Adisaskitchen's Instagram Audience Analytics and Demographics

@adisaskitchen

Albania

Përbërësi sekret i cdo gatimi është dashuria. Food Chemist 📧 My YOUTUBE Channel- AdisasKitchen/ Subscribe 👇
adi▓▓▓▓▓@gmail.com
Albania

Business Category

-

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF ADISASKITCHEN

Average engagement rate on the posts is around 1.70%. The average number of likes per post is 1098 and the average number of comments is 15.

Check adisaskitchen's audience demography. This analytics report shows adisaskitchen's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
62,163
Avg Likes
1,098
Avg Comments
15
Posts
719
Global Rank
405,585
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR ADISASKITCHEN

Female
0 %
Male
0 %

RECENT POSTS

726 6

Gjera te mira Kur eshte e diele na hahen gjera te mira dhe na rrihet ohohoo. Ne keto raste duhen gatime: Futi ne furr dhe rri rehat 🤭. Chicken fingers nga Perutina Ptuj produkt i @kosmontefoods.al bashke me buken me hudhra, nje salce e shijshme kremoze me djathe per t' i shiqeruar dhe nje sallate, kaq shpejt dhe shijshem! ♡ Si fillim vendosa ne mikser rreth 50 g gjalp Gold Butter, 1 tufe te vogel majdanoz, pak kripe, pluhur hudhre, 2 thelb dhe fara speci djeges. I miksova sa u bene homogjene dhe me te lyeva feta buke te prera holle! ♡ Buket dhe chicken fingers te sperkatura me pak vaj ulliri kalohen ne furre ne 220°C sa  theken mire! ♡ Nderkohe pregatita salcen kremoze me djathe per te ngjyer buken me hudhra dhe chicken fingers: 7 lgj schmand nga Zott, 100 g djath feta nga Olympus, 2 lgj mustarde, pak pluhur hudhre dhe nje tufe te vogel majdanos. I miksova sa u bene homogjene! ♡ Sallata: Miks sallate jeshile e kuqe, pomodorini, rrathe qepe te kuqe, pak kripe, pak vaj ulliri, djath grana nga Ghideti dhe uthull balsamike Levante, qe i ben sallatat shume te shijshme ♡ Te gjitha produktet jane nga @kosmontefoods.al dhe i gjeni ne cdo market! ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #jetafshatit #fshati #kuzhina #kuzhinashqiptare  #healthylifestyle #eathealthy #healthymeals #biofood #vegetables #homemade #homegardenvegetables #seafood #pasta #salad #colorfulfood #homecooking

1,063 27

Gjelle me presh me mish e oriz Gjelle me presh, mish e oriz... Gjella mamit 🤭. Se mami im cdo gjelle qe bente i shtonte icik oriz se e mbledh 😂. O ma ca ke bere sot, gjelle me patate me oriz... Gjelle me presh me Oriz... Gjelle me domate ME ORIZ.... Une se doja faree, po keni pare ju qe tani me mer malli dhe here pas here e bej edhe vete! ♡ Receta: 6 presh te vegjel fare, pa bishta, prere ne copa ose 2 mesatar 1 qepe mesatare 2 karrota, prere ne rrathe 1 patate mesatare, kubike te medha 2 thelb hudher 250 g mish tul ne copeza 1 filxhan kafe oriz 4- 5 gota uje vaj ulliri 1 lgj salce speci/ domateje piper, limon, majdanoz me deshire ♡ Si fillim kaurdisim qepen me pak vaj ulliri e kripe sa zbutet! ♡ Shtojme pataten dhe kaurdisim mire rreth 5 min! ♡ Shtojme preshin bashke me karroten dhe kaurdisim edhe pak! ♡ Shtojme mishin. Kaurdisim akoma! ♡ Shtojm orizin e lare dhe salcen e specit! ♡ Shtojme ujin, hudhrat, pak piper, rregullojme me kripe dhe e leme ne zjarr te avashte per rreth 40 min apo sa te jete zier mishi! ♡ Ju befte mire nese e provoni! ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #jetafshatit #fshati #kuzhina #kuzhinashqiptare #gatimeshqiptare #gatimetradicionale #gatime #lajme #unegatuaj #shije #shijefshati #shendetshem #fakteinteresante #kosova #shqiperi #bio #pasion #recetaime

