Antiagingmk's Instagram Audience Analytics and Demographics

@antiagingmk

Macedonia

▪️𝐀𝐞𝐬𝐭𝐡𝐞𝐭𝐢𝐜 𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 ▪️𝐓𝐫𝐚𝐢𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐞𝐫 ▪️𝐂𝐞𝐥𝐞𝐛𝐫𝐢𝐭𝐲 𝐂𝐨𝐬𝐦𝐞𝐭𝐢𝐜 𝐃𝐨𝐜𝐭𝐨𝐫𝐬 ▪️𝐌𝐞𝐝𝐢𝐜𝐚𝐥 𝐁𝐞𝐚𝐮𝐭𝐲 𝐄𝐱𝐩𝐞𝐫𝐭𝐬 ▪️𝐅𝐢𝐫𝐬𝐭 𝐀𝐧𝐭𝐢 𝐀𝐠𝐢𝐧𝐠 𝐂𝐞𝐧𝐭𝐞𝐫 𝐢𝐧 𝐌𝐚𝐜𝐞𝐝𝐨𝐧𝐢𝐚 ☎️+𝟑𝟖𝟗𝟐𝟑𝟏𝟑𝟏𝟑𝟏𝟔
con▓▓▓▓▓@antiagingcenter.mk
+38▓▓▓▓▓16
Macedonia
18–24

Business Category

Professional Services

StarNgage Profile

Free Promotion Count

0

Paid Campaign Count

0

Get Our Influencer Rate Card Today!

A brand new way for you to compare the rates of influencers across the world.

Learn More

PROFILE OVERVIEW OF ANTIAGINGMK

94.1% of antiagingmk's followers are female and 5.9% are male. Average engagement rate on the posts is around 0.10%. The average number of likes per post is 23 and the average number of comments is 1.

Antiagingmk loves posting about Art, Fashion.

Check antiagingmk's audience demography. This analytics report shows antiagingmk's audience demographic percentage for key statistic like number of followers, average engagement rate, topic of interests, top-5 countries, core gender and so forth.

Followers
16,781
Avg Likes
23
Avg Comments
1
Posts
1,293
Global Rank
1,840,966
Country Rank
-
Category Rank
-

GENDER OF ENGAGERS FOR ANTIAGINGMK

Female
94.1 %
Male
5.9 %

AUDIENCE INTERESTS OF ANTIAGINGMK

 • Beauty & Fashion 99.24 %
 • Art & Design 88.46 %
 • Luxury Goods 68.08 %
 • How-to & Style 65.15 %
 • Home & Garden 54.08 %
 • Healthy Lifestyle 54.08 %
 • Restaurants, Food & Grocery 54.08 %
 • Entertainment 42.86 %
 • Pets 40.89 %
 • Music 40.89 %
 • Travel & Tourism 40.89 %
 • Photography 34.91 %
 • Children & Family 33.77 %

RECENT POSTS

21 0

Малку е потребно за совршен изглед, а ние ви го нудиме токму тоа! Октомвриски промоции за беспрекорна убавина! 🧡 Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #promotion #promoitaliabeauty #beauty#style #instabeauty #lifestyle #center#skopje #macedonia #antiagingmk#promoitaliaskopje#promoitaliamacedonia🇲🇰#promoitaliaworldwide #medicalteam#medicalcenter #medicaldevice#medicalbeauty

26 0

Она на што инсистираме е усните да добијат волумен и свежина, но да останат природни и во хармонија со целото лице. 💋 Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #promotion #promoitaliabeauty #beauty#style #instabeauty #lifestyle #center#skopje #macedonia #antiagingmk#promoitaliaskopje#promoitaliamacedonia🇲🇰#promoitaliaworldwide #medicalteam#medicalcenter #medicaldevice#medicalbeauty

15 0

✨Нехируршка корекција на нос✨ Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме 💋 ....... #nonsurgicalnosejob #nonsurgicalrhinoplasty #promoitalianose✨💉👃 #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk #nosefiller #rinofiller

15 0

Пакет создаден да внесе свежина во вашиот изглед! Кислородната терапија ќе ја негува вашата кожа, а со помош на филерот и ботоксот ќе ја постигнеме убавината која ја посакувате! ❤️ Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #promotion #promoitaliabeauty #beauty#style #instabeauty #lifestyle #center#skopje #macedonia #antiagingmk#promoitaliaskopje#promoitaliamacedonia🇲🇰#promoitaliaworldwide #medicalteam#medicalcenter #medicaldevice#medicalbeauty

36 0

Хијалуронска кисeлина е природна супстанца која е застапена во човечкото тело и во кожата. Со текот на годините се намалува количеството на хијалуронската киселина во кожата, што доведува до појава на брчки и опуштена кожа. Со филерите се враќа изгубеното количество на хијалурон, што доведува до свежа, позатегната, еластична и хидрирана кожа. Бидете негувани, бидете убави, бидете среќни! 🌼 Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #promotion #promoitaliabeauty #beauty#style #instabeauty #lifestyle #center#skopje #macedonia #antiagingmk#promoitaliaskopje#promoitaliamacedonia🇲🇰#promoitaliaworldwide #medicalteam#medicalcenter #medicaldevice#medicalbeauty

