Cocomed.al's Instagram Audience Analytics and Demographics

@cocomed.al

Albania

Perfaqesues ekskluziv i PuroBIO Cosmetics, Biofficina Toscana dhe Domus Olea Toscana në Shqipëri dhe Kosovë. Produkte organike të certifikuara.
con▓▓▓▓▓@cocomed.al
+35▓▓▓▓▓34
Albania
25–34

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF COCOMED.AL

79.7% of cocomed.al's followers are female and 20.3% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.40%. The average number of likes per post is 135 and the average number of comments is 2.

Cocomed.al loves posting about Fashion.

Check cocomed.al's audience demography. This analytics report shows cocomed.al's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
30,503
Avg Likes
135
Avg Comments
2
Posts
1,617
Global Rank
1,299,010
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR COCOMED.AL

Female
79.7 %
Male
20.3 %

AUDIENCE INTERESTS OF COCOMED.AL

 • Beauty & Fashion 83.73 %
 • Art & Design 53.94 %
 • Business & Careers 48.60 %
 • Home & Garden 41.38 %
 • Travel & Tourism 38.83 %
 • Children & Family 36.43 %
 • Books and Literature 35.74 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 35.24 %
 • Entertainment 34.88 %
 • Fitness & Yoga 31.91 %
 • Music 31.53 %

RECENT POSTS

87 0

Our roll-ons duo! 💁🏻‍♀️ Serumet roll-on te Rassoda Lift nga Domus Olea Toscana do ju japin ate trajtimin shtese qe ju duhet per zonat me delikate te fytyres! • Ai i konturit te syve, pervec se hidraton dhe ka efekt antiage per rrudhat e mimikes, lehteson rrathet e zinj dhe qeskat e syve! • Ndersa serumin e buzeve duhet thjesht ta provoni!🙈 Zbut dhe riparon buzet e demtuara brenda nates! Eshte hidratues dhe antiage per zonen rreth buzeve, por gjithashtu permban edhe spec djeges, duke dhene nje efekt te lehte volumizues dhe tonifikues!

105 0

Skincare routine switch for the colder weather! ❄️ Keni provuar t’i kombinoni sebashku Serumin antioksidues dhe Kremin antioksidues Biofficina Toscana? Ideale per lekure normale ne te thate, do te merrni dozen e duhur te perberesve aktive per te rigjalleruar lekuren, rritur elasticitetin dhe dhene shkelqim.

172 3

PuroBIO cosmetics foundations team! 💁🏻‍♀️ • BB cream - super i lehte, mbulim mesatar dhe efekt hidratues! • Fondatina Drop - super fluide, hidratuese dhe shume e rehatshme ne lekure. Ne te njejten kohe mbulon shume mire. • Fondatina Sublime - efekt mat dhe mbulim i larte! • Fondatina kompakte - tekture shume te lehte dhe mbulim mesatar ne te larte. Mund te shtresezohet per te arritur mbulimin qe deshironi. Per te gjitha ju qe “trembeni” nga fondatinat pluhur, mjafton ta provoni sepse jep efekt super natyral! 🤗

143 1

Here is the Eye Contour Cream you have been looking for! 💁🏻‍♀️ Kremi i konturit Biofficina Toscana eshte ideal per moshat e reja, qe duan te nisin kujdesin e vecante per zonen e syve! Hidraton, ushqen, rrit elasticitetin e lekures ne zonen perreth syve duke parandaluar rrudhat e pare dhe trajton linjat fine te krijuara nga mimika!

110 1

Your GO-TO winter night cream! 🌙 Kremi antiage i nates Domus Olea Toscana eshte nje emulsion i koncentruar, ideal per te ushqyer dhe rigjeneruar intensivisht lekuren cdo mbremje. Ka efekt super hidratues, dhe i jep lekures tonifikim, elasticitet dhe shkelqim, duke neutralizuar veprimin e radikaleve te lira. Cfare permban?
• Ekstrakte nga gjethja e ullirit (Oleuropeine dhe Hidroksitirosol, qe ka aftesine te penetroje membranat qelizore duke neutralizuar efektin e radikaleve te lira) • Flavonoide nga ekstraktet e rrushit • Vitamine A, E dhe C • Sorbitol (super-hidratues, humektant) • Gjalp shea • Vaj ulliri dhe trandafili te eger • Fitosqualane • Glicerine vegjetale • Mjalte dhe dylle blete

149 1

Exfoliation time! Kush i kushtoi vetes 15 min sot? Maska Scrub e Domus Olea pervesce largon qelizat e vdekura dhe njetrajteson teksturen e lekures, mund ta mbani 10-15 min si maske hidratuese dhe ndricuese ne lekure!

214 4

🧖🏻‍♀️🧖🏻‍♀️🧖🏻‍♀️

175 1

Brushes you must have! 🙌🏻 - Furca 08 eshte ideale per sfumimin e toneve te syve - Furca 07 e syve perdoret per te fiksuar tonet dhe aplikimin e toneve ne shkelqim - Furca 05 per detajet e vogla - Furca 09 multifunksionale mund te perdoret per korrektorin ne zonen e syve, silky powder por edhe per sfumimin e toneve.

139 1

Team Silky apo team Loose powder? • Silky powder jep nje efekt te mendafshte dhe ka nje ngjyre te lehte, duke fiksuar makeup dhe e mbajtur lekuren super te bute. Eshte ideale per te fshehur poret, dhe mund te perdoret shume mire per Baking. • Loose powder eshte plotesisht transparente, dhe pervec se per te fiksuar korrektorin, perdoret shume mire edhe si primer para toneve te syve ose si fiksues per buzekuqin.

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

4.1K
108 / post
4.10 %
Albania Art, Design
38.1K
-
0.03 %
Albania Modeling, Music
21.3K
-
0.10 %
Albania
81.4K
-
2.30 %
Albania
35.6K
-
3.40 %
Albania Singer, Entertainment, Music
89.4K
-
2.50 %
Albania
1.1K
-
-
Albania
1.7K
307 / post
25.10 %
Albania Art, Nature & Outdoors, Photography
2.9K
91 / post
0.03 %
Albania Art, Design, Celebrities
169.1K
-
0.70 %
Albania News&Politics
99.2K
-
5.70 %
Albania Music, Singer
3.5K
53 / post
0.02 %
Albania Film, Music & Books
15.1K
1K / post
0.80 %
Albania Celebrities, Fashion, Hair & Beauty
1.7K
360 / post
23.30 %
Albania Art, Photography
79.9K
3K / post
1.30 %
Albania Fashion, Modeling, Travel, Photography, Architecture, Nature & Outdoors, Technology