Joqalbania's Instagram Audience Analytics and Demographics

@joqalbania

Albania

Videot mund t'i dërgoni edhe në Whatsapp në nr: 0699299998.
inf▓▓▓▓▓@joq.al
+35▓▓▓▓▓98
Albania
25–34

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF JOQALBANIA

30.2% of joqalbania's followers are female and 69.8% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.30%. The average number of likes per post is 4058 and the average number of comments is 73.

Joqalbania loves posting about Fashion.

Check joqalbania's audience demography. This analytics report shows joqalbania's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
1,080,754
Avg Likes
4,058
Avg Comments
73
Posts
34,235
Global Rank
39,826
Country Rank
44
Category Rank
20

GENDER OF ENGAGERS FOR JOQALBANIA

Female
30.2 %
Male
69.8 %

AUDIENCE INTERESTS OF JOQALBANIA

 • Beauty & Fashion 51.70 %
 • Cars & Motorbikes 47.02 %
 • Business & Careers 41.09 %
 • Luxury Goods 41.09 %
 • Art & Design 37.73 %
 • Fitness & Yoga 37.21 %
 • Travel & Tourism 36.27 %
 • Music 33.74 %
 • Books and Literature 33.61 %
 • Entertainment 33.27 %
 • Sports 33.16 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 31.92 %

RECENT POSTS

377 4

Prej datës 15 e tetor e në vazhdim, qytetarët shqiptarë do jenë të detyruar të dalin me maska mbrojtëse nga shtëpia. Vendimi u mor me anë të miratimit të një Akti Normativ nga ana qeverisë. Por kjo gjë shkaktoi debate dhe diskutime të shumta ndërmjet ekspertëve dhe në mesin e qytetarëve. Madje disa prej këtyre të fundit ranë nën 'kthetrat' e policëve dhe u gjobitën me shumën 30 mijë lekë të vjetra, pasi u kapën pa maska. Ndërkohë diçka që u vu re, ishte fakti se vetëm një ditë para se të hynte në fuqi Akti Normativ, Ministria e Shëndetësisë alarmoi qytetarët duke dhënë lajmin se numri i të infektuarve me koronavirus kishte arritur rekordin që nga fillimi i pandemisë në vendin tonë. Gjithsesi kjo u pa me dyshim nga qytetarët, pasi u mor si një strategji që i paraprinte vendosjes së ligjit të ri për maskat. Lidhur me këtë çështje JOQ Albania krijoi një sondazh me pyetjen: Ditën që u vendos mbajtja e maskave edhe në rrugë, befas u rritën shumë shifrat e të infektuarve në Shqipëri. Sipas mendimit tuaj, a janë reale shifrat që publikohen? 87% e votuesve u shprehën se shifrat nuk janë reale, ndërsa vetëm një pjesë e vogël e tyre prej 13% votuan se shifrat janë reale dhe i besojnë qeverisë.

900 19

Mirëmëngjes nga ashensorët e vendit!

6,536 148

“Pershendetje un jetoj ne norvegji esht nje norvegjez qe ka ndihmuar shqiptaret ne vitin 1996 me ndihmat e veta dhe shum norvegjezve qe duan shqiperite , personi ne fjal Geir Even Elgaaen qe ka ndihmuar shum shqiptareve ne kohen me te veshtire ju lutem mediton nje Mirenjohje nga shteti shqiptar ju degoj edhe fakte me fotografi ju faliminderit nese e postoni dhe ju lutem me tregoni kur do e boni piblike pasi qe esht duke pritur te shikoj dhe te ndihmoj njerez tjer ne nevoje. Personi ne fjal sot esht nje nder miloneret e norvegjise ka mese 14000 puntor dhe esht turp nga ana jon mes i dihet nderi qe i ka bere shqiperis ne kohet me te veshtira. Ju faleminderit!”

2,495 24

Metalurgjiku që po “helmon” qytetarët e Elbasanit. 😏

4,264 126

“Pershendetje JOQ Jam nje studente 20 vjec, dje kam mare nje gjobe sikur isha pa maske qe nuk me duket fare e drejte. Kisha gjithe diten qe mbaja masken sepse isha ne shkolle, nderkohe qe po kthehesha ne shtepi e zbulova hunden nga maska sepse kisha veshtiresi me syzet, duke qene se kam syze dhe temperaturat ketu ne zonen e Korces jane te uleta, maska me krijonte avuj tek xhamat e syzeve.( Rruga ishte pothuaj bosh dhe nuk kisha asnje njeri prane). Me ndalon zoti polic “gjuetar i gjobave” dhe duke me folur me nje ton te ashper me vendos gjobe vetem se kisha zbuluar hunden. E di maska ne ate menyre nuk eshte e vlefshme por nuk jam e vetmja, ka plot njerez qe e zbulojne hunden ne nje moment kur kane veshtiresi. Madje vete polici e kishte masken po ashtu si une me hunden zbuluar gjate gjithe kohes der ne momentin kur i thashe se dhe ai e kishte harruar hunden jashte. Por, jo, ne skemi te drejte tju kthejme pergjigje per te drejten tone ketyre policave qe bejne si autoritare me nje vajze 20 vjecare. Per me teper me qendronte ne nje distance jo me shume se gjysem meter larg. Hipokrizia ishte kur me tha se e mbante hunden jashte sepse po fliste( e cuditshme s’e dija qe njerzit flisnin me hunde) dhe une qe kisha veshtiresi me syzet e mia duhet te merrja gjobe se nxorra hunden 5 min jashte. Po c’ kusur ka babai im ti shkoje gjoba tek fatura e dritave, kur pervec tarifave te shkollimit, transportit, librave dhe shume shpenzimeve te tjera te paguaje dhe gjobat e mia?”

3,436 60

"Pershendetje JOQ! Mbase e shikon Rama se na grine nga gjobat 😊. Flm".

1,888 38

😐

8,212 101

🤔

7,912 105

😐

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

96.7K
-
0.30 %
Albania
1.2K
36 / post
0.03 %
Albania Food & Drink, Travel, Cooking
1.2K
41 / post
1.20 %
Albania Architecture, Art, Photography, Technology, Design
45.8K
-
0.20 %
Albania Modeling
134.8K
-
3.00 %
Albania
119.6K
-
0.90 %
Albania Art, Beauty, Modeling
42K
-
1.70 %
Albania
25.5K
446 / post
1.10 %
Albania Fashion, Styling, Fashion Design, Design
37.4K
-
0.10 %
Albania
38.1K
-
-
Albania Soccer
236.6K
-
2.00 %
Albania
3.5K
53 / post
0.02 %
Albania Film, Music & Books
90.7K
-
-
Albania
2.7K
157 / post
2.30 %
Albania Celebrities, Humor
87.4K
-
2.50 %
Albania