Djshortypofficial's Instagram Audience Analytics and Demographics

@djshortypofficial

Macedonia

- Dj @sureshotz_mk - DNK member - Host @antenna5radio ( zipzap show ) - Father👨‍👦‍👦 🔽NEW DNK VIDEO 🔽 ********* НИЕ **********
djs▓▓▓▓▓@gmail.com
Nova Breznica
Macedonia
25–34

Business Category

Creators & Celebrities

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF DJSHORTYPOFFICIAL

67.4% of djshortypofficial's followers are female and 32.6% are male. Average engagement rate on the posts is around 5.40%. The average number of likes per post is 1011 and the average number of comments is 21.

36.54% of the followers that engaged with djshortypofficial regularly are from Macedonia, followed by United States at 11.54% and Croatia at 5.77%. In summary, the top 5 countries of djshortypofficial's posts engager are coming from Macedonia, United States, Croatia, Germany, Greece.

Djshortypofficial loves posting about Music, DJ, Producers.

Check djshortypofficial's audience demography. This analytics report shows djshortypofficial's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
18,846
Avg Likes
1,011
Avg Comments
21
Posts
1,054
Global Rank
820,629
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR DJSHORTYPOFFICIAL

Female
67.4 %
Male
32.6 %

AUDIENCE INTERESTS OF DJSHORTYPOFFICIAL

 • Music 57.95 %
 • Entertainment 52.06 %
 • Beauty & Fashion 45.84 %
 • How-to & Style 40.27 %
 • Art & Design 35.47 %
 • Children & Family 34.97 %
 • Books and Literature 34.44 %
 • Movies and TV 32.30 %
 • Clothes, Shoes, Handbags & Accessories 32.28 %
 • Sports 31.56 %
 • Restaurants, Food & Grocery 31.08 %
 • Fitness & Yoga 30.66 %

AUDIENCE COUNTRIES OF DJSHORTYPOFFICIAL

 • Macedonia 36.54 %
 • United States 11.54 %
 • Croatia 5.77 %
 • Germany 5.77 %
 • Greece 5.77 %

RECENT POSTS

2,047 95

Како ви се допаѓа мојот нов идентитет и на што ве асоцира ? 🤔🐥😁🤦‍♂️🤣. ПС - НЕВЕР АГЕН 😂. . . #djshortyp #djpancho #hiphop #rnb #music #djlife #djs #dnk #днк #skopje #скопје #makedonija #macedonia #europe #goodtime #follow #global #инстаграмџии #quarantinelife #coronatime #shavebeard #nobeard #funnymemes #mustache

1,751 27

Денес славиме 18ка со ДНК 🎂🥳 За сите оние кои не ги пратат нашите почетоци ви спремив еден мал текст за нашиот старт и “врска” наречена ДНК 😬 Почнавме како деца со искрена љубов кон музиката. Ентузијасти пред се, без ничива помош. Често исмејувани дури и од блиските другари и пријатели. Неприфатени од новинарите, телевизиите, радијата, а спонзорите ни спуштаа телефон уште недокажани☺️Работевме како: конобари, шанкери, рецепционери, продавачи по бутуци, менаџери по кафулиља, шофери, флотери по туѓи земји, идевме пешки од еден крај на градот до друг за 3 минутно радио интервју бидејќи немавме пари ни за автобуска карта, а кола и бензин беа мисловна именка за нас ☺️ Пиевме туѓи пијачки по диска, бегавме од бурекџилници бидејќи немавме да платиме после град 😊 Со денови носевме едни исти патики, маици, дуксови и јакни долго време бидејќи нашите родители едноставно немаа ☹️, среќа никогаш не сме смрделе 😬 Но ништо од тоа не ни беше пречка да веруваме силно во тоа што го сакаме и во тоа што сакаме да го работиме искрено и од СРЦЕ. Чести велам : Не е се цо ПАРИТЕ, некогаш е до ИНАТОТ и УПОРНОСТА 🤷‍♂️ Во животот некогаш се е ТЕСТ испратен одозгора да види УНИВЕРЗУМОТ колку вистински го посакуваш тоа за кое си допрен од БОГА. Нема да кажам дека сме успеале, но со ГОРДОСТ ќе кажам дека сме останале ЛУЃЕ и не се срамиме буквално од ништо во минатото. Тоа сме ние ПАНЧО и АНДРЕЈ. За некој не талентирани, за некој фејкери, за некој мамини и татини синови, но и после 18-ет години ние сме истите овие АБДАЛИ кои ги гледате на оваа слика само малку подостарени, без коса, брчка повеќе но момци кои сеуште работат чесно и се трудат исто како да е старт на нивната кариера ☺️ Секогаш достапни на сите, секогаш колегиални, спремни за помош и поддршка во секое време. За сите овие години дружба најзаслужни сте сите вие кои верувавте и неверувавте во нас, оние кои не миниравте но и оние кои не поддржувавте од сам почеток и сеуште ни ја давате вашата поддршка 🤗❤️ Нас, вашиот искрен АПЛАУЗ ни значи многу повеќе отколку сите пари на овој свет и затоа тоа сме ви БЕСКРАЈНО благодарни и секогаш искрени со вас 😌 Ваши Панчо и Андреј 🙏❤️🤗 📸 - ДНК / 2002год. 😬

