Speedhunters.al's Instagram Audience Analytics and Demographics

@speedhunters.al

Albania

Komuniteti me i madh automobilistik Shqiptar Garat me te fundit, makinat me te vecanta, videot me extreme Lajmet e fundit 👇🏻
con▓▓▓▓▓@gmail.com
Albania
25–34

Business Category

Auto Dealers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF SPEEDHUNTERS.AL

15.3% of speedhunters.al's followers are female and 84.7% are male. Average engagement rate on the posts is around 2.20%. The average number of likes per post is 900 and the average number of comments is 8.

Speedhunters.al loves posting about Cars, Luxury, Audi.

Check speedhunters.al's audience demography. This analytics report shows speedhunters.al's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
40,276
Avg Likes
900
Avg Comments
8
Posts
1,783
Global Rank
421,773
Country Rank
464
Category Rank
2

GENDER OF ENGAGERS FOR SPEEDHUNTERS.AL

Female
15.3 %
Male
84.7 %

AUDIENCE INTERESTS OF SPEEDHUNTERS.AL

  • Cars & Motorbikes 76.20 %
  • Luxury Goods 54.44 %
  • Sports 43.09 %
  • Fitness & Yoga 42.76 %
  • Business & Careers 37.18 %
  • Travel & Tourism 37.12 %
  • Restaurants, Food & Grocery 34.40 %
  • Photography 33.73 %
  • Beauty & Fashion 30.90 %
  • Healthy Lifestyle 30.86 %

RECENT POSTS

675 0

Disa nga bishat e @rally.albania ne fillimin e eventit te pakrahasueshem te rally-t diten e sotme. Nje event qe do zgjasi plote nje jave dhe do perfshije disa nga rruget dhe makinat me ekstreme. . . . . . #speedhuntersal #speedhunters #petrolheads #rally #offroad #4x4 #awd #mud #lift #jeep #toyota #gclass #mercedesbenz #nissan

1,446 15

Nje makine te tille eshte fat ta shikosh ne aksion e jo me ta ngasesh, big up per 👽@vis_kosova dhe #predator e tij +2300hp 🚀🔥 #gtr #dragster #carbonfiber #carbongtr #boosted #dragrace #poweful #godzilla #worldrecord #viskosova

1,003 4

Matte army green C63s by @detailingpro_albania 💪🏼 #c63s #armygreen #amg #speedhuntersal

1,043 3

Spacefuckingship 🚀👊 #speedhuntersal #drag #raceday #nissangtr #hp #horsepower #gtrr35 #boostlogic #horsepower #audis2 #awd #dragracing #track #trackday #tireshredding

472 1

Fiat Dino, afërsia më e madhe me Ferrarin klasik dhe historia e tij. Nëqoftëse se keni problem të humbisni stemën e kalit, atëherë po ju japim një opsion të një Ferrari të përballueshëm. Sigurisht cdo gjë që mban logon e Ferrarit ka cmim marramëndës, kjo për shkak të historisë, garave, makinave eksklusive së prodhuesit italian të makinave. Po dicka e përafërt si Fiat Dino i 1968 është dicka. Historia e tij është goxha interesante. Mbrapa në kohë, në 1967 kur rregullat e Formula 2 thonin që për të hyrë në garë, prodhuesit duhet të paktën të prodhonin 500 makina të ligjshme për në rrugë me të njëjtin motor. Dhe Ferrari duke parë që Ferrari Dino nuk i plotësonte kushtet, thirri një shokun e tij të vjetër për të prodhuar 500 makina të ngjashmë. Dhe kshu lindi Fiat Dino me të njëjtin emër. Me një cmim prej 36,000$ mund të kishe një Ferrari jo dhe aq Ferrari por me zemrën e tij. Me një motor 2.0L dhe 2.4L V6 që ofronte 160kuaj. Por e bukura e Fiat Dino nuk mbaronte ktu, teksa versioni kabrio do të disenjohej nga Pininfarina dhe ai coupe nga Bertone , dy nga disenjuesit më të njohur italian. Me kambio manuale me 5 marsha, fuqi në rrotat e pasme padyshim që do të ishte i shpejtë dhe të ofronte kënaqësi në ngarje. Ishte Ferrari më i mirë që mund të merrje për atë cmim, madje dhe në kohët e sotme. PËR MË SHUMË REVIEW, LAJME, INFORMACIONE RRETH BOTËS SË MAKINAVE NA NDIQNI NË WEBSITE-N TONË, WWW.SPEEDHUNTERS.AL OSE PËR SHKURT, LINKU NE BIO 😊❤️ . . . #SPEEDHUNTERSAL #SPEEDHUNTERS #CARREVIEWS #CARINFO #AUTOMOTIVE #PETROLHEADS #CARGUYS

867 3

Perfect S Coupe 🍆 #scoupe #amg #mercedesbenz #speedhuntersal

921 28

10 hapa te thjesht si te besh drift, thank me later 😂❤ #speedhuntersal #howtodrift

690 4

Double trouble #RS6 v #RS4 #audirs #quattro #quattroworld #speedhuntersal #albania #Tirana

1,230 9

BMW me kërmilla 👀🍆🚀 #bmwe28 #turbobmw #classicbmw #driftcar #speedhuntersal

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

18.2K
-
0.30 %
Albania Modeling
20.9K
-
0.10 %
Albania
8.5K
99 / post
0.01 %
Albania
18.9K
-
3.90 %
Albania
147.3K
-
3.80 %
Albania
3.5K
120 / post
0.03 %
Albania Film, Music & Books, Celebrities, Humor
27.5K
-
0.70 %
Albania Fashion
20.4K
-
0.20 %
Albania Music, Singer, Producers
57.8K
1K / post
1.90 %
Albania Nature & Outdoors, Photography
65.7K
-
3.70 %
Albania
46.4K
-
1.60 %
Albania
114.1K
-
-
Albania
1.4K
167 / post
0.12 %
Albania Celebrities, Fashion, Hair & Beauty
12.1K
-
2.00 %
Albania Fashion, Modeling, Styling
43.8K
-
-
Albania