Addasall's Instagram Audience Analytics and Demographics

@addasall

Albania

Albanian Blogger• Recipes and Content Creator for Food&Hospitality Brands. Nutritionist🥗Author 📕In love with Wine🍷Good Food and Beautiful Places 🌎
inf▓▓▓▓▓@addasall.com
Albania

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF ADDASALL

Average engagement rate on the posts is around 1.10%. The average number of likes per post is 467 and the average number of comments is 9.

50% of the followers that engaged with addasall regularly are from Albania, followed by France at 7.14% and Italy at 7.14%. In summary, the top 5 countries of addasall's posts engager are coming from Albania, France, Italy, United Kingdom, United States.

Addasall loves posting about Nature & Outdoors.

Check addasall's audience demography. This analytics report shows addasall's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
40,597
Avg Likes
467
Avg Comments
9
Posts
3,487
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR ADDASALL

Female
0 %
Male
0 %

AUDIENCE COUNTRIES OF ADDASALL

  • Albania 50 %
  • France 7.14 %
  • Italy 7.14 %
  • United Kingdom 7.14 %
  • United States 7.14 %

RECENT POSTS

230 2

Ngjyra vjeshte . . . . #borghipiubelliditalia #borghitalia #kilimangiarorai #addasallphotography #cocconato #piemonte

589 5

𝘍𝘢𝘪𝘳𝘺𝘵𝘢𝘭𝘦 𝘩𝘰𝘶𝘴𝘦 . . . . #borghipiubelliditalia #cocconato #piemonte #addasallphotography

249 0

𝘾𝙞𝙩𝙩à 𝙢𝙚𝙙𝙞𝙚𝙫𝙖𝙡𝙚 . . . . #cocconato #cittamedievale #visititaly #borghipiubelliditalia #kilimangiarorai

435 4

Pita bread with bean hummus and shrimps. ———————————- Le te paraprijme fundjaven me keto pite super te shijshme. Pite me hummus fasulesh dhe karkaleca. 🍋 Per hummusin me fasule: 250 gr fasule te ziera me pare vendosini ne mikser ku do te shtoni nje luge salce Tahina, lengun e 2 lime( limon jeshil) 1 thelpi hudher, kripe, piper dhe 3-4 luge vaj ulliri. Bluajeni derisa te behet krem. Nese ju del shume i trashe shtoini pak uje te ngrohte dhe bluajeni perseri. 🍤 Karkalecat e pastruara kriposini, piperosini marinoini me leng lime dhe vaj ulliri. Pastaj shkoini ne shkopin e shishqebapit, vendosini ne nje tave me leter furre posht dhe piqini ne furren e nxehur me pare ne 220 grad per 10 minuta. 🌮 Nderkohe ne nje tigane me fund qe nuk ngjite ngrohni pitet. ( te miat jane te blera por te @idas_passions gjeni koleksion pitesh ndaj mund te beni nje nga recetat e saj) Me pas lyjini me hummus, vendosni siper shishqebapet me karkaleca, sperkatini me pak piper te kuq, pak vaj ulliri, shtoni pak qep te prera ne kubike, ullinje dhe kaperi dhe sherbejini me feta lime. . . . . #addasall #albanianfoodblogger #kebab #tortillas #pitabread #pitagyros #kuzhinashqiptare #hautecuisines #beautiful

483 16

Dhe jaaaa ku e keni te gatuar 😋 Une e shoqerova me cous cous misri, cous cousi me i mire sipas meje per shije. . . . . #addasall #albanianfoodblogger #kuzhinashqiptare #couscous #sheetpandinner #lambchops #lambcurry #buzzfeast #fallfood #butternutsquash

536 12

Lamb chops with Butternut squash, fennel and dried plums. ———————————— Ju donit nje recete te veçant me brinjet e qengjit por une s’kam bere pazarin dhe i bera me ca mu gjenden. Brinje me kungull, qep, finok dhe kumbulla te thata. Brinjet pasi i marinova me kripe, piper te zi dhe roze, fara finoku, leng lime dhe vaj ulliri i vendosa ne nje tave ku shtova dhe kungull dimri, qep, finok, kumbullat e thata, kripe, gjethe dafine dhe piper. Akoma pak vaj ulliri siper perimeve. Shtova dhe disa thelpinje hudher te pa qeruar. Vec perziva nje luge mustard me pak uje, pak shurup panje dhe lime (ose limoni nese nuk ju ndodhet lime) dhe e hodha siper perimeve dhe mishit. E mbulova me leter alumini dhe tani po e pjek ne furre ne 180 grade per 40 minuta pak a shume. Minutat e fundit do ja heq letren qe te theket mire mishi. Prefundimi pastaj 😋 . . . . #addasall #albanianfoodblogger #sheetpandinner #lambchops #butternutsquash #fennel #driedplum #verduredistagione #buzzfeast #buzzfeastfood

374 21

Perzgjedhja e produkteve cilesore eshte baza per nje kuzhine te shijshme. Receta juaj e preferuar me brinjet e qengjit kush eshte? Ndonje recete familjare sekrete qe nuk ja thonin askujt vetem mua 🤪 . . . . #lambchops #addasallphotography #meatlover #eatsmart #foodphotography #albanianfoodblogger #kuzhinashqiptare #receta #gatime #gatimetradicionale #gatimeshqiptare