1,380 24

Со Маки сме на ЛЕВЕЛ 5 🥳🎂 Среќен ти роденден синко мој ❤️ Да си жив и здрав, вечно среќен, насмеан, спокоен и безгрижен како и до сега 🤗 Те сака тато, твојот ВЕЧЕН СЛУГА 🙏❤. ПС - #teamElmas #napoliGang 🤙 . . #son #purelove #love #kid #father #endlesslove #happy #greatmoments #goodtime #goodlife #skopje #makedonija #europe #macedonia #birthday #lovemyson #proud #myall #thankful #glorytogod #thankyougod #joy #happybirthday #boy #timeisflying #marjan #napoli #elifelmas

1,398 22

Can you name a better 🇲🇰 trio ?🤔 🎤🎶🎤🎶ДНК х ВРЧАК х ЛОЗАНО 🎤 🎶 🎤🎶. . ПС - Напишете ни во коментар по една ваша омилена песна од секoј артист на сликата 😊. 📸2009 #tbt . . . . #днк #врчак #лозано #влатколозаноски #dnk #vrcak #dnkvrcak #lozano #pop #rnb #music #goodtimes #europe #macedonia #македонија #viral #global #mkmuzika #goodvibes #goodpeople #team #tbthursday #тбт #вратиСеврчак #gang #team #ekipa

4,177 106

Инстаграм екипо чисто сум љубопитен и сакам да знам дали сакате да направиме повторно дует со ВРЧАК ? ЛАЈК ако сте ЗА, а исто така напишете во коментар која досегашна наша соработка ви била најдобра 😊. ДНК & ВРЧАК 🤔🤔🎤🎤 Благодарам на искреноста ❤️🙏😊. #СЕДИ_ДОМА #БИДИ_КУЛ . . #днк #врчак #dnk #vrcak #dnkvrcak #pop #rnb #music #goodtimes #europe #macedonia #македонија #viral #global #mkmuzika #goodvibes #goodpeople

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Macedonia to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

9.1K
455 / post
-
Macedonia Architecture, Travel, Photography, Nature & Outdoors
2.5K
216 / post
7.90 %
Macedonia Architecture, Photography, Nature & Outdoors, Travel
14.9K
256 / post
2.80 %
Macedonia Film, Music & Books
47.4K
-
2.00 %
Macedonia
10.4K
126 / post
0.90 %
Macedonia Hair & Beauty, Celebrities, Fashion
2.6K
113 / post
7.00 %
Macedonia
7.8K
1K / post
0.13 %
Macedonia Cooking, Art, Celebrities, Design, Education, Film, Music & Books, Hair & Beauty, Health & Fitness, Food & Drink, Kids & Parenting, Photography, Travel, Technology, Fashion
12K
-
0.20 %
Macedonia Shopping
35.3K
627 / post
1.20 %
Macedonia Music, Singer, Modeling, Health & Fitness
186.6K
-
1.30 %
Macedonia Fashion, Modeling, Lifestyle
32.3K
-
1.20 %
Macedonia Actors
49K
-
0.20 %
Macedonia
49.9K
-
-
Macedonia Shoes
16.2K
-
0.50 %
Macedonia Singer, Music, Songwriting
1.9K
-
-
Macedonia