Globus_travel's Instagram Audience Analytics and Demographics

@globus_travel

Albania

Mirë se vini në profilin zyrtar të Globus Travel. #sayglobusthinktravel 🌐 Zyrat tona ndodhen në: 🇦🇱🇽🇰🇺🇸 📱 0672089333
con▓▓▓▓▓@globustravel.al
Albania

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF GLOBUS_TRAVEL

Average engagement rate on the posts is around 0.10%. The average number of likes per post is 40 and the average number of comments is 1.

52.78% of the followers that engaged with globus_travel regularly are from Albania, followed by United States at 5.56% and Spain at 5.56%. In summary, the top 5 countries of globus_travel's posts engager are coming from Albania, United States, Spain, Nicaragua, United Arab Emirates.

Globus_travel loves posting about Travel, Photography, Nature & Outdoors, Architecture.

Check globus_travel's audience demography. This analytics report shows globus_travel's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
22,207
Avg Likes
40
Avg Comments
1
Posts
4,470
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR GLOBUS_TRAVEL

Female
0 %
Male
0 %

AUDIENCE COUNTRIES OF GLOBUS_TRAVEL

  • Albania 52.78 %
  • United States 5.56 %
  • Spain 5.56 %
  • Nicaragua 2.78 %
  • United Arab Emirates 2.78 %

RECENT POSTS

11 0

🇹🇷 Vizito Stambollin me grupin e organizuar me guidë për festat e Nëntorit ⁣ ⁣ ⤑ 2 netë / 3 ditë: 27 - 29 Nëntor 279 eur personi ⬸⁣ ⤑ 3 netë / 4 ditë: 28 Nëntor - 01 Dhjetor 309 eur personi ⬸⁣ ⁣ Përfshihen:⁣ ▪️Fluturimi direkt nga Tirana, bagazhe të plota⁣ ▪️Akomodimi në hotel me 4 yje ⁣ ▪️Transfertat aeroport - hotel - aeroport⁣ ▪️Mëngjeset për ditët e qëndrimit ⁣ ▪️Guida me shoqërues shqiptar⁣ ▪️Shëtitje në Bosfor ⁣ ⁣ ℹ️ Për rezervime mund të kontaktoni në tourism@globustravel.al⁣ ose numër tel Viber & Whats'up: +355 672081333 / +355672089333⁣ ⁣ #SayGlobusThinkTravel #Istanbul #PaketëNëGrup #VisitIstanbul #GoTurkey #VisitTurkey #BeautifulDestination #Love #Travel

46 0

Filloje javën me buzëqeshje...🧡⁣ ⁣ Momentet më të bukura ndodhin atëherë kur i pret më së pakti! ⁣ #VizitoStambollin ⁣ ⁣ #SayGlobusThinkTravel #Istanbul #VisitIstanbul #VisitTurkey #UdhëtoBotën #BeautifulDestinations

37 0

Një nga destinacionet tropikale më të kërkuara në botë. 💙 ⁣ ⁣ ✨ Një kombinim perfekt mes relaksit dhe aventurës. Shto këtu dhe oqeanin e kristaltë i cili e bën atë një nga vendet më të gjalla që do të vështroni ndonjëherë. ⁣ ⁣ #VisitMaldives #Maldives #SayGlobusThinkTravel #LoveTravel #Travel

32 0

Çdo herë e më shumë të mrekulluar nga veprat artistike qofshin këto antike ose dhe të botës moderne. Ju keni një të preferuarën tuaj? 💬⁣ ⁣ Vëmëndja jonë sot ndaloi tek 'Korniza e Dubait'. ✨⁣ ⁣ #VizitojeMeGlobus #MeGlobusDrejtDubait #DubaiFrame #VisitDubai #SayGlobusThinkTravel #LuxuryTravel #Dubai

35 0

E gjithë drita që i nevojitet ditës së sotme vjen nga hijëshia e pallatit të Dolmabahçes. ✨⁣ ⁣ Kush e ka vizituar së afërmi? ♥️⁣ ⁣ #Dolmabahçe #Istanbul #VisitIstanbul #SayGlobusThinkTravel #VisitTurkey #GoTurkey #LoveTravel #TravelLover

