Albturist's Instagram Audience Analytics and Demographics

@albturist

Albania

Per rezervime kontaktoni Albturist Albania: Tel: +355 4 2278208 Mobile: +355 686045449 Email:
inf▓▓▓▓▓@albturistalbania.com
Tirana
Albania

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF ALBTURIST

Average engagement rate on the posts is around 0.10%. The average number of likes per post is 12 and the average number of comments is 1.

26.32% of the followers that engaged with albturist regularly are from Albania, followed by Italy at 15.79% and Spain at 10.53%. In summary, the top 5 countries of albturist's posts engager are coming from Albania, Italy, Spain, Oman, Switzerland.

Albturist loves posting about Nature & Outdoors, Photography, Architecture, Technology, Travel.

Check albturist's audience demography. This analytics report shows albturist's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
10,262
Avg Likes
12
Avg Comments
1
Posts
290
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR ALBTURIST

Female
0 %
Male
0 %

AUDIENCE COUNTRIES OF ALBTURIST

  • Albania 26.32 %
  • Italy 15.79 %
  • Spain 10.53 %
  • Oman 5.26 %
  • Switzerland 5.26 %

RECENT POSTS

9 0

Invista Hotel 5 * BELEK 🏖 Nisja dt 2 Qershor📌 Cmimi / 615 € per person Perfshihen: ✔️ Charter : Tirane-Antalya- Tirane ✔️ Transferta : Aeroport-Hotel-Aeroport ✔️ Akomodimi ne hotel per 7 dite te plota ✔️ Ultra All Inclusive Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

8 0

Sharm El Sheikh 🏊‍♀️🏖🏝 , #summer2020 Jaz Mirabel Beach Resort 5 * - 670 € / personi ✈️Nisja dt 31 Mars Perfshihen: ✔️ Charter : Tirane-Sharm El Sheikh- Tirane ✔️ Transferta : Aeroport-Hotel-Aeroport ✔️ Akomodimi ne hotel per 7 dite te plota ✔️ All Inclusive Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

16 0

❤️Shen Valentini ne Budapest❤️ 164 € per person❗️ Periudha ➡️ 13-15 Shkurt Ne cmim perfshihet: 📌Bileta e avionit vajtje-ardhje , me bagazh dore 📌Akomodimi ne hotel me 3 * 📌Mengjeset per te gjitha ditet e qendrimit 📌Siguracioni ne udhetim Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al🥪

13 0

🎈🎈Udhetim me Grup ne Cappadocia 🎈🎈 Nisja dt 6 Mars 3 dite , 349 € per person. Perfshihet: ✅ Bileta e avionit vajtje – ardhje ✅ Akomodimi per 2 nete ne hotel ✅ Mengjeset per te gjithe ditet e qendrimit ✅ Transfertat dhe Shetitjet UDHETIM INDIVIDUAL / 200 Euro personi. Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

12 0

Shen Valentini ne Viene 😍❤️ 👉279 € per person ✈️ 13-15 Shkurt Ne cmim perfshihet : ❣️Bileta e avionit me linje direkte , me bagazh dore ❣️Akomodimi ne hotel me 3 * ❣️Mengjeset per te gjitha ditet e qendrimit ❣️Shetitjet dhe transfertat sipas programit ❣️Siguracioni ne udhetim Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

19 0

Albturist Albania ju ofron paketa te ndryshme per te festuar Shen Valentinin 😍🤩💑💞💓 📌Bianca Resort & Spa 123 € per person➡️ 13-15 shkurt 📌Four Points by Sheraton 115 € per person ➡️14-16 shkurt 📌Splendid Conference & Spa Hotel 68 € per person ➡️ 14-15 shkurt 📌Radika Resort & Spa 135 € per person ➡️14-16 shkurt 📌Hotel Tre Canne 80 € per person ➡️14-16 shkurt 📌Avala Resort & Villas 80 € per person ➡️ 14-16 shkurt Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

