Angelinas.lbook's Instagram Audience Analytics and Demographics

@angelinas.lbook

Albania

LookBook -Fashion Blogger / Influencer collaboration/ 🐶😇 DAILY OUTFITS some of them designed by me✂️ My YTChannel👇🏻
anx▓▓▓▓▓@gmail.com
Tirana
Albania
18–24

Business Category

Creators & Celebrities

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF ANGELINAS.LBOOK

77.8% of angelinas.lbook's followers are female and 22.2% are male. Average engagement rate on the posts is around 2.10%. The average number of likes per post is 1513 and the average number of comments is 28.

37.5% of the followers that engaged with angelinas.lbook regularly are from Albania, followed by Germany at 12.5% and France at 6.25%. In summary, the top 5 countries of angelinas.lbook's posts engager are coming from Albania, Germany, France, United States, Greece.

Angelinas.lbook loves posting about Fashion, Lifestyle, Styling, Celebrities, Design, Hair & Beauty.

Check angelinas.lbook's audience demography. This analytics report shows angelinas.lbook's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
73,090
Avg Likes
1,513
Avg Comments
28
Posts
2,282
Global Rank
210,190
Country Rank
409
Category Rank
6

GENDER OF ENGAGERS FOR ANGELINAS.LBOOK

Female
77.8 %
Male
22.2 %

AUDIENCE INTERESTS OF ANGELINAS.LBOOK

  • Beauty & Fashion 89.65 %
  • How-to & Style 74.72 %
  • Business & Careers 46.40 %

AUDIENCE COUNTRIES OF ANGELINAS.LBOOK

  • Albania 37.5 %
  • Germany 12.5 %
  • France 6.25 %
  • United States 6.25 %
  • Greece 6.25 %

RECENT POSTS

1,789 37

Weekend is for shopping

1,191 7

What about the details ?

2,844 55

🧿

433 1

S P F . @rilastilalbania

2,752 36

Dhe asnje veshje nuk me ben me...hihi

1,175 10

Pak embelsire per ju 🍰.

2,584 38

M o n d a y . 💓

3,972 74

🐉

1,916 30

Out for dinner 🍜 . Veshja qe zgjodha edhe tek “ Gender Party “ , fund saten kombinuar me xhaketen me designe neper te 🎡, po e ri-vesh edhe sot 🎠.

996 10

Dita e aksesorëve sot . Me kap ankthi kur i sistemoj dhe vathët nuk me dalin cift 🦥!!!

2,026 15

About this week

1,639 24

routine : Aplikimi i kremit @toskani.albania , Repairing Gel redukton dhe parandalon formimin e strijave . Perdorimi i rregullt , duke masazhuar zonat qe kemi nevoje , ne mengjes edhe ne darke redukton deri ne 80% ! Cool ë?

2,078 26

Barbie M o o d . Sot te veshura sport , ne “ p i n k y “. Dhe duke konsumuar mengjes “ te sforcuar “ , duke qen qe me pare se kam patur pjese te rregjimit ( per te ardhur keq ). Ju uroj nje pre-weekend te bukur 🍬!

2,704 39

baby blue .

1,109 6

Manikyr Gel 💙. blue eshte ngjyra e sezonit , sa e perqafoni si trend?

1,560 26

oh hai 🦥 . @asos

1,605 8

best of today 🍬 @dolcegabbana

1,795 19

N u d e s •~• @voile.al

886 21

Ja keshtu si e diele , lexojm manualin e perdorimit te lavatrices 😁 .

2,396 24

Veshja qe kisha mbrem tek Rudina , nderkohe e ri-vesha duke ndryshuar disa aksesor per eventin 🍬 @kikiliciouss 🥧

1,917 37

hajd të na bëj mirëëë 🍫 @thenorthface

765 3

E dini qe edhe kete sezon , animal print do jet e pranishme ne veshjet , garderoben tone ?

1,854 10

Le te pretendojm se eshte e shtune , weekend , edhe perse eshte shume afer 🤪...

