Cityradioalbania's Instagram Audience Analytics and Demographics

@cityradioalbania

Albania

#𝗀𝖾𝗓𝗈𝗃𝖾𝗃𝖾𝗍𝖾𝗇𝗆𝖾88𝖾𝗇 #𝗄𝗎𝗋𝖽𝗈𝗁𝖾𝗋𝖾 🔊 🎼 🎙 📻 💻 📱 🖥 🎧 © ᴄɪᴛʏ ʀᴀᴅɪᴏ ɴᴇᴛᴡᴏʀᴋ • ᴄɪᴛʏ ᴛᴠ 🔴𝐶𝐼𝑇𝑌 ᵗᵛ •𝘞𝘢𝘵𝘤𝘩 𝘓𝘪𝘷𝘦 ⤵️
inf▓▓▓▓▓@cityradio.al
+35▓▓▓▓▓00
Albania
18–24

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF CITYRADIOALBANIA

62.2% of cityradioalbania's followers are female and 37.8% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.50%. The average number of likes per post is 420 and the average number of comments is 3.

57.14% of the followers that engaged with cityradioalbania regularly are from Albania, followed by Canada at 14.29% and Germany at 14.29%. In summary, the top 4 countries of cityradioalbania's posts engager are coming from Albania, Canada, Germany, Greece.

Cityradioalbania loves posting about Modeling, Music, Fashion, Architecture, Art, DIY & Crafts, Design.

Check cityradioalbania's audience demography. This analytics report shows cityradioalbania's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
78,232
Avg Likes
420
Avg Comments
3
Posts
26,896
Global Rank
166,602
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR CITYRADIOALBANIA

Female
62.2 %
Male
37.8 %

AUDIENCE INTERESTS OF CITYRADIOALBANIA

 • Beauty & Fashion 77.32 %
 • How-to & Style 67.30 %
 • Travel & Tourism 57.33 %
 • Art & Design 43.78 %
 • Fitness & Yoga 41.96 %
 • Business & Careers 40.51 %
 • Sports 38.50 %
 • Music 35.49 %
 • Entertainment 31.40 %
 • Luxury Goods 30.70 %

AUDIENCE COUNTRIES OF CITYRADIOALBANIA

 • Albania 57.14 %
 • Canada 14.29 %
 • Germany 14.29 %
 • Greece 14.29 %

RECENT POSTS

347 2

Surprizë e keqe për Mauro Icardin dhe gruan e tij, Wanda Nara. Sipas gazetës franceze “L’Equipe”, shtëpia e tyre në Neuilly-sur-Seine u grabit të shtunën në mbrëmje. Vjedhja mësohet se ka ndodhur gjatë kohës që sulmuesi gjendej i grumbulluar me skuadrën e PSG në ndeshjen e humbur 3-2 përballë Lorient. Gazeta franceze shkruan se kriminelët kanë marrë objekte me vlerë totale prej 400 mijë Eurosh. Dyshohet se nga shtëpia u morën sende të ndryshme si bizhuteri, ora dhe rroba. Ishin shërbëtoret e lojtarit ata që zbuluan grabitjen mëngjesin e së hënës. Policia franceze ka nisur hetimet për identifikimin e autorëve, teksa ka sekuestruar kamerat në banesën e sulmuesit argjentinas.

436 4

Personi që shihni në foto është i riu nga Gjakova, i cili u arrestua nën akuzën e përndjekjes së moderatores së njohur Luana Vjollca. Ai quhet Ajdin Morina dhe ky është një mesazh që ky i fundit adresonte me fyerje dhe kërcënime për motrat Vjollca, Marina dhe Luana. Ai shkruante se kush bashkëpunonte me dy motrat, duke i vënë epitete të rënda, do të kishte masakra në familjet e tyre. Morina kishte shkuar mëngjesin e sotëm në rrugën pranë banesës se Luana Vjollcës, ndërsa ai është arrestuar në flagrancë. Të njëjtin person Luana Vjollca e ka denoncuar edhe në maj të 2020 se e përndiqte dhe e ngacmonte prej disa muajsh. Moderatorja Vjollca kishte denoncuar në prokurorinë e Tiranës fansin e ‘zjarrtë’ me pretendimin se e përndiqte, duke iu kthyer në burim stresi dhe shqetësimesh.

776 1

Stili i Barack dhe Michelle Obama ka frymëzuar edhe fashionistat më të vegjël. Në një ri-postim në Instagram të hënën, Michelle Obama, tregoi vlerësimin e saj për dy fëmijë që rikrijuan pamjen me të cilën ajo dhe Barack Obama u shfaqën gjatë inaugurimit të Joe Biden muajin që lamë pas. Me një sërë fotosh, fëmijët – të quajtur Ryleigh dhe Zayden – dukeshin aq elegant sa ish-Presidenti Obama dhe ish-Zonja e Parë. Ryleigh dukej si një kopje në miniaturë e Michelle Obama-s, e cila u vesh nga stilisti Sergio Hudson. “Ryleigh & Zayden, e keni goditur”, -shkroi Michelle në postimin e saj.

