Brikenaprifti's Instagram Audience Analytics and Demographics

@brikenaprifti

Albania

▪️Journalist 🗞📰 ▪️TV Host 🎤🎥 ▪️News Presenter / TV KLAN 🎬📺 🇦🇱•📍Albania
bri▓▓▓▓▓@hotmail.com
Tirana
Albania

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF BRIKENAPRIFTI

Average engagement rate on the posts is around 5.00%. The average number of likes per post is 2100 and the average number of comments is 100.

27.27% of the followers that engaged with brikenaprifti regularly are from Albania, followed by United States at 9.09% and Austria at 9.09%. In summary, the top 5 countries of brikenaprifti's posts engager are coming from Albania, United States, Austria, Montenegro, France.

Brikenaprifti loves posting about Photography, Hair & Beauty, Fashion.

Check brikenaprifti's audience demography. This analytics report shows brikenaprifti's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
43,164
Avg Likes
2,100
Avg Comments
100
Posts
280
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR BRIKENAPRIFTI

Female
0 %
Male
0 %

AUDIENCE COUNTRIES OF BRIKENAPRIFTI

  • Albania 27.27 %
  • United States 9.09 %
  • Austria 9.09 %
  • Montenegro 4.55 %
  • France 4.55 %

RECENT POSTS

3,156 157

Kesulroza ne ato pak minuta diell. 😄💕☀️

2,454 88

🤍

2,445 128

It’s not how much we have, but how much we enjoy, that makes happiness. 😊#fulloflove 🤍

1,256 87

Ok, tani mund te marr pak fryme e te shkruaj dy fjale per nje fundjave qe i dha shprese Fiorit, por me beri edhe mua ta shoh jeten ndryshe. Ne me pak se 48 ore, te gjithe bashke arritem te mbledhim 30 mije e 175 euro per Fiorin. As vete nuk e kisha menduar se do ia dilnim kaq shpejt. Kjo eshte nje ndihme e madhe per 2-3 muajt e pare qe Fiorit i duhen per t'u trajtuar jashte vendit. Fiori ka nje rruge te gjate perpara dhe ndoshta tani duhet te beje nje beteje akoma me te madhe, por ajo, familja e saj e gjithashtu une, ju jemi pafund mirenjohes qe nuk ngurruat ne asnje moment te me bashkoheshit qe te ngrinim zerin per te kerkuar ndihme te gjithe sebashku, per dike qe zerin nuk e kishte me aq te fuqishem. Shume prej jush hoqen nga vetja per t’i dhene Fiorit. E kush nuk mundi, u lut! E pres me padurim diten kur Zoti do e perkedhele serish Fiorin dhe do e shohim duke shijuar jeten dhe familjen e saj te sapokrijuar! Ky eshte postimi qe ma ka mbushur shpirtin me shume se cdo gje tjeter ne keto vite ne rrjete sociale, sepse kjo gje me beri te kuptoj sa shume mund te bejme ne per njeri tjetrin. Faleminderit gjithkujt ka ndihmuar gjate ketyre oreve dhe gjithkujt qe do te vazhdoje te ndihmoj Fiorin. Me gjithe zemer, faleminderit!❤️

1,007 15

📌URGJENTE📌 Per guximin dhe forcen qe ka shfaqur ne betejen e perditshme per te jetuar, le t’i japim edhe njehere doren Fiorit, me aq sa mundesi kemi te gjithe pasi eshte ne gjendje kritike per jeten! Per ata qe nuk e njohin si histori, ne muajin e shtate te shtatzenise, nje mpiksje gjaku ne pjesen e siperme te kurrizit u be shkak qe Fiori, 22 vjece te paralizohej. Ajo iu nenshtrua nje operacioni, pas se cilit mundi te levizte vetem pak duart. Qe kur u njoha me rastin e saj ne instagram, jam mesuar ta shoh perhere te buzeqeshur e me zerin plot jete kur e merrja ne telefon, pavaresisht asaj qe po kalonte por plaga e operacionit, temperatura e larte dhe dhimbjet e shumta, edhe pasi lindi, po e lodhin dita dites. Fatkeqesisht jetojme ne nje vend ku besimi te shteti eshte zbehur, ku ndihmat kerkohen me shume ne rrjete sociale sesa ne institucionet perkatese dhe ku shpeshhere pafuqia, na ben vecse te lutemi ne Zot. Por une dua t’i bejme perpjekjet tona, sado te vogla te jene, qe Fiori te shkoje per trajtim te specializuar jashte shtetit, te kete mundesine te gezoje djalin qe sapo solli ne jete e qe nuk po e mban dot ne krahe, por mbi te gjitha per jeten e saj! Llogaria bankare eshte ne emrin e vete Fiorit, ne menyre qe leket t’i shkojne direkt asaj, per mos te patur asnje keqmenaxhim. Fiorentina Kukuçi IBAN: AL14202120690000000021314759 SWIFT: SGSBALTXXXX Raiffeisen Bank sh.a Ose nepermjet WestenUnion ne emer te babait te Fiorit: Aleks Kukuçi duke me derguar kodin per terheqjen! Mund te me shkruani, per cdo gje!

1,753 58

#Repost @legriffe.albania with @make_repost ・・・ @brikenaprifti never without her R.Roncato bag #roncatobag #legriffealbania #tirana #accessories #bag #fashion

3,909 236

Puoi passare ore davanti ad uno specchio a farti bella, ma bella come quando sei felice, non lo sarai mai.🖤

2,302 146

What I feel when I don’t want to feel ?

1,923 94

#fashiondiaryupdate 🥰👜Shooting for @legriffe.albania 📸

1,561 66

#longtimenoselfie 😊📸

2,297 91

New shop in Tirana @legriffe.albania 👜💙

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

61K
-
1.20 %
Albania
224.7K
-
1.80 %
Albania Modeling, Fashion
26.4K
185 / post
3.00 %
Albania Cars & Motorcycles, Design, Art
79.9K
3K / post
1.30 %
Albania Fashion, Modeling, Travel, Photography, Architecture, Nature & Outdoors, Technology
11.5K
231 / post
1.30 %
Albania Technology, Fashion, Photography, Celebrities
63.1K
-
1.30 %
Albania
39.2K
-
0.80 %
Albania Nails, Art
8.7K
407 / post
0.05 %
Albania Hair & Beauty, Celebrities, Fashion, Health & Fitness
127.6K
-
0.60 %
Albania Modeling
25.5K
446 / post
1.10 %
Albania Fashion, Styling, Fashion Design, Design
306K
-
0.80 %
Albania
64.7K
-
0.70 %
Albania Music
146.1K
-
2.60 %
Albania
2.6K
88 / post
0.03 %
Albania Nature & Outdoors, Architecture, Travel, Photography
15.1K
1K / post
0.80 %
Albania Celebrities, Fashion, Hair & Beauty