906 7

E keni provuar ? Review per kete produkt ? Pres komentet tuaja 👇🏻 keshtu ndihmojm edhe gocat qe duan te zgjedhin produkte te reja per “ Hair Care “. Personalisht cdo produkt Phyto , me pelqen . Kete ende se kam provuar 🙈

3,910 108

Sa i dua keto kg. që kam shtuar , besoj vihet re 🤣 Por sdo ju bezdis shume me foto te tilla , do i mbaj per vete (sot nje perjashtim) 😅 . Ju falenderoj per cdo mesazh dhe koment 🙏🏻💓 Suit by : @sohugme.al

1,903 39

Nuk e di per cfare po ankohesha ketu . . . Por e diela ime ishte keshtu , photoshooting 🐷

1,925 38

Nje sherife neper rruge sot 🤠..

1,057 32

Cat Lover or Dog Lover ?

1,759 56

Swipe per total look . Si ju duket kombinimi dites ? Striped Jacket & Nude pants from @zara Shoes @maxmara @beinas_store Bag 💭

1,666 29

Back to this ‘ style @elisabettafranchi

1,770 53

‘80s ne ditë me shi 💭

1,848 50

oh hellow weekend .

1,438 17

striped suit 💭 Sunny day kind of look

1,338 24

Instagram Vs Real Life . 🤪

1,164 21

K h a K i . Para se te vi pranvera tamam , me duhej te vishja edhe njeher jumpsuitin e ri ta fotografoja , edhe perse sot freskeeeeet !!! O O T D 📣

1,581 20

Mos pyesni : “ Ku eshte vetulla ?! “ Po hiqet me lazer 🐰 . . . Long time no selfie, right ?

1,888 57

Unë me një stil casual dhe disa kg. më tepër 🤓 . @zara O O T D

2,174 59

mos harroni Spf , miq .

1,346 28

s p o r t y ‘nd c o l o r s 🍿

1,437 44

Back on Instagram . Daily look 🍿.

351 10

Let’s try this one . . . New camera . Dikush e ka perdorur , ndo nje sugjerim? Xoxo

500 7

obsessed. ••Gati per te krijuar nje koleksion me vathë te ketij stili...duhet ta beni edhe ju , do jen nje MUST gjate gjithë sezonit qe na pret . .

857 26

Rich kids are depressed

1,029 30

back to my fav style

1,097 25

Kush eshte arushi ketu? 🧸

1,530 54

khaki & nude

978 17

o r a n g e 🍊-> swipe per videon e veshjes se plote . . .

734 3

Se fundmi , e fiksuar mbas blerjeve “make up things” . . Sado qe kam perdorur, testuar keto i mar tek canta ime me vete kudo . Ne perditshmeri apo udhetime nuk mungojn. I vecoj si me te mirat . Mendimi juaj?

423 3

morning mood

1,245 34

all white today . @inspo_al

1,069 29

oh hellow there ...

864 24

Bling Bling

1,065 22

Dite me shi . Look-u nje pulover e ngrohte & kepucet e preferuara te momentit . Zevendesova jeans me fundin me pala , per ti dhen me teper stil kombinimit dhe per tu dukur me feminor . Si ju duket kjo zgjedhje ?

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

17.2K
-
13.20 %
Albania
74.8K
-
3.60 %
Albania
146.1K
-
2.60 %
Albania
20.3K
-
0.30 %
Albania
42.3K
-
-
Albania
666.4K
-
4.90 %
Albania Modeling, Entertainment, Music
77.9K
634 / post
0.90 %
Albania Modeling, Music, Fashion, Architecture, Art, DIY & Crafts, Design
3.2K
98 / post
0.03 %
Albania Film, Music & Books, Art, Humor, Celebrities
51.1K
-
3.80 %
Albania Video Games, Travel
6.4K
321 / post
0.05 %
Albania Celebrities, Health & Fitness
3K
19 / post
0.01 %
Albania Celebrities
172.7K
-
0.20 %
Albania
77.1K
-
2.20 %
Albania
16.4K
78 / post
0.80 %
Albania Hair & Beauty, Celebrities
46.2K
-
0.02 %
Albania