Revista.story's Instagram Audience Analytics and Demographics

@revista.story

Albania

Showbizz, Gossip, VIP.. Gjithçka tek Story Albania
red▓▓▓▓▓@story.al
+35▓▓▓▓▓11
Albania
25–34

Business Category

Publishers

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF REVISTA.STORY

63.8% of revista.story's followers are female and 36.2% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.20%. The average number of likes per post is 127 and the average number of comments is 1.

Revista.story loves posting about Photography.

Check revista.story's audience demography. This analytics report shows revista.story's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
56,793
Avg Likes
127
Avg Comments
1
Posts
13,455
Global Rank
1,409,099
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR REVISTA.STORY

Female
63.8 %
Male
36.2 %

AUDIENCE INTERESTS OF REVISTA.STORY

 • Beauty & Fashion 80.09 %
 • Art & Design 57.46 %
 • Music 53.66 %
 • How-to & Style 50.26 %
 • Photography 49.62 %
 • Business & Careers 48.22 %
 • Movies and TV 36.72 %
 • Books and Literature 33.64 %
 • Luxury Goods 32.61 %
 • Healthy Lifestyle 32.61 %
 • Fitness & Yoga 32.61 %
 • Cars & Motorbikes 32.61 %
 • Restaurants, Food & Grocery 32.61 %

RECENT POSTS

35 0

Humb betejën me kancerin e mëlçisë, ndahet nga jeta djali i yllit të Hollywood Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #jamesredford #robertredford

41 0

Shifra rekord/ 301 raste të reja me Covid në Shqipëri Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #covid19

107 3

Familja moderne/ Sportistja e famshme në karantinë me të dashurin, ish-bashkëshortin dhe të dashurin e ish-burrit Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #RebeccaAdlington

228 0

Dhurata marramendëse e Kenan Imirzalioglu për bashkëshorten Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #Kenanimirzalioglu

46 0

Në jetë ka gjëra më të rëndësishme sesa të ndjekësh dikë që nuk e meriton Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip

88 0

U përfol për sherr me Luana Vjollcën, reagon Rezart Veleshnja Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #rezartveleshnja #luanavjollca

170 1

Nga muzika tek lidhja e dashurisë, @fjoralba.ponari rrëfen detaje nga jeta e saj Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #fjoralbaponari

125 0

Sara ka një problem në javët e fundit të shtatzënisë dhe në ‘ndihmë’ i vjen vetëm Ledri Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #sarahoxha #ledrivula

240 5

@eraistrefi do të shpërngulet një herë e mirë në Angli dhe ka një arsye të fortë për këtë Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #eraistrefi

130 1

Dhurata e Mohamed Hadid për Dukagjin Lipën tregoi shumë për raportin mes tyre Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #mohamedhadid #dukagjinlipa #dualipa #anwarhadid

311 1

Baba për herë të parë, Eduarti nuk ndahet dot nga vogëlushi i tij Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #eduartgrishaj #arbanaosmani

90 1

@alketavejsiu e ka kaluar Covid-19, moderatorja rrëfen përballjen me të Vizito story.al për më shumë #revistastory #storyalbania #showbiz #gossip #alketavejsiu #covid19 #mystory

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

14.8K
-
4.60 %
Albania
40.2K
-
12.30 %
Albania Modeling, Fashion
242.5K
-
0.90 %
Albania
7.2K
300 / post
0.04 %
Albania Fashion, Hair & Beauty, Celebrities, Health & Fitness
74.8K
-
3.60 %
Albania
6.3K
-
3.30 %
Albania
11K
156 / post
1.90 %
Albania Technology, Film, Music & Books, Celebrities
2.2K
115 / post
3.80 %
Albania Design, Celebrities
27.2K
-
1.90 %
Albania
60K
-
-
Albania
87.9K
-
0.10 %
Albania Photography, Modeling, Fashion
333.3K
2K / post
1.60 %
Albania Modeling, Fashion, Celebrities
1.3K
49 / post
2.40 %
Albania
464.6K
-
3.50 %
Albania Modeling, Fashion
136.2K
-
1.20 %
Albania