Bora.kuko's Instagram Audience Analytics and Demographics

@bora.kuko

Russian Federation

bor▓▓▓▓▓@yahoo.com
Russian Federation
18–24

Business Category

Creators & Celebrities

StarNgage Profile

Free Promotion Count

9

Paid Campaign Count

10

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF BORA.KUKO

45.8% of bora.kuko's followers are female and 54.2% are male. Average engagement rate on the posts is around 1.70%. The average number of likes per post is 1399 and the average number of comments is 63.

Bora.kuko loves posting about Fashion.

Check bora.kuko's audience demography. This analytics report shows bora.kuko's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
82,023
Avg Likes
1,399
Avg Comments
63
Posts
142
Global Rank
333,445
Country Rank
40,404
Category Rank
16,213

GENDER OF ENGAGERS FOR BORA.KUKO

Female
45.8 %
Male
54.2 %

AUDIENCE INTERESTS OF BORA.KUKO

 • Beauty & Fashion 64.91 %
 • How-to & Style 63.05 %
 • Entertainment 44.23 %
 • Music 44.08 %
 • Art & Design 39.41 %
 • Travel & Tourism 39.24 %
 • Home & Garden 38.42 %
 • Fitness & Yoga 38.32 %
 • Photography 36.30 %
 • Sports 35.90 %
 • Business & Careers 35.49 %
 • Books and Literature 34.19 %
 • Restaurants, Food & Grocery 33.62 %
 • Movies and TV 32.87 %

RECENT POSTS

2,174 53

🧡 #sunkissmeagain

1,892 55

Don’t touch my hair!!!😎

2,022 60

Singing to myself “Eja Eja Lule Borë”🤓

1,232 74

Safe in your 🧠

2,024 102

Missing puzzle 🧩 @fashionnova fashionnovapartner

1,164 32

Motra ime uroj qe syte e tu te shohin vetem gjera te bukura. Te uroj fat qe te te ndihmoje dhe ne dite te veshtira, te uroj sa me shumë perqafime qe te ngrohin shpirtin, te uroj te kalosh gjithe jeten me kte buzeqeshje dhe me zemren plot Ndodh qe nje herë ne vit te behem poete dhe me vjen natyrshem. 😂Happy birthday love you infinitely ❤️

1,151 54

#day26271927 😂 it was good idea cutting my bangs?

1,205 87

Say smth in French 😋

1,113 99

Slaying in quarantine 🤪 #stayhome #staysafe 🥰

739 39

Besoj qe kjo mund te jetë vertet hera e parë ku mjeku po vlersohet dhe po falenderohet, por ka dhe nga ajo pjese e papergjegjshme qe vazhdojn mendojn qe cdo gje eshte ne dore te mjekut. Kjo eshte motra ime dhe un gjithmone nuk kam dashur qe ajo te ushtroje kte profesion frika ndaj ekspozimit te cfaredolloj semundjeje eshte perdite dhe jo vetem sot kur ka shperthyer ky virus, ne harrojm qe ato punojn ne raste festash dhe ne raste tragjedie, jane gjithmone aty per ne edhe pse ne te shumten e rasteve hane grushte dhe fyerje. Une per vete kam 1 jave mos me shume e vete izoluar jo per friken qe dikush do ma ngjisi virusin por kam frike mos e shperndaj une me shume se kushdo tjeter. Pikerisht sot nuk eshte koha te konkurojmë kush po ben jeten me te bukur, sot esht koha qe te bejm detyren tone si qytetare te shpetojme veten njerezit qe duam dhe vendin ku jetojm. Faleminderit stafi mjekosore, faleminderit stafi policor ju jeni heronjt ne ditet e sotme 🙏🏻 #rrinështëpi #qëndroninështëpi do ia dalim 💪🏻 #covid_19 #staysafe

1,127 59

Eye contact and than that little smile🖤

1,055 49

🦙

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Russian Federation to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

49.4K
-
9.00 %
Russian Federation Modeling
28.9K
-
0.20 %
Russian Federation Fashion, Gym, Modeling
59.4K
-
1.20 %
Russian Federation Music, Singer, Entertainment
3.6K
109 / post
0.03 %
Russian Federation Celebrities, Fashion, Photography
6.4K
68 / post
1.40 %
Russian Federation
1.8K
-
0.02 %
Russian Federation Fashion, Gym, Modeling
10K
-
3.60 %
Russian Federation
6.1K
-
0.01 %
Russian Federation
17.7K
-
0.08 %
Russian Federation
119.1K
-
0.90 %
Russian Federation Fashion, Gym, Modeling
12.3K
406 / post
4.10 %
Russian Federation Celebrities, Fashion, Technology
3.8K
31 / post
0.80 %
Russian Federation Celebrities, Cars & Motorcycles, Photography, Architecture, Technology
74.7K
-
9.40 %
Russian Federation Riders, Motorcycle, Motorcycle Racing
22.7K
-
0.40 %
Russian Federation
27.3K
371 / post
0.30 %
Russian Federation Music, Band, Rock, Photography, Travel, Nature & Outdoors, Architecture, Technology