747 5

Kulac special me meill integral Krokant dhe me shije te vecante per shkak te perberesve dhe miellit integral MIA nga @miellidiamond Ne sot hengrem mengjes e dreke bashke dhe ky kulaci na shijoi shume! Si fillim ne nje tas bejme bashke: 200 g qumesht+ 5 lgj kos + 4lgj leng limoni, trazojme mire ( buttermilk) Ne nje tas vendosim 500 g miell integral Shtojme 1/ 2 lç sode, 1 lç fryres keku dhe 1. 5 lç kripe, trazojme. Marim 150 g gjalp te ngrire ( direkt nga ngrirja), e grijme ne rende mbi miell, trazojme me duar. Shtojme perzierjen kos, qumesht, limon, Formojme brumin dhe nuk duhet ta ngjeshni fare. E kalojme ne tepsi me leter furre, nderkohe furra duhet te jete duke u ngrohur ne 210°C E sheshojme disi brumin me duar dhe e presim me thike. Sperkasim siper me pak kripe te trashe dhe e pjekim ne 210°C per rreth 40 min. Ose ne varesi sa krokant e doni ju. Ju befte mire nese e provoni! ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡  #healthylifestyle #eathealthy #healthymeals #biofood #vegetables #homemade #homegardenvegetables #seafood #pasta #salad #colorfulfood #homecooking #foodporn #risotto #soup #food #lunch #dinner #breakfast #eat #recipes #healthyrecipes #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #recetagatimi #sitegatuajme #jetafshatit #fshati

1,718 24

Torte e thjeshte me arre Kokosi, kakao dhe krem! E dini ju sa i shijshem eshteee 🤭... Lajmi i mire eshte qe nese nuk doni te lodheni ose e doni me te thjeshte mundet ta beni edhe pa kremin sepse edhe ashu eshte teper i shijshem, i shkrifet e i bute! Receten e keni me video ne youtube, klikoni linkun ne bio ose ne story! 🔔 Mos harroni te beni Subscribe qe te njoftojeni per videot e reja! Do me sillni foto nese e provoni? ♡ Mbremje te bukur e te lumtur! ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ #healthylifestyle #eathealthy #healthymeals #biofood  #seafood #pasta #salad #colorfulfood #homecooking #foodporn #risotto #soup #food #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #jetafshatit #fshati #kuzhina #kuzhinashqiptare #gatimeshqiptare #gatimetradicionale #gatime #lajme #unegatuaj #shije

1,410 25

Dhe ja ku e krni si behet gjiza ne shtepi, e ripostova per te gjithe ata qe e kerkuan, por edhe per ata qe nuk e kane pare 🤭 Buke e thekur, gjize e fresket me vaj ulliri, djath domate dhe pakez kripe siper. ♡ Te besh gjize ne shtepi eshte me thjesht se t' a blesh 😂. Mjafton te keni kos ne shtepi, vendoseni te zieje dhe sapo hirra te filloje te qartesohet si ne foto fikeni nxehtesine. ♡ Kalojeni ne nje nape dhe lereni te kulloje per 3, 4 ore . ♡ Dhe kaq gjiza eshte gati e fresket plot shije, e bere nga duart tuaja. ♡ Ju befte mire gjiza po nëse e beni vet 😂. Mire do ju beje se ka kalcium 😂. Ah harrova te theksoj, mos e lini shume ne nxehtesi pasi pritet sepse del si e " thate". ♡ ♡ ♡ Faleminderit që me ndiqni. Ju jam mirënjohëse nëse këtë recetë e ndani me të tjerët 😇🥰 #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #patate #jetafshatit #fshati #kuzhina #kuzhinashqiptare #gatimeshqiptare #gatimetradicionale #gatime #lajme #unegatuaj #shije #shijefshati #shendetshem #fakteinteresante #kosova #shqiperi

