Aulonamusta's Instagram Audience Analytics and Demographics

@aulonamusta

Albania

Journalist/Opinionist •Author and host of Tv Show "Thumb" •Editor in Chief: blitz.al •Influencer •Gym addicted •Book lover •Happy mother • ♐️
aul▓▓▓▓▓@gmail.com
Albania
18–24

Business Category

Creators & Celebrities

StarNgage Profile

Free Promotion Count

4

Paid Campaign Count

2

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF AULONAMUSTA

70.8% of aulonamusta's followers are female and 29.2% are male. Average engagement rate on the posts is around 1.60%. The average number of likes per post is 3791 and the average number of comments is 55.

51.85% of the followers that engaged with aulonamusta regularly are from Albania, followed by United States at 7.41% and Italy at 7.41%. In summary, the top 5 countries of aulonamusta's posts engager are coming from Albania, United States, Italy, France, Germany.

Aulonamusta loves posting about Fashion, Modeling, Travel, Kids & Parenting, Humor, Food & Drink, Health & Fitness, Hair & Beauty, Film, Music & Books, Celebrities, Cooking.

Check aulonamusta's audience demography. This analytics report shows aulonamusta's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
235,825
Avg Likes
3,791
Avg Comments
55
Posts
3,857
Global Rank
78,999
Country Rank
106
Category Rank
44

GENDER OF ENGAGERS FOR AULONAMUSTA

Female
70.8 %
Male
29.2 %

AUDIENCE INTERESTS OF AULONAMUSTA

 • Beauty & Fashion 72.30 %
 • Business & Careers 47.76 %
 • Art & Design 47.71 %
 • Entertainment 38.10 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 36.01 %
 • Children & Family 32.31 %
 • Fitness & Yoga 32.06 %
 • Travel & Tourism 30.97 %
 • Movies and TV 30.07 %
 • Luxury Goods 29.81 %

AUDIENCE COUNTRIES OF AULONAMUSTA

 • Albania 51.85 %
 • United States 7.41 %
 • Italy 7.41 %
 • France 3.7 %
 • Germany 3.7 %

RECENT POSTS

1,081 62

Kjo ngjarje shume e dhimbshme me erdhi ne inbox dhe nuk mund te mos e ndaja me ju, duke qene se vajza kerkon nje ndihme ose mendim nga dikush qe mund te kete perjetuar, ose degjuar nje eksperience te ngjashme.

6,482 140

Sa e bukur eshte jeta si turiste. Jeni dakord ju? Cili eshte vendi me i bukur qe keni vizituar? Qe ju ka lene me shume mbresa?

998 7

Para disa javesh ju kam treguar nepermjet disa postimeve qe kam bere ne story, ne lidhje me disa dyshime te miat se mund te isha intolerante ndaj laktozes. Dyshimet u ngriten si pasoje e disa shenjave te vazhdueshme, sa here qe konsumoja bulmet, si psh acarim shume i madh i fytyres (shenja kryesore), fryrje barku, dhimbje stomaku (keto te fundit nuk i kisha gjate gjithe kohes, ama me dukej se kur shfaqeshin e sigurte qe kisha ngrene bulmet me pare). Kisha shume kohe qe doja te bej nje prove, te rrija te pakten dy jave pa bulmet per te pare nese do kisha ndryshim, ama me dukej gjeja me e veshtire ne bote, sepse une s’mund te jetoj pa kos, djath dhe gjize 😩😩😩 Per fat te mire kur zbulova qe tek @conadalbania mund te gjeja nje game te gjere produktesh pa laktoze (qumesht, kos, gjalp, djath, gjize), pa qene nevoja te hiqja dore prej tyre, vendosa ta bej proven. Dhe rezultati ishte sic e prisja. Brenda pak ditesh fytyra ime ishte shume me e paster, nuk kisha me as fryrje barku. Keshtu qe tashme bulmetin e kam zevendesuar me produktet e Linjes Alimentum, ne @conadalbania linje e cila i vjen ne ndihme te gjithe atyre qe kane probleme jo vetem me laktozen, por dhe me glutenin (une per vete akoma s’e kam gjetur kurajon ta bej proven per kete te fundit 😂😂). Duke qene se kur e postova ne story para disa javesh kete shqetesim, kishte shume njerez qe me pyesnin dhe donin informacion se ku mund te gjenin produkte pa laktoz dhe gluten, them se ky postim do t’ju vije ne ndihme ❤️

4,889 73

Per cfare do flasim sot? 🤔🤔😂😂

2,299 32

Te ishte per mua do vazhdoja te postoja vetem gjera qe kane lidhje me Disneyland 🤣🤣 por nuk dua ta teproj, keshtu qe me kete postim do ta mbyll (keshtu besoj te pakten 🤣🤣). Se sa magjik eshte ai vend dhe sa shume kenaqesh atje, kete ma merr mendja qe e keni ndjekur ne storyt qe kam postuar gjate kohes qe isha ne Disneyland. Nuk ka rendesi nese jeni me femije, apo pa: udhetimi ne Disney eshte nje must te pakten nje here ne jete per kedo. Per mua ishte hera e dyte, heren e pare e shijuam cift, ama lumturia dhe kenaqesia qe perjetuam kete here me Amaren ishte dyfish me e madhe. Per kete dua te falenderoj publikisht dhe @albtoursd te cilet e ben kete udhetim perfekt dhe ishin gjate gjithe kohes gati te na ndihmonin, edhe pas problemeve dhe vonesave te dites se pare ardhur si pasoje e motit te keq. Te shumta kane qene mesazhet qe me pyesnin per kete udhetim. Vendosa t’ja besoja nje agjensie, dhe jo te beja prenotimet vete ne internet, sepse realisht keto te fundit jane nje harxhim shume i madh kohe, por edhe me shume para (te pakten ne kete rast). Une doja qe udhetimit te ishte i organizuar mire ne cdo detaj dhe prandaj ja besova profesionisteve te @albtoursd me te cilet udhetoj prej kohesh dhe asnjehere s’me kane zhgenjyer. Tani ne @albtoursd keni dhe nje oferte fantastike per Disneyland keshtu qe nese e keni enderr ta beni nje udhetim te tille, mos e mendoni dy here. Mjafton te shikoni videot dhe do me jepni te drejte...

4,629 55

@makeupbynensi e ke shkrire gjithe talentin me kete make up 😍😍 Thjesht e dashuroj 😍

4,377 21

Paix, amour, bonheur ❤️ #paris #france

7,551 162

Nje pershkrim per kete foto ju lutem, se qenkam pa ide 🤷‍♀️🤷‍♀️

8,855 60

From Paris with love ❤️

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

42.4K
-
0.10 %
Albania Photography
2K
53 / post
1.30 %
Albania Celebrities, Technology
19.8K
-
0.70 %
Albania
7.2K
300 / post
0.04 %
Albania Fashion, Hair & Beauty, Celebrities, Health & Fitness
78.1K
-
5.70 %
Albania
32.5K
-
-
Albania Fashion
1.9K
57 / post
4.60 %
Albania Travel, Nature & Outdoors, Photography, Celebrities, Health & Fitness
50.8K
-
-
Albania
11.2K
488 / post
7.80 %
Albania Nature & Outdoors, Travel, Photography, Architecture
156K
-
1.30 %
Albania Fashion
52.6K
-
0.20 %
Albania Journalists
13.3K
237 / post
0.02 %
Albania Film, Music & Books, Art, Photography
1.2K
36 / post
0.03 %
Albania Food & Drink, Travel, Cooking
128.7K
-
17.80 %
Albania
33.1K
-
0.90 %
Albania DJ, Producers, Music