316 0

Hailey Biber po trajtohet nga një terapist pas popullaritet që mori pas lidhjes së dashurisë me Jusin Bieber. Kjo rezultoi me bullizëm ndaj saj në rrejte sociale, duke iu destinuar kështu mesazhet më negative të mundshme. Jo rrallëherë, Justin dhe Hailey janë munguar t’i shpjegojnë botës sa keq i bëjnë të ndihen komentet e tyre negative dhe që ata s’kanë bërë asgjë për t’i merituar. Madje, Hailey ka treguar në një intervistë për “Going for Goal” se këto komente i kanë prekur edhe shëndetin mendor. Modelja ka qenë aq e prekur nga situata dhe bullizmi në rrjet, saqë është detyruar të vizitojë një terapist për ta kaluar këtë gjendje. “Mënyra se si jam përballur me energjinë negative… Kam folur shumë me një terapist. Unë po ashtu jam e martuar me dikë që ka përjetuar të tilla emocione, në ekstremitet, në nivelin më të lartë të mundshëm”- ka treguar Hailey, e cila lë të kuptohet se bota e tyre nuk është aq e bukur dhe e thjeshtë sa e shohim ne në Instagram. #haileybaldwin

453 0

Angelina Jolie u shfaq në kopertinën ‘Vogue’ pas një periudhë të gjatë shkëputje nga intervistat mediatike. Prestigjozia ka arritur të hyjë në shtëpinë e aktores ku ka shkrepur disa foto në ambientet e jashtme. Aktorja ka rrëfyer se karantinën e nisi me shumë gëzim sepse në atë kohë i biri u operua dhe fakti që ai doli mirë nga operacioni i bëri të gjithë të kishin vetëm ndjesi dhe frymë pozitive. Shtëpia në Los Angeles në të cilën, Angelina është bërë një nënë shtëpiake për fëmijët e saj, e detyruar edhe nga kushtet është shumë pranë babait të tyre, prandaj edhe kanë zgjedhur të jetojnë aty. Aktorja pranon se nuk ndihet e lumtur dhe se është e fokusuar prej vitesh tek fëmijët e saj, pas divorcit të bujshëm dhe problemeve që pati me Brad Pitt. “Dua që të arrijë të jem e lumtur. Gjithë këto kohë ne vetëm jemi përpjekur të shërohemi nga gjithë problemet që kemi pasur. Jam duke shkuar tek të 50-tat e mia dhe nuk di si ndihem, por të jem e lumtur është synimi im dhe i familjes”, u shpreh Angelina. Aktorja ka treguar gjithashtu se fëmijët e saj janë shumë ndryshe nga njëri-tjetri dhe ajo nuk përpiqet aspak që t’i ndryshojë apo të ndikojë tek ta. “Unë jam shoqja e fëmijëve të mi”, u shpreh ajo. Megjithëse jemi në valën e pandemisë, Angelina do të jetë pjesë e një projekti kinematografik që mban emrin “Eternals”. #angelinajolie #vogue

813 12

Një foto e cila ka shqetësuar të gjthë fansat e Fifi po qarkullon në rrjet. Në foton e postuar nga Fation Kuqari, këngëtarja shihet e shtruar në një krevat spitali, pa ndjenja dhe e rrethuar nga aparatura të cilët i masin rrahjet e zemrës. Fationi nuk ka dhënë asnjë detaj tjetër se çfarë ka ndodhur me Fifin, por ne dyshojmë se e gjithë kjo mund të jetë skenë e ndonjë projekti të tyre. “Mbetet për tu parë” #fifi #fationkuqari

423 1

Këtë vit ajo ka qenë jo vetëm kryefjalë e medivae rozë në Shqipëri, por në të gjithë botën, sepse Dua është Dua. Sukseseve të shumta të saj i është shtuar së fundmi edhe një tjetër, pasi këngëtarja shqiptare në top pesëshen e listës “Billboard hot 100”. Së fundmi është bërë e ditur se një nga këngët hit të Dua Lipës, “Physical”, do të jetë edhe një prej kolonave zanore të “The Fate: Winx Saga” në “Netflix”. Dua ka thyer rekorde të shumta me albumin “Future Nostalgia” për të cilin kishte dyshime nëse duhej ta publikonte apo jo gjatë muajve të karantinës. Ky album është rendistur si më i miri nga “Spotify” duke lënë pas emra të famshëm të muzikës si Ariana Grande, Pop Smoke, Taylor Swift etj. Dua së bashku me Beyoncé dhe Taylor Swift kryeson nominimet për çmimet Grammy 2021. Ajo është nominuar gjashtë herë për kategoritë “Albumi më i mirë i vitit”dhe “Albumi më i mirë Pop Vokal” për albumin Future Nostalgia, “Regjistrimi i vitit”, “Kënga e vitit”, “Performanca më e mirë solo Pop” për Dont’start noë, “Bashkëpunimi më i mirë pop” për Un Dia (One Day)” në bashkëpunim me J Balvin, Bad Bunny, and Tain. #dualipa

95 13

527 0

Ka parashikuar çuditërisht shumë nga ngjarjet që po ndodhin: Zgjedhjen e Trump-it president, shpërthimin e kullave binjake, madje edhe vetë pandeminë, ama ndoshta skenaristi i Simpsons Marc Willmore nuk e kishte imagjinuar kurrë që koronavirusi do ia merrte dhe atij jetën. Ai e humbi jetën pak ditë pas infektimit me Covid-19 dhe ishte 57 vjeç. Duket se virusi i shkaktoi ndërlikime shëndetësore dhe nuk ia doli dot t`i kapërcente. Vëllai i tij Larry Wilmore konfirmoi lajmin, në një deklaratë të postuar në mediat sociale.