38 1

6 ditë përreth Turqisë me Globus ♥️ Rezervo turin e shumëpritur dhe mëso më shumë rreth kulturës Turke me grupin e organizuar. 𝟱 𝗡𝗲𝘁𝗲̈ 𝟲 𝗗𝗶𝘁𝗲̈ të plota / 𝟯𝟴𝟵 𝗲𝘂𝗿𝗼 për person Nisja me datën 14.11.2020 Kthimi me datën 19.11.2020 Ne çmim përfshihet: ▪️Fluturimi Prishtinë - Stamboll - Prishtinë ▪️Fluturimi i brendshëm (Izmir - Stamboll ) ▪️Akomodimi në hotele me 4 dhe 5 yje ▪️Stamboll 2 netë ( Me mëngjes ) ▪️Kapadokia 2 netë (Mëngjes dhe darkë) ▪️Pamukkale 1 natë (Mëngjes dhe darkë) ▪️Transfertat ▪️Guida me shoqërues shqiptarë ℹ️ Për rezervime mund të kontaktoni në tourism@globustravel.al ose numër tel Viber & Whats'up: +355 672081333 / +355672089333 #SayGlobusThinkTravel #PaketëNëGrup #Travel #LuxuryTravel #Istanbul #VisitIstanbul #GoTurkey #VisitTurkey

29 0

Ky mëngjes të dedikohet ty! ♥️ Po, ty që je në kërkim të aventurës së rradhës. 👉🏼 #VizitoMaldives #MeGlobus #SayGlobusThinkTravel #Maldives #LuxuryTravel #ExoticIsland #loveTravel #love

50 0

E gjeni veten pa kuptuar me pashaportën në dorë teksa shihni këtë pamje? ⁣ ⁣ Nuk ju vëmë faj, është ndikimi i Dubait. ✨♥️⁣ ⁣ #VisitDubai #SayGlobusThinkTravel #Dubai #DubaiLife #DubaiMarina #LovelyDubai #LuxuryDestination

31 0

Planeti ynë është një botë mrekullie! ✨⁣ ⁣ 📍 Pamukkale, Turqi ⁣ ⁣ #SayGlobusThinkTravel #GoTurkey #VisitTurkey #Pamukkale #CastleofClouds #Travel #Explore #LoveTravel

73 0

📍 Rreth 3000 vjet më parë, pikërisht në këtë vend, ndodhi një nga ngjarjet më të famshme në historinë njerëzore. ⁣ ⁣ Nëse e keni lexuar ndonjëherë Homerin ose keni parë filmin e famshëm, atëherë e dini për çfarë po flasim: Lufta e Trojës. Një betejë rrethimi midis dy kombeve të mëdhenj që zgjati me vite dhe vite, për t'u zgjidhur vetëm me një hile të thjeshtë.⁣ 🐴 ⁣ Shikoni nga afër Kalin e Trojës në #Çanakkale dhe dëshmoni së afërmi lindjen e legjendave! #VetëmNëTurqi⁣ 🇹🇷 ⁣ #SayGlobusThinkTravel #VisitTurkey #GoTurkey #MeGlobus #RrethBotës #Travel #Explore #History

61 0

☔️ E keni ndjerë ndonjëherë shiun teksa shëtitni në vende të ndryshme? Gjithmonë është një ndjesi drithëruese sa herë ndodheni në një vend të ri. 💬 Duke udhëtuar mund të vlerësoni dhe gjërat më të vogla që i mendoni si normale në përditshmërinë tuaj. #SayGlobusThinkTravel #RainyDays #TravelTheWorld #TravelWithGlobus

39 0

Stamboll ♥️ 179 euro personi 24 - 26 Tetor Të përfshira: ▪️Fluturimi direkt nga Tirana ▪️Akomodimi në hotel ▪️Mëngjesi 📝Ju lutem kini parasysh se çmimet online janë subjekt ndryshimi ndaj na kontaktoni për të konfirmuar disponibilitetin e tyre. ℹ️ Për rezervime mund të kontaktoni në tourism@globustravel.al ose numër tel Viber & Whats'up: +355 672081333 / +355672089333 #SayGlobusThinkTravel #PaketëIndividuale #Travel #LuxuryTravel #Istanbul #VisitIstanbul #GoTurkey #VisitTurkey

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

73.9K
-
-
Albania Fashion
27.8K
-
3.30 %
Albania Music, Singer, Entertainment
77.1K
-
2.20 %
Albania
169.1K
-
0.70 %
Albania News&Politics
62.7K
-
0.20 %
Albania
6.7K
-
8.10 %
Albania
7.8K
307 / post
0.04 %
Albania Health & Fitness, Film, Music & Books, Humor, Technology
43.8K
-
-
Albania
124.7K
-
0.20 %
Albania Styling, Hair Salons
46.7K
766 / post
6.80 %
Albania Modeling, Art, Fashion, Hair & Beauty, Celebrities
1.9K
184 / post
0.10 %
Albania Celebrities
172.7K
-
0.20 %
Albania
184K
-
1.00 %
Albania Fashion
565.8K
4K / post
0.01 %
Albania Health & Fitness, Humor, Food & Drink
16.9K
186 / post
2.20 %
Albania Celebrities