Albturist's Instagram Audience Analytics and Demographics

@albturist

Albania

Per rezervime kontaktoni Albturist Albania: Tel: +355 4 2278208 Mobile: +355 686045449 Email:
inf▓▓▓▓▓@albturistalbania.com
Tirana
Albania

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF ALBTURIST

Average engagement rate on the posts is around 0.20%. The average number of likes per post is 23 and the average number of comments is 1.

26.32% of the followers that engaged with albturist regularly are from Albania, followed by Italy at 15.79% and Spain at 10.53%. In summary, the top 5 countries of albturist's posts engager are coming from Albania, Italy, Spain, Oman, Switzerland.

Albturist loves posting about Nature & Outdoors, Photography, Architecture, Technology, Travel.

Check albturist's audience demography. This analytics report shows albturist's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
11,143
Avg Likes
23
Avg Comments
1
Posts
271
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR ALBTURIST

Female
0 %
Male
0 %

AUDIENCE COUNTRIES OF ALBTURIST

  • Albania 26.32 %
  • Italy 15.79 %
  • Spain 10.53 %
  • Oman 5.26 %
  • Switzerland 5.26 %

RECENT POSTS

23 1

🌟Turi i Madh i Anadollit 🌟 ✈ Nisja dt : 25 Shtator ✈ Cmimi / 480 € per person☑️ Te Perfshira: 🔷Udhetimi me Avion 🔶Transfertat si ne program 🔹Akomodimet ne hotelet perkatese me mengjes dhe darke ne Stamboll & Pamukkale, Antalya all-inclusive 🔸Vizitat sipas programit 🔷Guide profesionale Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

24 0

Fundjave ne Viene 🤩😍 Nisja dt 26 dhjetor Cmimi / 259 € per person☑️ Perfshihet: 💟Bileta e avionit me linje direkte 💟Bagazhi dores 10 kg 💟Hoteli me mengjes per 2 nete qendrimi Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

36 0

Fluturoni drejt Vienes per 55€ gjate muajit Tetor! ➡️Nisja nga Ohri✈️

54 0

Miremengjes nga Cavo Tagoo Mykonos 💎 #mykonos_vacation #mykonosgreece #mykonosbeach #beautifulholidays❤️ #beachclub #beautifulplaces #pools #views #seaview

22 1

Plazh dhe Kroçiere në Ishujt Grekë, 8 Ditë €699. Nisje çdo të Hënë deri më 14 Tetor, nga Pireus, Athinë. Ndalesa në Mykonos, Milos, Santorini, Kretë dhe Kushadasi. Çmimi përfshin: Udhëtimi dhe Akomodimi në Kroçieren Celestyal në Ultra All Inclusive (Mëngjes, Drekë, Darkë, Pije pa limit) Shfaqje, Karaoke, Hyrja në Disko, Pishinë, Sauna dhe aktivitete të ndryshme në Kroçiere, Ekskursion dhe Vizitë në Efes, Kushadasi, Santorini dhe Kretë. Taksat Portuale dhe Bakshishet janë përfshirë. Udhëtimi nga Tirana për në Athinë nuk është përfshirë. Çmimet janë te ndyshme në sezone të ndryshme dhe për Kabina të ndryshme. Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

14 0

Weekend All Inclusive në Korfuz, 3 Ditë €89, Nisja më 28 Qershor, 5 Korrik. Vizitohet: Korfuz. - €89 Telemachos 2* Superior, All Inclusive. - €129 Corfu Belvedere 3*, All Inclusive. - €139 Messonghi 3* Superior, All Inclusive. Fjetje 2 netë në All Inclusive. (Mëngjesi, Dreka, Darka, Pijet të përfshira), Vajtje - Ardhje me Autobus dhe Traget. Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

11 0

Club Alibey Manavgat➡️ 699€ per person ✔️ Perfshihet: 🔷 Fluturimi vajtje-ardhje 🔷 Akomodimi ne Hotel per 7 dite qendrimi 🔷 Sherbimi:All Inclusive 🔷 Transferta: Aeroport-Hotel-Aeroport Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

16 0

Gural Premier Belek 5* ➡️ Nisja ne daten 28 Qershor 899 € per person ✔️ Perfshihet: 🔷 Fluturimi vajtje-ardhje 🔷 Akomodimi ne Hotel per 7 dite qendrimi 🔷 Sherbimi: Ultra All Inclusive 🔷 Transferta: Aeroport-Hotel-Aeroport Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

36 0

Halkidiki 🏝 All Inclusive🏝 Qershor ,Korrik 4 Ditë ➡️ 99 € 5 Ditë ➡️129 € Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

8 0

Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

27 0

🏝Mukarnas Resort 5 * ALANYA ➡️ Nisja ne daten 7 Qershor 619 € per person ✔️ Perfshihet: 🔶 Fluturimi vajtje-ardhje 🔶 Akomodimi ne Hotel per 7 dite qendrimi 🔶 Sherbimi: Ultra All Inclusive 🔶 Transferta: Aeroport-Hotel-Aeroport Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

19 0

🤩Udhetim me charter ne Cappadocia 🎈🎈🎈 Cmimi ➡️ 395 € per person ‼️ Nisja dt 28 Maj: Perfshihen: ✈️ Fluturimi me kompanine ajrore Pegasus Airlines ,Tirane - Antalya - Tirane ☑️Transferta Antalya Airport - Cappadocia - Antalya Airport ✅Akomodimi 2 Nete ne Cappadocia ne Hotel me 4 * 💟Sherbimi Half Board ☑️Shoqerimi nga Guida Lokale Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

12.6K
-
0.08 %
Albania Fashion
66K
584 / post
0.40 %
Albania Celebrities, Humor, Film, Music & Books
1.6M
-
2.20 %
Albania Actors, Music, Singer
92.3K
-
5.70 %
Albania Modeling, Fashion
13.6K
-
3.40 %
Albania Singer, Music
75.9K
-
12.10 %
Albania
25.1K
-
0.10 %
Albania Fashion
45.5K
-
2.90 %
Albania Fashion, Modeling, Photography
25.8K
-
-
Albania Shoes, Fashion, Streetwear
65.2K
-
1.80 %
Albania
3.5K
53 / post
0.02 %
Albania Film, Music & Books
23.6K
-
0.70 %
Albania Modeling, Photography, Fashion
106K
-
7.00 %
Albania Music, Modeling, DJ
1.9K
57 / post
4.60 %
Albania Travel, Nature & Outdoors, Photography, Celebrities, Health & Fitness
799.7K
-
1.30 %
Albania Fashion, Fashion Design, Events