Monikapotter's Instagram Audience Analytics and Demographics

@monikapotter

Macedonia

Eat well, travel often. 📸: Samsung S10+
inf▓▓▓▓▓@monikapotter.mk
Macedonia
25–34

Business Category

Creators & Celebrities

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF MONIKAPOTTER

86.4% of monikapotter's followers are female and 13.6% are male. Average engagement rate on the posts is around 3.10%. The average number of likes per post is 671 and the average number of comments is 2.

Monikapotter loves posting about Food, Chef.

Check monikapotter's audience demography. This analytics report shows monikapotter's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
22,972
Avg Likes
671
Avg Comments
2
Posts
2,163
Global Rank
604,287
Country Rank
109
Category Rank
1

GENDER OF ENGAGERS FOR MONIKAPOTTER

Female
86.4 %
Male
13.6 %

AUDIENCE INTERESTS OF MONIKAPOTTER

 • Beauty & Fashion 86.11 %
 • How-to & Style 68.83 %
 • Travel & Tourism 68.37 %
 • Photography 58.10 %
 • Fitness & Yoga 39.50 %
 • Art & Design 38.30 %
 • Restaurants, Food & Grocery 37.95 %
 • Technology & Science 34.76 %
 • Home & Garden 31.51 %
 • Sports 30.92 %
 • Music 30.67 %
 • Business & Careers 30.54 %

RECENT POSTS

750 2

Count the memories, not the calories! I enjoy creating memories with my #GalaxyS10Plus 📷🍴😋 #WithGalaxy #ad Sponsored by @samsungmakedonija

472 1

Освен што прави супер фотки, #GalaxyS10Plus совршено се вклопува во мојот аутфит 💕 #WithGalaxy Содржината е спонзорирана од @samsungmakedonija

385 0

🎁🧨 🎁 ПОДАРУВАМЕ ПАТУВАЊЕ НА БАЛИ 🧨🎁🧨 Момци и девојки, Jungle Tribe отвори канцеларија во Скопје 🥳Како регионален лидер во далечни патувања и по повод нивното отворање кај нас, сакаме да ја почнеме сезоната со подарок патување на Бали (14 дена, поаѓање 31.10.2019), со вклучен авион, аеродромски такси, трансфери, сместување и водич! 😎 . За учество е потребно: 👉🏻 Follow @jungletribemkd, @celisvet, @annstojanova, @angelagjorgieva, @antonijalokvenec, @monikapotter & @evgenij.houp 🙈 👉 Тагнете травел другарче во коментар под сликата на @jungletribemkd . Може да напишете повеќе коментари, се додека тагнувате различни луѓе❗ . Добитникот ќе биде избран по случаен избор во петок (04.10.2019) во live видео од нашите канцеларии. . Ве сака насмеаното племе ❤ . . . #jungletravel #jungletribe #целсвет #необичнипатувања #bali #indonesia #инстаграмџии #junglefotograf @aleksandrasashaluss

507 2

Фала ви на сите што дојдовте 🧡🤗 @jankonen @fashiongroupmacedonia @aperolspritz_mk

723 0

Сликање, состаноци, инстаграм и социјални мрежи 24/7 онлајн, со една реченица - неразделба од телефонот. Затоа е тука мојот #GalaxS10Plus со батерија која држи во текот на целиот ден 💕 #WithGalaxy Содржината е спонзорирана од @samsungmakedonija

682 868

На мое огромно задоволство би сакала да ја споделам со вас една од моите најдраги соработки до сега ❤ Ја имам честа да бидам заштитно лице на Springfield за сезона есен/зима 💚💚💚 @fashiongroupmacedonia ќе ме дружат на моите патувања, на работа, во диско наредните 6 месеци 💃🏻 За таа цел би сакала да израдувам една девојка со маичката од втората слика ➡️ Сè што треба да направите е да тагнете во коментар другарка и да го следите профилот на @fashiongroupmacedonia 🥰 Добитничката ја бираме во четврток 26.09 🎁 Во наредниот период ви спремаме интересни видеа, afterwork забава и уште многу изненадувања 🎉 Stay tuned 🍀

893 3

Здраво есен 🍷

752 4

Now Aperol Spritzn' 🧡

691 3

I’m on a seafood diet. I eat everything i see 😂🦐🐙🦀🐠🦞

1,098 0

Кога ќе ми стигне коктелот на плажа, да се премислам е веќе касно🍹 Ама затоа многу лесно можам да го променам ефектот на live focus откако веќе ќе ја сликнам фотката со мојот #GalaxyS10Plus 🧡 #WithGalaxy Содржината е спонзорирана од @samsungmakedonija

846 1

Животот краде, морето враќа. 🌊Енергија 💙 #WithGalaxy #GalaxyS10Plus Содржината е спонзорирана од @samsungmakedonija

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Macedonia to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

2.5K
113 / post
7.70 %
Macedonia
35.5K
-
1.60 %
Macedonia Music, Singer, Modeling
28.2K
-
2.70 %
Macedonia
3.8K
293 / post
6.30 %
Macedonia Education, Health & Fitness
6.6K
-
6.30 %
Macedonia Modeling
63.3K
-
3.50 %
Macedonia Art, Ski, Snowboarding
32.1K
546 / post
2.60 %
Macedonia Fashion, Dogs, Lifestyle, Design
2.5K
53 / post
2.50 %
Macedonia Travel, Photography, Nature & Outdoors
2.8K
88 / post
8.30 %
Macedonia Photography, Nature & Outdoors
1.1K
162 / post
0.14 %
Macedonia Photography, Nature & Outdoors, Architecture, Travel
6K
242 / post
4.90 %
Macedonia Photography
37.6K
-
3.50 %
Macedonia Fashion, Gym, Modeling
28.8K
-
2.60 %
Macedonia Soccer
33.7K
-
1.00 %
Macedonia Modeling, Fashion, Music
1.1K
85 / post
0.08 %
Macedonia Film, Music & Books, Celebrities