1,464 19

Brinje vici me ereza dhe patate Kur i tregova sot burrit tim ca kemi per dreke ( i dergova kete foton) dhe  nje supe. Erdhi ne shtepi gjithe qejf... Zemer ku eshte mishi?! O zemer mishin e kemi ngrene para ca ditesh i thashe, sot kemi supe 😅. U pre ne fytyre, se vdes per mish 😂. Hapi furren, pa mishin dhe u qetesua 😂😂! ♡ Te shijshem kete mishin tone sot e beri koha e pjekses dhe miksi i erezave per marinim. Erezat e marinimit: 1/2 lç rigon pak piper pak fare speci djeges 1 lç mustarde pluhur 1 lk pluhur hudhre 1. 5 lç kriper per rreth 1 kg brinje i bera te gjitha ne nje tas dhe shtova vaj ulliri e i perzieva mire ♡ Kisha nje cope rreth 1kg brinje vici te cilat i marinova me duar me perzierje e erezave. I vendosa ne tave! ♡ E ruajta gjysmen e erezave te marinimit. Nderkohe rreth 1kg patate te verdha i ndava ne 4 pjese, i zieva ne uje me nje lk sode vetem 2 minuta pasi moren vale. I kullova ujin, shtova edhe 2 karrota e 1 dege selino grire ne copeza te vogla. I marinova ne nje tas me erezat qe mbeten i shtova tek tava bashke me mishin. Shtova nje koke hudher ndare pergjysem, 2 gjethe dafine e ca degeza trumze! ♡ I vendosa kapakun taves dhe e lashe me 170° C per rreth 2. 5 ore. Kete duhet t' a shihni edhe ne varesi te mishit te vicit qe keni. Me pas i hoqa kapakun e ktheva furren ne opsionin grill ne 220°C sa u theken mire te gjitha. Mishin e ktheva nga te dyja anet! ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #jetafshatit #fshati #kuzhina #kuzhinashqiptare  #salad #colorfulfood #homecooking #foodporn #risotto #soup #food #lunch #dinner #breakfast #eat #recipes #healthyrecipes #cooking #fruit #freshfood #soup

939 3

Edhe me foto per ata qe i duan fotot 😊 Buke e lyer me krem djathi dhe Veze e perzier/ Scrambled egg, domatëza, kaq ishte mengjesi per sot Kjo eshte me shume procedure gatimi se recete. Veze dime te gjithe te skuqim 😂, por duhen disa marifete te vogla qe veza te dale e bute dhe e fryre. Si fillim vendoset ne zjarr tigani me pak vaj ulliri. Ne nje tas vendosim dy veze, 3 luge qumesht ( qumeshti e mban te bute), pak kripe. I rrahim me pirun, por jo shume ( nuk duhet ta rrihni sa te behet shkume, mjafton pak). E kalojme vezen ne tigan, dhe e perziejme me kujdes si ne video. Nuk duhet shume nxehtesi as ta trazoni shume, as ta beni plotesisht ( shume). ♡ ♡ ♡ ♡ Ju befte mirr nese e provoni dhr kalofshi nje dite te bukur! ♡ ♡ ♡ ♡ #adisaskitchen #eggs #scrambledegg #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #jetafshatit #fshati #kuzhina #kuzhinashqiptare #gatimeshqiptare #gatimetradicionale #gatime #lajme #unegatuaj #shije #shijefshati #shendetshem #fakteinteresante #kosova #shqiperi #bio #pasion #recetaime

1,370 21

Mish me lakra brukseli A te them qe do lepini gishtat nese do e beni?!🤭. Nuk eshte gjelle e veshtire do vetem pak kohe dhe dashuri e do te kenaqeni te gjithe 🥰 Receta: 1 qepe e madhe 2 karrota, prere holle ne rrathe Rreth 250 g mish vici, tul ne copeza 500 g lakra brukseli, ndare pergjysem 200 g domate, grire ne copeza 2 thelb hudher 2 lgj salce speci ( ose domate) 200 g domate ne copeza kripe, majdanoz, piper vaj ulliri ♡ Si fillim heqim gjethet e jashtme te lakrave te brukselit, i presim bishtin ne fund pak, i lajme dhe i ndajme pergjysem! ♡ Grijme qepen ne fije te holla dhe e kaurdisim me pak vaj ulliri e pak kripe ne zjarr te ulet. Duhet te zbutet, jo te skuqet! ♡ Shtojme karrotat grire holle ne rrathe dhe kaurdisim ne zjarr te ulet edhe rreth 5 min! ♡ Shtojme mishin kaurdisim edhe rreth 7 min duke trazuar vazhdimisht! ♡ Shtojme salcen e specit, hudhrat, piper, fara speci djeges, kaurdisim edhe pakez! ♡ Shtojme domatet, kaurdisim sa zbuten! ♡ Nderkohe kaurdisim vecmas lakrat e brukselit me pak vaj ulliri e piper ♡ SHTOJME LAKRAT NE TENXHERE Shtojme uje sa mbulohen dhe i leme ne zjarr te ulet ne mesatar per rreth 40 min. Mos i trazoni me luge qe mos te prishet forma e lakrave, thjesht levizni tenxheren ne forme rrethore! ♡ JU BEFTE MIRE NESE E PROVONI! ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #gatimetradicionale #gatime #lajme #unegatuaj #shije  #salad #colorfulfood #homecooking #foodporn #risotto #soup #food #lunch #dinner #breakfast #eat #recipes #healthyrecipes #cooking #fruit #freshfood

