 tetor Perfshihet: 🍭Fluturimi nga Prishtina 🍭2 nete ne Holiday Inn Express Katong 4* ne Singapor 🍭5 nete ne Alam Puri Art Museum & Resort 4* ne Bali 🍭5 nete akomodimi ne Arinara Bangtao Beach Resort 4* ne Phuket 🍭Transferta aeroportuale per te tre vendet 🍭Mengjeset per te tre vendet ⚠️Cmimi momental! _________________ Te gjitha sugjerimet tona per destinacione te vecanta i gjeni ketu: https://kalemitravel.com/category/destinacione-te-vecanta/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

90 0

📆 18-22 nentor Barcelona duke filluar nga 190 euro/p ✔️Perfshihet ✈️Biletat e avionit me nisje nga Shkupi 🏨Akomodimi tek Hotel De Mar 3* 🍔Mengjeset ⚠️Cmimet momentale⚠️ _________________ Te gjitha sugjerimet tona per pushime i gjeni duke klikuar ketu: https://kalemitravel.com/pushime-verore-2019/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

267 5

Pajtoheni me statusin e pare, apo te dyte? 😂😂😂

85 0

🌷 Amsterdam , 185 euro 🌷 📆13-17 janar 🌷Ne cmim perfshihet : ✈️bileta e avionit 💒akomodimi ne King's Court 3* 🥪mengjeset Cmimet momentale ‼️ _________________ Te gjitha sugjerimet tona per pushime i gjeni duke klikuar ketu: https://kalemitravel.com/pushime-verore-2019/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

147 0

🎈 Milano 🎈 📆27-29 nentor 175 euro 🎈Ne cmim perfshihet : ✈️bileta e avionit 💒akomodimi ne hotel Corallo 3* 🥪mengjeset Cmimet momentale ‼️ _________________ Te gjitha sugjerimet tona per pushime i gjeni duke klikuar ketu: https://kalemitravel.com/pushime-verore-2019/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

104 0

💜Bangkok - Phuket duke filluar nga 1090 euro 💜 📆30 tetor - 7 nentor, 💜Ne cmimet per person perfshihet: ✈️Fluturimi nga Prishtina 💒2 nete akomodimi ne Eastin Grand Hotel Sathorn 5* ne Phuket 💒5 nete akomodimi ne hotelet e meposhtme ne Bangkok me mengjes ✔️Transferta aeroportuale ne Bangkok dhe phuket 🎈Serenity Resort & Residences 5* 1090 euro / p 🎈Angsana Laguna Phuket 5* 1220 euro / p 🎈Hilton Phuket Arcadia Resort & Spa 5* 1280 euro / p 🎈Renaissance Phuket Resort & Spa 5* 1290 euro / p 🎈Sri Panwa Hotel 5* 1890 euro / p _________________ Te gjitha sugjerimet tona per pushime i gjeni duke klikuar ketu: https://kalemitravel.com/pushime-verore-2019/ 🎀 Kontakt: ☎ +35544319999 ☎ +355695884999 📱Viber/Wts +355698885656 ✉ turizem@kalemitravel.com ose na dergoni një mesazh në Facebook 📫 Adresa: Pranë sheshit “Willson”, në kat të 2-të, mbi kafe “ Mulliri i Vjeter"

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

116.7K
-
0.09 %
Albania Music, Entertainment, Singer
2K
72 / post
0.90 %
Albania Photography, Nature & Outdoors, Architecture, Travel
110.1K
-
-
Albania Food, Cooking, Chef
22.7K
-
0.80 %
Albania Fashion
33.1K
-
0.90 %
Albania DJ, Producers, Music
176.3K
-
0.10 %
Albania
86.2K
-
0.10 %
Albania Fashion, Travel, Photography
123.3K
-
4.20 %
Albania
100.1K
-
5.40 %
Albania Actors
3K
19 / post
0.01 %
Albania Celebrities
82.7K
-
11.50 %
Albania Fashion, Modeling, Fashion Design
2.5K
163 / post
0.06 %
Albania Nature & Outdoors, Travel, Photography, Architecture
72.7K
-
1.70 %
Albania Fashion, Modeling
39.7K
-
0.10 %
Albania Fashion, Luxury, Lifestyle
44.2K
-
4.70 %
Albania Fashion, Photography, Modeling