Nikokomani's Instagram Audience Analytics and Demographics

@nikokomani

Albania

Celebrity Stylist Founder @nicobynikokomani Author @inreallifeshow Booking & Inquiries ||
nik▓▓▓▓▓@yahoo.com
Albania
25–34

Business Category

Business & Utility Services

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF NIKOKOMANI

59.6% of nikokomani's followers are female and 40.4% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.80%. The average number of likes per post is 402 and the average number of comments is 15.

10.61% of the followers that engaged with nikokomani regularly are from United States, followed by Indonesia at 9.09% and Italy at 7.58%. In summary, the top 5 countries of nikokomani's posts engager are coming from United States, Indonesia, Italy, India, Albania.

Nikokomani loves posting about Modeling, Fashion, Styling, Celebrities.

Check nikokomani's audience demography. This analytics report shows nikokomani's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
52,420
Avg Likes
402
Avg Comments
15
Posts
4,045
Global Rank
471,380
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR NIKOKOMANI

Female
59.6 %
Male
40.4 %

AUDIENCE INTERESTS OF NIKOKOMANI

 • Beauty & Fashion 87.26 %
 • Art & Design 72.08 %
 • Photography 47.77 %
 • Entertainment 44.74 %
 • Books and Literature 43.58 %
 • Business & Careers 41.67 %
 • Movies and TV 38.46 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 33.05 %
 • Luxury Goods 32.02 %
 • Music 31.61 %

AUDIENCE COUNTRIES OF NIKOKOMANI

 • United States 10.61 %
 • Indonesia 9.09 %
 • Italy 7.58 %
 • India 7.58 %
 • Albania 6.06 %

RECENT POSTS

343 22

"Don't manage their behavior, Manage your expectations."

571 13

Future Nostalgia '80s @megipojani #AbsoluteBombshell #GlamTeam Stylist • #StyledByNikoKomani Special Thanks • @delirium_shopalbania Dress/Shirt • @viviennewestwood Jewelry • @alessandrarich MUA • @henrigjata_mua Hair • @rezi_maison_de_coiffure

248 4

Loyal to @royalcaninshqiperia Shop at @vethospitaltirana

505 47

Part of @agestop.ch family ♥️ My Team • @enxho_haircut @enxhodervishi @arzubercemmedical @arzumamo @dentalcliniciglol #nicobynikokomani

548 83

Me kenaqesi te madhe ndaj kete lajm te madh per mua me ju. Kam shume muaj qe permbaj entuziasmin tim per kete projekt te madh ne familjen time te re te @agestop.ch. Ishte kenaqesi per mua te jem Brand Ambassador i pari mashkull ne kete kompani e per me teper te perfaqesoj vendin tim, Kosoven dhe Maqedonine. Kapitulli im i ri nis qe neser! #repost from @agestop.ch • • Jemi shumë të lumtur t’ju prezantojmë @nikokomani si Brand Ambassador për linjen tonë 😍 Duke qënë se ne besojmë që kujdesi ndaj lëkurës është universal, dhe jo një rutinë që i përket vetëm fytyrës femerore, atëherë ne zgjodhem Nikon, një imazh mashkullor për të qënë pjesë e skuadres tonë. Niko Komani, është i drejtpërdrejtë dhe kritik kur bëhet fjalë për paraqitjen e jashtme, pasi nuk të fal asnjë detaj. Ai është një nga stilistët e rinj, tepër të pëlqyer nga personazhet e njohur të ekranit apo edhe nga artistët të cilët i besojnë atij shpeshherë daljet e tyre publike apo kurimin e klipeve muzikore. I uroni mirëseardhjen në skuadren e Age Stop Switzerland 🇨🇭 ____________________________________________ Për porosi na kontaktoni në inbox ose blini direkt ne webin zyrtar: www.agestop.ch Mund të paguani: Cash on delivery ( Shqipëri, Kosovë, Maqedoni) Rechnung( Zvicër) Paypal, Transfertë Bankare Debit/ Credit Card Western Union/ Moneygram( kudo në botë) ____________________________________________ #agestopch #swissmade #skincare #bestproducts #bestquality #healthyskin #beautifulskinforlife #purity #quality #precision #exfoliate #dailyskincare #facecare #skincareroutine #skincareluxury #skincareshop #skincareproducts #onlineshooping #online #travel #skin

1,028 14

Yours Forever 🤍 Mine Forever ♥️ #LoveOfMyLife #SyriBallit

425 3

Miss Bond 🔥@megipojani #AbsoluteBombshell #GlamTeam MUA • @henrigjata_mua Stylist • #StyledByNikoKomani Catsuit • @houseof_rtg Jewelry • @ensagoldofficial

375 14

♟️Every Move Must Have A Purpose ♟️

340 18

Miss @noraistrefi 💚 Photographer • @juxhinkurti MUA • @arber_bytyqi_mua Hair • @kacilleshi @mustafafatimme Stylist • #StyledByNikoKomani Special Thanks • @ogbyolagjoka @olagjoka

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

6K
-
-
Albania
8.9K
139 / post
0.70 %
Albania Technology
565.8K
4K / post
0.01 %
Albania Health & Fitness, Humor, Food & Drink
169.1K
-
0.70 %
Albania News&Politics
58.1K
-
3.10 %
Albania Actors, Fashion, Modeling
61K
-
1.20 %
Albania
27K
-
0.07 %
Albania
6.6K
80 / post
1.00 %
Albania Cooking, Food & Drink
6.7K
637 / post
0.10 %
Albania Celebrities, Animals & Pets, Health & Fitness
74.8K
-
3.60 %
Albania
32.3K
-
0.70 %
Albania
46.7K
-
3.80 %
Albania Music
667.6K
11K / post
1.50 %
Albania Fashion, Lifestyle, Beauty, Celebrities, Technology
1.6K
60 / post
5.70 %
Albania Film, Music & Books, Photography, Art
108.6K
-
6.40 %
Albania