1,458 20

Fergese me melci te zeza dhe speca te skuqur Ne kishim ca speca qe na silleshin verdalle nja nje jave 😅. Nuk dija ca ti beja... As te skuqur e ti hanim me djath domate nuk u bera mbare ti bej 😅. Keshtu lindi kjo fergesa 😊. ♡ Si fillim 8 speca i skuqa. Me pas mind edhe ti hiqni lekuren, une nuk e bera. 1 qepe e madhe grihet ne fije e kaurdiset me pak vaj ulliri e kripe. Ne zjarr te avashte per rreth 10 min, sa behet transparente. Qepes i shtoj kripe kur e kaurdis, sepse e ndihmon te zbutet me shpejt e me mire. ♡ Me pas shtova 400 g melci te prera ne copeza dhe i kairdisa mire. Shtova nje filxhan kafe uthull dhe e lash sa avulloi ( nje uthull cfaredo ben pune) ♡ Pasi uthulla avulloi shtova 1 lgj salce speci, kaurdisa edhe pak. Shtova 2 thelb hudher ne feta, piper, rigon dhe fara speci dejges, te gjitha nga pak. ♡ Shtova 300 g domate direkt nga ngrirja ( mund te perdorni edhe te fresket). I lash edhe rreth 10 min sa domatet u zbuten. ♡ Ne kete moment provoni melcite dhe mund te shtoni edhe pakez uje. Shtova 200 g djath te bardhe ne therrime dhe i lashe edhe pak min. I kalova neper tava, shtova specat siper, i sperkata me pak vaj ulliri dhe i kalova ne furre ne 200 grade edhe 15- 20 min. ♡ Shtoni edhe pakez uje nga mesi i pjekjes nese ju thahen shume. ♡ Ju befte mire nese e provoni! ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ ♡ #adisaskitchen #kuzhinashqiptare #kuzhinatradicionale #homemade #realfood #receta #recetagatimi #sitegatuajme #jetafshatit #fshati #kuzhina #kuzhinashqiptare #gatimeshqiptare #gatimetradicionale #healthylifestyle #eathealthy #healthymeals #biofood #vegetables #homemade #homegardenvegetables #seafood #pasta #salad #colorfulfood #homecooking #foodporn #risotto

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Albania to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

473.3K
-
9.80 %
Albania Music, Singer, Songwriting
1.1K
-
-
Albania
7.2K
502 / post
0.07 %
Albania Celebrities, Technology, Humor
158.1K
-
19.90 %
Albania
43.9K
-
2.80 %
Albania Soccer
589.3K
-
1.90 %
Albania Fashion
30.5K
-
0.40 %
Albania Fashion
197.3K
-
3.10 %
Albania
1.6K
60 / post
5.70 %
Albania Film, Music & Books, Photography, Art
77.1K
-
2.20 %
Albania
7.8K
307 / post
0.04 %
Albania Health & Fitness, Film, Music & Books, Humor, Technology
200.1K
-
-
Albania Music, Modeling, Actors
6.7K
637 / post
0.10 %
Albania Celebrities, Animals & Pets, Health & Fitness
22.4K
-
8.60 %
Albania Entertainment, Music, Singer
35.6K
-
3.40 %
Albania Singer, Entertainment, Music