Antiagingmk's Instagram Audience Analytics and Demographics

@antiagingmk

Macedonia

▪️𝐀𝐞𝐬𝐭𝐡𝐞𝐭𝐢𝐜 𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 ▪️𝐓𝐫𝐚𝐢𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐞𝐫 ▪️𝐂𝐞𝐥𝐞𝐛𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐂𝐨𝐬𝐦𝐞𝐭𝐢𝐜 𝐃𝐨𝐜𝐭𝐨𝐫𝐬 ▪️𝐌𝐞𝐝𝐢𝐜𝐚𝐥 𝐁𝐞𝐚𝐮𝐭𝐲
con▓▓▓▓▓@antiagingcenter.mk
+38▓▓▓▓▓16
Macedonia
18–24

Business Category

Professional Services

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF ANTIAGINGMK

94.1% of antiagingmk's followers are female and 5.9% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.10%. The average number of likes per post is 23 and the average number of comments is 1.

Antiagingmk loves posting about Art, Fashion.

Check antiagingmk's audience demography. This analytics report shows antiagingmk's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
18,306
Avg Likes
23
Avg Comments
1
Posts
1,472
Global Rank
1,840,966
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR ANTIAGINGMK

Female
94.1 %
Male
5.9 %

AUDIENCE INTERESTS OF ANTIAGINGMK

 • Beauty & Fashion 99.24 %
 • Art & Design 88.46 %
 • Luxury Goods 68.08 %
 • How-to & Style 65.15 %
 • Home & Garden 54.08 %
 • Healthy Lifestyle 54.08 %
 • Restaurants, Food & Grocery 54.08 %
 • Entertainment 42.86 %
 • Pets 40.89 %
 • Music 40.89 %
 • Travel & Tourism 40.89 %
 • Photography 34.91 %
 • Children & Family 33.77 %

RECENT POSTS

16 0

#nucleofill #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk

55 2

✨Корекција на глабела со ботокс - Диспорт✨ По промотивна цена до крајот на месецот 🙌🏼 Закажете го Вашиот термин во порака или на 📱071477774 #dysport #botox #botulinumtoxin #glabella #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk

10 1

Pink Intimate System- Прв пилинг специјално наменет за избелување на интимната регија без несакани ефекти. Уникатна формула проучена од научниците на Promoitalia Research за избелување на кожата на типичен и неинвазивен начин. #pinkintimatesystem #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk #promoitaliagroup #promoitaliamacedonia

13 0

Нов производ специјално наменет за топење на масните наслаги на подбрадокот❣️ • • • Индикации: 🔸локализирани масни наслаги во субментална регија • • Состав: 🌱фосфатидилхолин 🌱деоксихолична киселина 🌱арника монтана #celluformplus #promoitalia #antiagingcenter #skopje #macedonia #antiagingmk

21 1

👇 НОВ НОС ЗА 10 МИНУТИ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ Со инјектирање на филер на база на хијалуронска киселина во точно одредени места на носот, возможно е да се исправат нерамнините и да се подигне врвот на носот. Процедурата трае 10 минути, безболна е и резултатите се навистина импресивни. Добро познавање на анатомијата на носот како и искуство во работата ја прават оваа процедура многу елегантна. Посебната техника на аплицирање доведува да нема модрици и отоци и да можете да продолжите со секојдневните обврски веднаш после интервенцијата. Ова е идеална процедура за сите кои сакаат поубав нос, а не се подготвени за класична операција или не можат да си дозволат време од неколку недели,а понекогаш и неколку месеци колку што е потребно за опоравување после операција. Резултатите кои траат до две години се толку добри што оваа метода може да се смета за добра алтернатива на класичната ринопластика имајќи во предвид дека операцијата на носот е една од најтешките операции во естетската хирургија, особено ако мислиме на успешноста на операцијата и задоволството на пациентите. Ве очекуваме. #nonsurgicalnosejob #promoitalianose✨💉👃 #promoitaliabeauty✨👸 #promoitaliaskopje #promoitaliaworldwide #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk

19 0

Pro Peel методологијата е креирана да помогне во третирање на мимичните брчки и хиперпигментација, но и да ја зголеми компакноста на кожата. Нашите формули на пилинзи содржат: манделична, салицилна, гликолична и пирувична киселина. Особено ефикасни за освежување на кожата, за третман на подмладување на кожата, за измазнување на плитки брчки околу очите и околу усните, отстранување на хиперпигментација, зголемување на компактноста на кожата и за подобрување на кожа со акни и лузни од акни. #propell #chemicalpeel #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk #propeelmethodology #promoitaliagroup #promoitaliamacedonia

