Revistawho's Instagram Audience Analytics and Demographics

@revistawho

Albania

RevistaWho.Com - Jo vetëm një pyetje, gjithmonë një përgjigje! / Not even a question, always an answer! Founded by @eraldorexho Follow @larteposhte
mar▓▓▓▓▓@gmail.com
Albania
25–34

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF REVISTAWHO

70.7% of revistawho's followers are female and 29.3% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.50%. The average number of likes per post is 675 and the average number of comments is 4.

Revistawho loves posting about News&Politics.

Check revistawho's audience demography. This analytics report shows revistawho's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
128,220
Avg Likes
675
Avg Comments
4
Posts
9,668
Global Rank
658,447
Country Rank
801
Category Rank
25

GENDER OF ENGAGERS FOR REVISTAWHO

Female
70.7 %
Male
29.3 %

AUDIENCE INTERESTS OF REVISTAWHO

 • Beauty & Fashion 74.09 %
 • Business & Careers 42.90 %
 • Art & Design 40.10 %
 • Travel & Tourism 38.01 %
 • Fitness & Yoga 35.83 %
 • Entertainment 34.86 %
 • Luxury Goods 33.21 %
 • Photography 31.79 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 31.74 %
 • Movies and TV 31.47 %
 • Music 31.20 %

RECENT POSTS

436 1

Luana e tregon hapur se rubrikat më të mira të emisionit janë të ideuara nga Lori, moderatorja e uron me këto fjalë. Për më shumë detaje në bio/Instastory.

520 0

“Kur sfidonim njëri-tjetrin me bark”, Sara do ju bëjë të gjithëve të qeshni me këtë moment me Lumi B. Për më shumë detaje në bio/Instastory.

434 4

Një arush i vërtetë, Miriam Cani ndan momentet e ëmbla të Duam në natyrë. Lexo më shumë (Linku në bio/Instastory)

736 0

Nënë për herë të dytë, Arbana ndan foton dhe ndjesitë e saj të para. Për më shumë detaje në bio/Instastory.

1,039 13

Qumësht, kakao dhe çokollatë! Familja perfekte 😍😍😍

1,201 3

Drejt Arbanës dhe Eduartit, Xhemi Shehu zbulon surprizën më të veçantë për Diellin. Për më shumë detaje në bio/Instastory.

182 1

Kida dhe Dafina befasojnë rrjetin, vajzat sjellin trendin më të ri me pamjen e tyre. Për më shumë detaje në bio/Instastory.

929 11

Dikur & Sot ⭐❤🌟❤🌟

725 0

“Je frymëzim për familjen, miqtë dhe ata që adhurojnë artin tënd”, Elvana shkruan fjalët më speciale për mikun e zemrës. Lexo më shumë (Linku në bio/Instastory.

516 5

“A bëhet xheloze gruaja?”, ndjekësi thumbon Tolgën, por merr përgjigjen që meritonte. Për më shumë detaje në bio/Instastory.

5,854 102

Babi @eduartgrishaj me Diellin në krahë për herë të parë... Mirë se erdhe vogëlush, e paç jetën e gjatë 🤍 @arbanao

208 0

Lori Hoxha feston ditëlindjen, dedikimin më të veçantë e merr nga Sara. Për më shumë detaje në bio/Instastory.

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

423.7K
-
1.60 %
Albania
153.5K
-
1.40 %
Albania Events, Fashion, Modeling
99.7K
-
4.60 %
Albania Photography
26.5K
-
0.60 %
Albania Art, Beauty, Fashion
53K
-
0.50 %
Albania
71.3K
323 / post
0.20 %
Albania Humor, Technology, Film, Music & Books, Celebrities, Animals & Pets
24.5K
406 / post
1.30 %
Albania Celebrities, Photography, Technology
3.5K
120 / post
0.03 %
Albania Film, Music & Books, Celebrities, Humor
46.6K
-
7.30 %
Albania
186.1K
-
2.00 %
Albania
484K
3K / post
2.70 %
Albania Events, Lifestyle, Fashion, Modeling, Celebrities, Photography, Technology
2.2K
115 / post
3.80 %
Albania Design, Celebrities
4.7K
158 / post
2.10 %
Albania Art
43.8K
-
-
Albania
384.9K
-
1.30 %
Albania Singer, Modeling, Fashion