241 0

COVID-19 – Statistika (1 Shkurt 2021) Raste të reja ditore 865 Të shëruar në 24 orë 498 Të shtruar në spitale 365 Humbje jete në 24 orë 13 Testime ditore 2960 Testime totale 361,453 Raste pozitive 78,992 Raste të shëruara 47,922 Raste Aktive 29,677

334 0

Një dokumentar i ri mbi jetën dhe karrierën e Michael Schumacher do publikohet këtë vit, ku përfshin dhe video private nga familja e legjendës së F1. Schumacher, 52 vjeç, nuk është parë publikisht që nga aksidenti me ski në 2013, i cili e la atë në një gjendje kome. Vetëm një numër i vogël i njerëzve janë lejuar ta vizitojnë atë gjatë tetë viteve të fundit, dhe mediat botërore respektojnë privatësinë e Schumacher dhe familjes së tij. Sipas “PlanetF1”, një dokumentar me titullin “Schumacher” ka përfunduar dhe do të dalë në treg në 2021. Besohet se familja e “Schumacher” ka bërë disa video private që do publikohen në dokumentar dhe do ketë intervista nga gruaja e tij Corinna, djali Mick, vajza Gina-Marie dhe babai i tij Rolf. Për shkak të rregulloreve Covid-19, është e paqartë se kur dokumentari do të vihet në dispozicion të publikut. Kineastët gjermanë, fitues të çmimeve Michael Wech dhe Hanns-Bruno Kammertons kanë filluar prodhimin e këtij dokumentari në Maj të vitit 2019. Dokumentari fillimisht duhej të dilte në Dhjetor të vitit të kaluar por për shkak të pandemisë është pezulluar. Benjamin Seikel, i cili ka punuar në prodhimin e filmit, tha: Ne jemi të kënaqur që kemi pasur bashkëpunimin e besueshëm të familjes dhe menaxherit të Michael Schumacher. Pa mbështetjen e tyre, ky film nuk do të ishte i mundur.

344 2

Sezoni i çmimeve për filmat më të mirë nga Akademia e Oscar nuk do të jetë si të tjerat për shkak të pandemisë së koronavirusit. Megjithatë eventi siç thuhet do të mbahet, dhe lista e filmave që pritet të marrin apo pretendojnë çmime përfshijnë një gamë të gjerë tematikash, nga dashuria tek dramat dhe risitë nga regjisorë të rinj. Ndër pretendentët janë regjisorë të cilët kanë prezantuar projekte me prestigj të madh, si Frances McDormand dhe Regina King, por edhe të rinj të komentuar si Chloe Zhao me filmin Nomadland dhe Lee Isaac Chung të cilët siç shkruan British Vogue, po ndryshojnë ngadalë fytyrën e kinemasë bashkëkohore. Çmimet Oscar pritet të jepen me 25 prill të këtij viti, ndërkaq shihni listën filmave që kanë bërë më shumë bujë të cilat janë pretendente. 1-‘Nomadland’-Chloe Zhao 2-‘Mank’-David Fincher 3-‘One Night in Miami’ 4-‘The Trial of the Chicago 7’ 5-‘Minari’-Lee Isaac Chung 6-‘Pieces of a Woman’ 7-‘Ammonite’ 8-‘Ma Rainey’s Black Bottom’ 9-‘The Father’ 10-‘Da 5 Bloods’ 11-‘News of the World’ #oscars

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

46.2K
-
0.02 %
Albania
19.5K
528 / post
2.50 %
Albania Events, Photography, Travel, Landscaping, Nature & Outdoors, Architecture
4.4K
254 / post
4.30 %
Albania Nature & Outdoors, Photography
179K
-
0.30 %
Albania Events, Portraits, Photography
124.7K
-
0.20 %
Albania Styling, Hair Salons
2K
61 / post
-
Albania Technology, Health & Fitness
12.5K
-
1.50 %
Albania
1.2K
103 / post
0.09 %
Albania Art
73.4K
-
1.40 %
Albania Fashion, Modeling
19.9K
-
1.60 %
Albania Fashion
11.5K
-
-
Albania
86.5K
-
-
Albania Fashion, Travel, Photography
8.5K
99 / post
0.01 %
Albania
103.4K
-
0.30 %
Albania
1.7K
153 / post
3.30 %
Albania Celebrities