731 9

Creamy chicken and 🍄 soup. ——————————————————— Le ta nisim javën mbarë me një supë kremoze me pulë dhe kërpudha. Për 4 300 gr kërpudha mikse 200 gr. Gjoks pule Gjysëm qepe 2 patate 2 karrota Një tuf e vogël majdanoz 2 lugë schmand 1 degë selino 1 thelpi hudhër 2-3 lugë vaj ulliri Kripë dhe piper i zi Një dorë spinaq 1 lugë miell 👩🏻‍🍳 Grini imët qepën dhe hudhrën dhe vendoseni të kaurdiset me vajin e ullirit. Shtoni karrotën dhe selinon e prer në kubikë, bashkoni dhe kërpudhat dhe majdanozin dhe vijoni kaurdisjen derisa kërpudhat të ulin volumin. Më pas shtoni dhe gjoksin e pulës të prer në kubik, patatet dhe miellin. Kriposini dhe piperosini dhe kur të jenë gati mbulojeni me ujë ose lëng vegjetal. Lëreni të ziej për 20 minuta. Minutat e fundit bashkoni dhe schmandin dhe spinaqin e grirë. Kur të jetë ajkosur dhe trashur disi është gati. Shërbejeni. . . . . #addasall #fallsoup #creamysoup #mushroomseason #fallseason #albanianfoodblogger #souplover #fallvibes #soupseason #souplover

340 0

Chicken vegetable Kebab ————————————— Nje recete qe behet vetem ne fundjave. Shishqebap me pule. Receten e plot me video hap pas hapi e gjeni ne IGTV. ikona e Tv siper ne murin e profilit. . . . . #chickenkebab #mytescoma #tescoma #kebab #igtv #igtvchannel #videorecipe #addasall #albanianfoodblogger #albanianfood

350 8

Rooster with herbs and butter.🐔 ———————————————— Gjel i vogel me gjalpe dhe ereza. Per marinimi: 2 lugë gjalp i bute i bere pomad, 1 luge mustard, 2 luge vaj ulliri, leng limoni, 2 lugë te vogla kripe, 1 luge plot me ereza Provence, ne alternative ( rigone i thate, trumez e thate, majdanoz i thate, rozmarine e thate) piper i zi, dhe pak pluhur hudhre. I perziejme fort dhe me kete perberje lyejme gjelin mire nga te gjitha anet. Nese e beni nje nate me pare akoma me mire. Nxehni forte zgaren e @tescoma_albania mbi zjarr dhe vendosni dy gjysmat e gjelit nga ana e lekures te piqen, derisa ti krijohen ato vijezimet e bukura. Kthejini nga ana tjeter. Ne fundin e zgares shtoni 1 gote vere te bardhe, disa deg rozmarine dhe disa thelpinje hudhrash te pa qeruara. Mbulojeni mishin me leter furre dhe vendoseni te piqet ne furren e nxehur me pare ne 160 grade per 50 minuta. Me pas rriteni temperature ne 200 grade, hiqeni letren qe keni mbuluar mishin te lejoni te thekeriset mire dhe te marri ngjyren e bukur te kuqerremt. Shoqerojeni me patate furre ose pilaf si ne rastin tim. . . . #tëdielave #albanianfoodblogger #foodphotography #cock #jetodashuroushqehu #kuzhinashqiptare #gatime #gatimetradicionale #gatimeshqiptare #albanianfood #tescoma #buzzfeastfood #tescomaitalia #tescomaalbania #roster

577 13

Zucchini bread with Kamut flour ———————————— E kush i thot jo kulaçit në mëngjes fundjave. Ja një recetë tepër e shijshme që ja vlen të ripostohet. “Kulaç me kungulleshka” 3 Kungulleshka 1 kg. Miell i tipit Kamut 1 lugë e vogël Kripë 2 lugë të vogla Sodë buke 500 ml. Kos 1 Vezë 300 gr. Djathë të Bardhë 👩🏻‍🍳 Kungulleshkat grijini në rende, shtoini kripë dhe lërini që të nxjerrin jashtë të gjithë ujin e tyre të vegjetimit. Ndërkohë bashkoni miellin me kripën, sodën e bukës, kosin, vezën, djathin e bardhë dhe kungulleshkat e shtrydhura mirë me duar. Punojeni fortë që të krijoni një brumë të lidhur dhe nëse ju rezulton shumë i fortë dhe i thatë shtoini akoma pak kos. Vendoseni në një tavë mundësishtë balte të lyer me pak vaj dhe hapeni me duar. Bëni një prerje në formë kryqi sipër brumit dhe vendoseni të piqet në furrën e nxehur më parë në 180°C për 50 minuta ose derisa bëni provën e shkopit dhe ju ka dal i thatë. Lëreni të kulloj paksa para se ta prisni dhe shërbeni .Nëse deshironi receten mund ta ndiqi dhe hap pas hapi ne IGTV ikona e tv siper ne profil 👆🏻 . . . . #zucchini #zucchinibread #vegetarianfood #albanianfoodblogger #kulaç #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #gatime #gatimetradicionale #sodabread #kamutflour #khorosansourdough #fallfood #addasall

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

5.4K
-
-
Albania Product
14.4K
177 / post
2.50 %
Albania Music, Film, Music & Books, Humor, Technology, Celebrities
99.5K
-
9.90 %
Albania
8.5K
99 / post
0.01 %
Albania
138.7K
-
-
Albania
53.1K
-
9.20 %
Albania
6.1K
-
-
Albania
5K
-
11.10 %
Albania Music, Singer, Entertainment
98.4K
-
1.30 %
Albania Fashion, Events, Fashion Design
15.9K
782 / post
0.05 %
Albania Celebrities, Fashion, Health & Fitness
22.9K
-
0.10 %
Albania
7.8K
307 / post
0.04 %
Albania Health & Fitness, Film, Music & Books, Humor, Technology
122.4K
-
3.40 %
Albania
121.7K
-
-
Albania
13.3K
237 / post
0.02 %
Albania Film, Music & Books, Art, Photography