31 0

На ваше барање и поради новонастанатата ситуација, Promoitalia ја повторува промоцијата и во Април ќе се погрижи да бидете прекрасни. Закажете го Вашиот термин на ☎️ 02/31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋

35 0

✨Promoitalia Lips✨💉👄 Закажете го Вашиот термин на 📱071477774 Ве очекуваме. #promoitalialips✨💉👄 #promoitaliabeauty✨👸 #lips #liplovers #lipaugmentation #lipfillers #lipinjections #dermalfillers #hyaluronicacid #hyaluronicacidfillers #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk #promoitaliaskopje #promoitaliamacedonia🇲🇰 #promoitaliaworldwide #medicalteam #medicalcenter #medicaldevice #medicalbeauty #aesthetic #specialists #beyoungbesexy #beforeandafter #immediatelyafter

22 0

SKINFILL PLUS единствен филер кој е идеален за секоја намена што синергично ја комбинира безбедноста на хијалуронска киселина до технолошката еволуција. #skinfill #skinfillplus #fillers #fillersinjection #dermafillers #medicalaesthetics

9 0

Секогаш совршено тело со помош на комбинација на третмани создадени само за вас! Препуштете ја Вашата убавина во наши раце! ❤️

19 0

👇 НОВ НОС ЗА 10 МИНУТИ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ Со инјектирање на филер на база на хијалуронска киселина во точно одредени места на носот, возможно е да се исправат нерамнините и да се подигне врвот на носот. Процедурата трае 10 минути, безболна е и резултатите се навистина импресивни. Добро познавање на анатомијата на носот како и искуство во работата ја прават оваа процедура многу елегантна. Посебната техника на аплицирање доведува да нема модрици и отоци и да можете да продолжите со секојдневните обврски веднаш после интервенцијата. Ова е идеална процедура за сите кои сакаат поубав нос, а не се подготвени за класична операција или не можат да си дозволат време од неколку недели,а понекогаш и неколку месеци колку што е потребно за опоравување после операција. Резултатите кои траат до две години се толку добри што оваа метода може да се смета за добра алтернатива на класичната ринопластика имајќи во предвид дека операцијата на носот е една од најтешките операции во естетската хирургија, особено ако мислиме на успешноста на операцијата и задоволството на пациентите. Ве очекуваме. #nonsurgicalnosejob #promoitalianose✨💉👃 #promoitaliabeauty✨👸 #promoitaliaskopje #promoitaliaworldwide #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk

42 0

Почитувани, Свесни за сериозноста на моменталната ситуација, но истовремено имајќи ги во предвид препораките на претседателот на Владата, дека и покрај прогласувањето на вонредна состојба, не значи дека животот треба да замре, се одлучивме нашиот центар да продолжи со работа во намален обем. Anti Aging Center by Promoitalia е тука за вас секој вторник и четврток, почнувајќи од 24 март, за сите ваши третмани кои спаѓаат во МЕДИЦИНСКИОТ ДЕЛ, но сепак однесувајќи се одговорно и почитувајќи ги на највисоко ниво сите мерки за заштита. Будно ќе ја следиме состојбата и благовремено ќе ве известиме за сите промени. Вашите термини во периодов ќе може да ги закажувате на мобилниот телефон 071477774 или преку порака на социјалните мрежи. Останете во добро здравје. Ваш, Anti Aging Center by Promoitalia

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Macedonia to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

21.5K
-
5.00 %
Macedonia Food, Chef
47.4K
-
2.00 %
Macedonia
6.8K
242 / post
5.90 %
Macedonia Photography
21.1K
-
2.70 %
Macedonia Modeling, Music
22.1K
1K / post
1.70 %
Macedonia Fashion, Celebrities, Design, Hair & Beauty
2.8K
88 / post
8.30 %
Macedonia Photography, Nature & Outdoors
46.8K
-
4.10 %
Macedonia Fashion, Gym, Modeling
11.6K
-
5.20 %
Macedonia Animals & Pets, Art, Health & Fitness, Food & Drink, Nature & Outdoors, Photography, Travel, Technology, Fashion
1.6K
164 / post
19.50 %
Macedonia Hair & Beauty, Fashion, Celebrities
12K
-
0.20 %
Macedonia Shopping
3.9K
297 / post
5.60 %
Macedonia
3.1K
81 / post
0.90 %
Macedonia Design, Photography, Travel, Art
53.2K
-
0.60 %
Macedonia Events
50.6K
-
-
Macedonia Fashion, Lifestyle, Modeling
3.2K
-
2.00 %
Macedonia Design, Interior Design, Furniture