4 0

✈️Udhëtim në Stamboll ✈️. Hotel 4*, 3 Ditë €199, Nisja më 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30, 31 Janar, 6, 7, 13, 14 Shkurt. Vajtje në Mëngjes heret, Kthimi në Mbrëmje vonë. 🔸Vizitë: Stamboll 🔸Fjetje: 2 netë në Stamboll. 🔷Fluturimi direkt me avion Tiranë - Stamboll - Tiranë. 🔸Shëtitje me Autobus dhe 🔷Shoqërues Shqiptar gjatë gjithë udhëtimit. Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

14 0

PROGRAM ne Puglia 👉Cmimi : 295 € / Person ✈ Nisja me 4 Mars ✈ Te Perfshira: ✔️ Udhetimi me Traget ne kabine dyshe per ne Bari ✔️ Akomodimi 2 nete ne Hotel 3 ose 4 yje ✔️ Mengjesi i perfshire ne hotel ✔️ Transfertat sipas programit ✔️ Guide Lokale dhe Shoqeruese Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

7 0

✈️ Fluturo drejt Frankfurtit per vetem 50 €! Albawings nis fluturimet direkt drejt Frankfurtit duke nisur nga 29 Mars 2020 . Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

15 0

✈️✈️Super cmime per biletat me nisje nga Tirana ✈️✈️ ✈️Tirane -Amsterdam -Tirane 79 € ✈️Tirane-Paris-Tirane 89 € ✈️Tirane-Milano-Tirane 109€ ✈️Tirane-Rome -Tirane 109€ ✈️Tirane-Bologna-Tirane 99€ ✈️Tirane-Verona-Tirane 109€ ✈️Tirane-Pisa -Tirane 109 € ✈️Tirane-Bari-Tirane 99€ ✈️Tirane-Viene-Tirane 39 € ✈️Tirane-Londer -Tirane 49 € Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

5 0

Pushime ne Egjipt ! Duke filluar nga 399€ personi ➡️ ✔️ Perfshihet: 🔷 Fluturimi vajtje-ardhje 🔷 Akomodimi ne Hotel me 5* 🔷Tur tek piramidat (8 ore )🔷Shetitje dhe darke ne Nile(4ore ) Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

17 0

Shkretetira e Saharasei ka terhequr njerezit ne kete vend plot gjalleri prej shekujsh 🇲🇦 Udhetim ne Marok (8 dite ) 650€ personi ✔️ Perfshihet: 🔷 Fluturimi vajtje-ardhje 🔷 Akomodimi ne Hotel tradicional per 7 dite qendrimi 🔷 Sherbimi:me mengjes🔷 Transferta: Aeroport-Hotel-Aeroport🔷Viza Marokene🔷 Për informacione të mëtejshme kontaktoni Albturist Albania: Adresa : Rr.Komuna e Parisit 📞 +355 4 2278208 📞 +355 686045449 📧 info@albturist.al

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

60.1K
-
6.00 %
Albania Fashion, Lifestyle, Styling
101.3K
-
0.01 %
Albania Fashion, Design, Lifestyle
15.1K
1K / post
0.80 %
Albania Celebrities, Fashion, Hair & Beauty
54.8K
-
1.80 %
Albania Cars, Audi
11.9K
101 / post
1.60 %
Albania Design
2.5K
63 / post
-
Albania Film, Music & Books, Celebrities, Technology
3.8K
-
8.40 %
Albania Art
1.9M
-
2.30 %
Albania Actors, Music, Singer
38.1K
-
0.03 %
Albania Modeling, Music
43.2K
1K / post
-
Albania Technology, Celebrities
57.1K
-
0.30 %
Albania
25.7K
-
1.20 %
Albania Travel, Photography
29.3K
-
1.50 %
Albania
4.3K
103 / post
1.70 %
Albania Fashion, Celebrities, Hair & Beauty
77.1K
-
2.20 %
Albania