25 0

Ние знаеме како да внесеме свежина во вашиот изглед, знаеме како да го избришеме уморот и стресот од вашето лице...октомвриски промоции за беспрекорна убавина! 🧡 Нега каква што заслужувате! Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #photooftheday #hotelcontinental #cityview #lifestyle #skopje #city #hotel #vscomacedonia #скопје #македонија #beautiful #style #vscoskopje #skopjecity #citylife #travel #travelgram #beautifuldestination #среќа #фотонаденот #фотонанеделата #инстаграмџии #инстаграмџики

17 0

Убави и високи јаболчници можат да се постигнат со различни методи: хијалуронски филери, трансфер на сопствени масти или лифтинг со конци. Бидете негувани, бидете убави, бидете среќни! 🌼 Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #promotion #promoitaliabeauty #beauty#style #instabeauty #lifestyle #center#skopje #macedonia #antiagingmk#promoitaliaskopje#promoitaliamacedonia🇲🇰#promoitaliaworldwide #medicalteam#medicalcenter #medicaldevice#medicalbeauty

41 0

✨Promoitalia Lips✨💉👄 Закажете го Вашиот термин на ☎️ 02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. #promoitalialips✨💉👄 #promoitaliabeauty✨👸 #lips #liplovers #lipaugmentation #lipfillers #lipinjections #dermalfillers #hyaluronicacid #hyaluronicacidfillers #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk #promoitaliaskopje #promoitaliamacedonia🇲🇰 #promoitaliaworldwide #medicalteam #medicalcenter #medicaldevice #medicalbeauty #aesthetic #specialists #beyoungbesexy #beforeandafter #immediatelyafter

17 0

Ласерско избелување на заби...за блескави насмевки ✨ Лесно, безболно, ефикасно! Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #promotion #promoitaliabeauty #beauty#style #instabeauty #lifestyle #center#skopje #macedonia #antiagingmk#promoitaliaskopje#promoitaliamacedonia🇲🇰#promoitaliaworldwide #medicalteam#medicalcenter #medicaldevice#medicalbeauty

5 0

PRP ( Platelet Rich Plasma ) e крвна плазма богата со тромбоцити, која со години се користи во медицината заради силниот ефект на регенереција и заздравување на ткивото. Плазмата богата со тромбоцити содржи бројни фактори на раст и биоактивни протеини кои влијаат и на регенерацијата и на обновувањето на косата. Бидете негувани, бидете убави, бидете среќни! 🌼 Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6 Ве очекуваме. 💋 #promotion #promoitaliabeauty #beauty#style #instabeauty #lifestyle #center#skopje #macedonia #antiagingmk#promoitaliaskopje#promoitaliamacedonia🇲🇰#promoitaliaworldwide #medicalteam#medicalcenter #medicaldevice#medicalbeauty

12 0

👇 НОВ НОС ЗА 10 МИНУТИ ▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪ Со инјектирање на филер на база на хијалуронска киселина во точно одредени места на носот, возможно е да се исправат нерамнините и да се подигне врвот на носот. Процедурата трае 10 минути, безболна е и резултатите се навистина импресивни. Добро познавање на анатомијата на носот како и искуство во работата ја прават оваа процедура многу елегантна. Посебната техника на аплицирање доведува да нема модрици и отоци и да можете да продолжите со секојдневните обврски веднаш после интервенцијата. Ова е идеална процедура за сите кои сакаат поубав нос, а не се подготвени за класична операција или не можат да си приуштат време од неколку недели а понекогаш и неколку месеци колку што е потребно за опоравување после операција. Резултатите кои траат до две години се толку добри што оваа метода може да се смета за добра алтернатива на класичната ринопластика имајќи во предвид дека операцијата на носот е една од најтешките операции во естетската хирургија, особено ако мислиме на успешноста на операцијата и задоволството на пациентите. Закажете го Вашиот термин на ☎️02/ 31 31 31 6. Ве очекуваме. #nonsurgicalnosejob #promoitalianose✨💉👃 #promoitaliabeauty✨👸 #promoitaliaskopje #promoitaliaworldwide #promoitalia #antiaging #center #skopje #macedonia #antiagingmk

PEOPLE ALSO VIEWED

Looking for the next influencer in Macedonia to work with?
Have you considered to work with the following influencers?

32.1K
546 / post
2.60 %
Macedonia Fashion, Dogs, Lifestyle, Design
29.2K
1K / post
-
Macedonia Celebrities, Technology
1.5K
-
-
Macedonia Design, Film, Music & Books, Hair & Beauty, Health & Fitness, Food & Drink, Nature & Outdoors, Photography, Travel, Fashion, Technology, Humor, Celebrities
12.5K
-
3.70 %
Macedonia Singer, Music
2.8K
88 / post
8.30 %
Macedonia Photography, Nature & Outdoors
6K
242 / post
4.90 %
Macedonia Photography
40.4K
-
-
Macedonia Fashion, Modeling
28.2K
-
2.70 %
Macedonia
9.9K
-
0.05 %
Macedonia
24.5K
-
0.10 %
Macedonia
1.6K
133 / post
2.20 %
Macedonia Film, Music & Books
14.3K
256 / post
3.10 %
Macedonia Film, Music & Books
115.3K
2K / post
1.30 %
Macedonia Celebrities
42.2K
-
0.70 %
Macedonia Music
1.7K
76 / post
0.04 %
Macedonia