Fitkitmk's Instagram Audience Analytics and Demographics

@fitkitmk

Macedonia

Зошто да избереш една активност, кога можеш да вежбаш сѐ! Каде сакаш, кога сакаш. 💪 Една претплата = влез во над 150 #ФитКит локации! Grab the app 👇
con▓▓▓▓▓@fitkit.mk
Macedonia
25–34

Business Category

Content & Apps

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF FITKITMK

88.9% of fitkitmk's followers are female and 11.1% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.40%. The average number of likes per post is 31 and the average number of comments is 1.

Fitkitmk loves posting about Coaching, Training, Fitness.

Check fitkitmk's audience demography. This analytics report shows fitkitmk's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
6,798
Avg Likes
31
Avg Comments
1
Posts
579
Global Rank
-
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR FITKITMK

Female
88.9 %
Male
11.1 %

AUDIENCE INTERESTS OF FITKITMK

  • Fitness & Yoga 91.55 %
  • Sports 74.06 %
  • Beauty & Fashion 70.39 %

RECENT POSTS

33 0

15 0

За попладне ти треба сукало или стап од џогер/метла :). Дијана има спремено 30-тина минути после кои ќе бидеш благодарен/на 👌🤗. Се гледаме во 19:00! #ВежбамОдДома #ОстаниДома

23 0

Нема полесно од тоа да одложиш за утре во овој период⏳. Затоа ти даваме неколку совети како да го имаш чувството дека некој те потсетува и ти диши во врат🗣.

17 0

Што е самотерапија и како спортската психологија може да му помогне на "обичниот" човек? Понеделнички во 09:00, #ВежбамОдДома - talk show го носи @blagojapetrovski и за прв пат ќе не' запознае со нови техники за справување во ова корона време.⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #СедиДома #ОстаниДома

31 0

Look in the miror and you'll see the best tool for weight training 💪

18 0

Прирачник за инструктори и тренери 3/3. Како да имаш контрола кој ќе се приклучи на тренингот? Како да вклучиш музика без да прекршиш авторски права? Како да осветлиш? Како во исто време да е во живо на Facebook или Youtube? - Повеќе на линкот во био на @fitkitmk - Целиот серијал и видео содржини можеш да ги најдеш на IGTV, Facebook Watch или YouTube. Блог верзијата ќе ја најдеш на Medium.

53 0

Cause you need to sparkle in times like this! 🌟

45 0

So kill it this afternoon 🍑

31 0

Нозете🦵 секако не ти требаат за викендов 😂. Затоа попладне во 17:00 премиерно, на твојот голем или мал екран ја носиме @manchevas. #ВежбамОдДома те советува за задолжително присуство и гарантира прекрасен почеток на викендот. #СедиДома #ОстаниДома

38 0

Ако јогата ги соединува умот и телото, што ги соединува луѓето? Утре во #ВежбамОдДома - talk show ни гостува @angelalazova и низ пријатен утрински муабет ќе ја запознаете нејзината пасија и ќе се обидеме да ја доближиме јогата до секој од вас.

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Macedonia to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

20.4K
-
2.90 %
Macedonia Dogs, Bikini, Plus Size
21.5K
-
5.00 %
Macedonia Food, Chef
3.1K
81 / post
0.90 %
Macedonia Design, Photography, Travel, Art
2.8K
88 / post
8.30 %
Macedonia Photography, Nature & Outdoors
29K
-
2.60 %
Macedonia Soccer
21.2K
-
-
Macedonia Music, Singer, Entertainment
50.6K
-
-
Macedonia Fashion, Lifestyle, Modeling
11.2K
-
2.90 %
Macedonia Photography, Portraits
23.8K
-
-
Macedonia
3.6K
138 / post
6.20 %
Macedonia Hair & Beauty, Fashion, Celebrities, Design
35.1K
-
2.30 %
Macedonia Music, Singer, Modeling
46.8K
-
4.10 %
Macedonia Fashion, Gym, Modeling
53.2K
-
0.60 %
Macedonia Events
114.6K
2K / post
0.10 %
Macedonia Celebrities
1.6K
44 / post
2.00 %
Macedonia Fashion, Celebrities, Design, Hair & Beauty